Pekela gooit steeds meer in de kledingcontainer

Geplaatst: dinsdag 18 februari 2025 om 14:15 | Views: 4475

Auteur: Gemeente Pekela

PEKELA - Pekelders hebben in 2024 70.000 kilo aan textiel ingezameld. Dat is vijf procent meer dan een jaar eerder toen 66.000 kilo in de kledingcontainer werd gedeponeerd. Dat blijkt uit cijfers van stichting Sympany, die ingezamelde kleding een nieuwe bestemming geeft. Het grootste deel van de ingezamelde kleding gaat naar tweedehandswinkels en zal opnieuw worden gedragen.

Directeur Charles Graft van Sympany is blij met deze ontwikkeling. ‘Wij bedanken de Pekelders voor hun zorgvuldigheid met kleding, maar nog steeds verdwijnt ongeveer de helft in de gewone containerbak en belandt daardoor in de verbrandingsovens. Dat is zo zonde.’

‘Mooi dat het elk jaar steeds meer wordt. Ik denk dat het nog meer kan worden. Mensen zijn er zich vaak niet van bewust dat ook kapotte of versleten kleding, handdoeken, tafellakens en beddengoed (geen matrassen) in de container kan. Als we dat ook nog gaan doen, kunnen we nog een flinke stap extra maken’, meent wethouder Reiny Kuiper.

Textiel blijkt een grote milieubelaster te zijn. Voor de productie zijn heel veel grondstoffen en water nodig . ‘Door al je textiel in de container te doen, kunnen we veel besparen. Of het nu kapot is of niet. Dat is het beste voor onze aarde en dus voor onszelf,’ aldus Charles Graft van Sympany.

De kledingcontainers staan bij winkelcentrum De Helling en hoek Apollolaan- Burgemeester van Weringstraat in Oude Pekela, bij de Poeisz in Nieuwe Pekela, bij dorpshuis De Riggel in Boven Pekela en bij het afvalbrengstation.

Eerder verschenen:

Geertjan Dussel wint 37e NK Kaaibakken in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Petra is vandaag 60 jaar geworden
Serengeti-dag met Tim Coronel als gast bij opticien Bijholt in Oude Pekela
Onwel geworden bezoeker Bevrijdingsconcert Nieuwe Pekela herstellende
Presentatie cultuurhistorisch verhaal Pekela: Inwoners uitgenodigd mee te denken over toekomst erfgoed
Old Ambt Meubelen viert 12,5-jarig jubileum: ambacht, kwaliteit en vertrouwen sinds 2012
Gezellige koffieochtend in gebouw naast Wedderwegkerk op dinsdag 13 mei
Jong talent schittert in Veendam: Rotary organiseert benefietconcert voor Haydn Jeugd Strijkorkest
Ontdek wat er te doen is in de Bibliotheek Oude Pekela
PJC stemt voor fusie – Damacota krijgt herkansing op 14 mei
Zaterdag 17 mei: Rommelmarkt op ventweg Zuidwendingerweg Nieuwe Pekela
Ingezonden bericht: Pekelder Mariska Gons loopt voor onderzoek naar MS
28 mei: Muziekvitaminen met de Molenzangers in MFC de Binding
Nieuwe ronde vitaliteit bij Zempo start 10 mei met introductieles
Defensie traint nachtelijke luchtlandingsoperaties in Noord-Nederland
Keuken met kookeiland steeds populairder
Drukbezocht Bevrijdingsfestival bij Siep&Co Oude Pekela: Muziek en saamhorigheid centraal
Pekelders vieren 80 jaar vrijheid met zonnige bevrijdingsfietstocht
Excelsior uit Nieuwe Pekela zorgt voor muzikale omlijsting bij indrukwekkende Bevrijdingsoptocht Alteveer
Classic Demo motorenspektakel in Nieuwe Pekela trekt veel bekijks

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

3s7si49ncbhd85gopl92fcort0