Jong en oud herdenken samen in Pekela: “Opdat wij niet vergeten”

Geplaatst: dinsdag 5 mei 2026 om 09:00 | Views: 6098

PEKELA - In Oude Pekela, Nieuwe Pekela en Boven Pekela zijn gisteravond oorlogsslachtoffers herdacht. Het thema van de herdenkingen was ‘De geschiedenis leren begrijpen’.

In de Wedderwegkerk in Oude Pekela vond voorafgaand aan de Dodenherdenking een dienst plaats met als thema ‘Verzetsmensen’. Aansluitend trok een stoet naar het monument aan de Burgemeester van Weringstraat, waar burgemeester Jaap Kuin de aanwezigen toesprak. Tijdens de herdenking verzorgde het Groninger christelijk mannenkoor Albatros de zang en droeg Gerard Brunink een gedicht voor. Harrie Kremer blies de taptoe en ook de Pekelder scouting verleende medewerking.

In de Hervormde Kerk in Nieuwe Pekela werd een goed bezochte herdenkingsdienst gehouden, met als thema ‘Vrede’. Muziekvereniging Excelsior werkte mee aan de dienst en speelde het prachtige voordrachtstuk ‘The Prayer’. Daarna volgde een rondgang langs het monument bij het oude gemeentehuis. Loco-burgemeester Ellen van Klaveren sprak de aanwezigen toe en Tess Roelfsema en Saar Kruize droegen een gedicht voor. Muziekvereniging Excelsior verzorgde de muzikale begeleiding en Daan Jonker en Jeannette Ritzema bliezen de taptoe. Ook hier was de scouting aanwezig voor de vlaggenceremonie.

In Boven Pekela verzamelden aanwezigen zich bij het monument bij de begraafplaats, waar de klok werd geluid. Deze herdenking was georganiseerd door Dicky en Alie Jager en Petra Manning. Kaitlyn, leerling uit groep 7, droeg een prachtig gedicht voor, waarna twee minuten stilte in acht werden genomen.

Bij alle drie de herdenkingen werden kransen gelegd ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers. In Oude Pekela was ook loco-kinderburgemeester Saar Cremers aanwezig, die samen met burgemeester Jaap Kuin een bloemstuk neerlegde. Jong en oud stonden in Pekela zij aan zij, verbonden in het moment van herdenken “opdat wij niet vergeten”.

De foto's in Oude Pekela zijn gemaakt door Freddy Stötefalk, de foto's van Boven Pekela zijn ingestuurd door Ester Boekholt en de foto's van Nieuwe Pekela komen van de facebookpagina van gemeente Pekela.

Bron: Facebook gemeente Pekela

Fotoreportage

   Dodenherdenking 4 mei 2026 in Pekela

Eerder verschenen:

Kerk uit 1911 in de steigers: groot onderhoud bij CGK Nieuwe Pekela
Eerste bijeenkomst Kracht(ige) Pekelders over versterken van inwonersinitiatieven
Wandelschoenen aan: Avond3Daagse Pekela komt eraan!
Loonbedrijf Moed: voor het persen van pakken hooi!
Altijd al trompet of bugel willen spelen? Dit is je kans!
Waarschuwing: laat kinderen en huisdieren niet achter in warme auto
Verpleegcentrum Dokhuis viert tienjarig bestaan met feestweek
Laatste kans om kleurplaat in te leveren voor Week van de Gezonde Jeugd in Pekela
Veentrappers van Scouting Pekela veroveren na tien jaar opnieuw de vlag
30 mei: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
Bekroonde documentaire over sluiting De Halm te zien bij Siep & Co in Oude Pekela
VAN HARTE: Petra van der Wal is vandaag 40 jaar geworden
Kunstenaar Ankie Voerman opent expositie ‘Van Koffie tot Kust’ in Oude Pekela
Van opvang naar toekomst: nieuwe woonwijk Hooiwijk feestelijk geopend in Oude Pekela
Zaterdag 6 juni: ontdek de kerken van Oost-Groningen tijdens Kerkenpad 2026
Mini-parkje Noordercolonie in Boven Pekela verandert in leerzame buitenklas
Kom naar de Veiligheidsdag in Oude Pekela op 19 juni
Gezellige scootmobieltocht voert deelnemers langs natuur en avontuur
13 juni: Schutsemarkt Nieuwe Pekela; een dag vol plezier voor jong en oud
Sloop oude Aldi in Pekela in volle gang voor nieuwbouw supermarkt

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

f9vppd2olqt5ojh1ph4d8dm5l5