Daling benzineprijs zet gedeeltelijk en marginaal door in Pekela

Geplaatst: woensdag 3 december 2014 om 23:40 | Views: 4500

Auteur: Redactie

PEKELA - PrachtigPekela nam de proef op de som na de aankondiging van afgelopen woensdag dat de adviesprijzen voor een liter euroloodvrij opnieuw met bijna een halve cent zou worden verlaagd, waardoor aan de pompen van de grote maatschappijen voor het eerst in drie jaar tijd minder dan 1,69 euro voor een liter hoefde te worden betaald.

De prijs voor een liter euroloodvrij is flink gedaald. Begin dit jaar kostte een liter euroloodvrij langs de snelweg nog 1,86 euro. Nu is dat minder dan 1,70 euro. Dat de benzineprijs minder hard daalt dan de olieprijs komt doordat een groot deel van de benzineprijs aan de pomp uit accijns en belastingen bestaat. De accijns is een vast bedrag onafhankelijk van de olieprijs. De landelijke tendens is dat de daling van de benzineprijs onverminderd doorzet.

Bovenstaand schema geeft de adviesprijzen van de vijf grootste oliemaatschappijen weer. De Gemiddelde Landelijke Adviesprijs (GLA) is het gemiddelde van deze adviesprijzen. Wekelijks wijzigen de prijzen van de oliemaatschappijen ongeveer drie keer.

Nederland heeft de hoogste belastingdruk op brandstof in de wereld. Tweederde van de euroloodvrije benzine bestaat uit accijns, wettelijke heffing en BTW. De rest van de literprijs is onder andere afhankelijk van de productieomvang, de dollarkoers, wereldgebeurtenissen en weersomstandigheden.

De pompprijzen van de tankstations in de gemeente Pekela liggen ver onder de GLA door kortingen op de adviesprijzen.

PrachtigPekela nam de proef op de som na de aankondiging van afgelopen woensdag dat de adviesprijzen voor een liter euroloodvrij opnieuw met bijna een halve cent zou worden verlaagd. Ten opzichte van gisteren is de benzineprijs bij de Tango, OK en Van den Belt gedaald met 1 cent. De dieselprijs is alleen gedaald bij de Tango met 1 cent.

De Tango aan de Raadhuislaan 107 en de Firezone aan de Industrieweg-West 2 in Oude Pekela zijn tijdens dit schrijven de goedkoopste. Een liter euroloodvrij kost 1,529 euro en een liter diesel kost 1,279 euro.

Eerder verschenen:

VAN HARTE: Petra is vandaag 60 jaar geworden
Serengeti-dag met Tim Coronel als gast bij opticien Bijholt in Oude Pekela
Onwel geworden bezoeker Bevrijdingsconcert Nieuwe Pekela herstellende
Presentatie cultuurhistorisch verhaal Pekela: Inwoners uitgenodigd mee te denken over toekomst erfgoed
Old Ambt Meubelen viert 12,5-jarig jubileum: ambacht, kwaliteit en vertrouwen sinds 2012
Gezellige koffieochtend in gebouw naast Wedderwegkerk op dinsdag 13 mei
Jong talent schittert in Veendam: Rotary organiseert benefietconcert voor Haydn Jeugd Strijkorkest
Ontdek wat er te doen is in de Bibliotheek Oude Pekela
PJC stemt voor fusie – Damacota krijgt herkansing op 14 mei
Zaterdag 17 mei: Rommelmarkt op ventweg Zuidwendingerweg Nieuwe Pekela
Ingezonden bericht: Pekelder Mariska Gons loopt voor onderzoek naar MS
28 mei: Muziekvitaminen met de Molenzangers in MFC de Binding
Nieuwe ronde vitaliteit bij Zempo start 10 mei met introductieles
Defensie traint nachtelijke luchtlandingsoperaties in Noord-Nederland
Keuken met kookeiland steeds populairder
Drukbezocht Bevrijdingsfestival bij Siep&Co Oude Pekela: Muziek en saamhorigheid centraal
Pekelders vieren 80 jaar vrijheid met zonnige bevrijdingsfietstocht
Excelsior uit Nieuwe Pekela zorgt voor muzikale omlijsting bij indrukwekkende Bevrijdingsoptocht Alteveer
Classic Demo motorenspektakel in Nieuwe Pekela trekt veel bekijks
Waardige herdenkingsdienst en dodenherdenking Nieuwe Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

vkeenoeq1rgvanco0opm6g8pe1