Onwel geworden bezoeker Bevrijdingsconcert Nieuwe Pekela herstellende

© Freddy Stötefalk

Geplaatst: zaterdag 10 mei 2025 om 10:05 | Views: 10718

NIEUWE PEKELA - Wat een feestelijke avond moest worden, kreeg zaterdagavond 3 mei een dramatische wending tijdens het Bevrijdingsconcert van het Oranje Bevrijding Comité Pekela (OBCP) in de bomvolle Nederlands Hervormde kerk in Nieuwe Pekela. Tijdens de pauze, vlak na de prijsuitreiking van de gemeentelijke creatieve wedstrijd ‘80 jaar Vrijheid’, werd prijswinnaar Jean-Marie Kanyemesha plotseling onwel en kreeg een hartstilstand.

Kanyemesha, winnaar van de eerste prijs in de categorie volwassenen, zakte in elkaar vlak na het in ontvangst nemen van zijn prijs. Omstanders grepen direct in en begonnen met reanimatie, waarna de snel gealarmeerde hulpdiensten het overnamen. In kritieke toestand is hij met spoed overgebracht naar het ziekenhuis.

De familie van Jean-Marie, onder wie zijn partner Femmie, laat in overleg met burgemeester Jaap Kuin weten diep geraakt te zijn, maar vooral ook enorm dankbaar. In een verklaring op de facebookpagina van de gemeente Pekela meldt de familie:
"Afgelopen zaterdagavond kreeg (Jean-Marie) Ilunga Kanyemesha, onze vader en de partner van Femmie, een hartstilstand tijdens het bevrijdingsconcert. Veel mensen waren hier getuige van en zijn, net als wij, ontzettend geschrokken. Gelukkig kunnen we delen dat hij het naar omstandigheden goed maakt en aan het herstellen is. We zijn ontzettend opgelucht en dankbaar voor de snelle hulp, voor alle lieve berichten, jullie medeleven en de betrokkenheid. Heel veel dank aan het reanimatieteam; dankzij jullie leeft onze vader nog."

Burgemeester Jaap Kuin, die zelf aanwezig was bij het concert en het incident van dichtbij meemaakte, spreekt zijn waardering uit voor de inzet van omstanders en hulpverleners:
"Het gebeuren heeft een enorme impact gehad op de bezoekers van het concert, het Christelijk Mannenkoor Albatros en de organisatie. We zijn enorm geschrokken, maar vooral opgelucht dat het nu beter gaat met Jean-Marie. We wensen hem en zijn familie veel sterkte en een voorspoedig herstel toe."

Ondanks de schrik en emotie overheerst nu de dankbaarheid voor de snelle reactie van het aanwezige publiek en de professionele hulpverlening. Het incident onderstreept opnieuw hoe belangrijk basale kennis van reanimatie kan zijn – het kan letterlijk levens redden.

Bron: Facebook gemeente Pekela

Eerder verschenen:

Laatste kans in Pekela: regeling voor € 1.750 isolatiesubsidie stopt eind dit jaar
Halloweenbingo Bounce Back brengt maar liefst € 4.039 op
Winschoter Kunstrolschaats Club (WKC) viert 65-jarig jubileum met feestelijke receptie
Nationale ombudsman onder de indruk van Hooiwijk: ‘Een prachtig voorbeeld van hoe het wél kan’
7 november: 15e Kapiteinslezing in het teken van het verhaal van Pekela
Derk en Tinie 60 jaar getrouwd en 60 jaar op ‘t zulfde stee in Boven Pekela
🍻🎉 HIEP HIEP HOERA, KEVIN WAGENAAR 30 JAAR! 🎉🍻
Voormalig fietsenmaker Harm Heijes uit Nieuwe Pekela overleden
‘De wichter van Champ Clark’: Pekelder geschiedenis komt tot leven bij Siep&Co
Pekelder Isolatieaanpak Nij Begun helpt inwoners in Pekela
(G)oud 67+ Event in Nieuwe Pekela: een hartstikke geslaagde dag!
Verslag en foto's van de laatste scootmobieltocht van 2026!
Jumbo Oude Pekela start spaaractie met historisch verzamelalbum over Pekela
VAN HARTE: Manon is 37 jaar geworden
Swingende Keltische klanken en sfeer in een uitverkocht Albatrosgebouw
Gemeente Pekela haalt grof snoeiafval op tijdens takkenroute
Abel en Hillie Wieske uit Nieuwe Pekela een briljanten paar
Het verdwenen circus van Noordster Oude Pekela
Herfstzon en gezelligheid aan de Noordercolonie!
Wie wil meewerken aan een betere Jeugdzorg?

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ohi4mfmnj0udvn2abve5hr4q75