Overzicht activiteiten vieren en herdenken 25 april t/m 5 mei
Geplaatst: zaterdag 25 april 2026 om 08:45 | Views: 433
PEKELA - De komende weken staan in het teken van vieren en herdenken. Het Oranje Bevrijdings Comité Pekela (OBCP) organiseert samen met andere Pekelder organisaties activiteiten rondom Koningsdag en 4 en 5 mei. Vier en herdenk mee, welkom!
25 april – Koppeldarttoernooi
🕑 14.00 uur – Korfbalvereniging WSS (Oude Pekela)
💶 €15 per koppel
26 april – Koningsbingo
Korfbalvereniging WSS organiseert een Koningsbingo met als hoofdprijs: een Philips dual 9 liter Airfryer!
🕖 19.30 uur (inloop om 19.00 uur)
📍 Korfbalvereniging WSS (Burgemeester Snaterlaan 44)
💶 €20 p.p. incl. koffie/thee & bittergarnituur
📩 Aanmelden: koningsdagkvwss@gmail.com
27 april – Koningsdag
Om 9.00 uur luiden de klokken van de kerken in Pekela en klokkenstoel in Boven Pekela. Ook wordt de vlag gehesen:
• 9.00 uur in De Riggel (Boven Pekela)
• 9.45 uur in De Clockstede (Nieuwe Pekela)
• 10.45 uur in Gemeentehuis (Oude Pekela)
Op alle plekken zal muziekvereniging Excelsior muzikale medewerking verlenen. De muziekvereniging zal deze dag ook kort spelen bij de Oekraïnse bewoners in de oude Clockstede en in de oude Molenhof.
Activiteiten op Koningsdag:
• 9.00 – 12.00 uur: Spelletjesochtend (De Riggel, Boven Pekela) met om 10.00 uur muziek van draaiorgel De Zwarte Dorus.
• 19.30 uur: Koningsdagbingo (Buurtvereniging Rondom ’t Verloat, Nieuwe Pekela)
2 mei – Oranje Bevrijdingsconcert
Met christelijk mannenkoor Albatros o.l.v. Bouko Tiggelaar.
🕗 20.00 uur (zaal open om 19.30 uur)
📍 Wedderwegkerk (Oude Pekela)
🎟️ Gratis kaarten af te halen bij Boetiek Fleur en Bloemenshop Jolanda
4 mei – Dodenherdenking
🕖 19.00 – 19.30 uur: Herdenkingssamenkomst in Wedderwegkerk (Oude Pekela)
🕖 19.00 – 19.30 uur: Herdenkingssamenkomst in Hervormde Kerk (Nieuwe Pekela)
Na de samenkomsten volgt een stille tocht naar het monument. Albatros, Excelsior en Scouting verlenen bij de herdenkingsceremonies hun medewerking. Om 19.30 uur luiden de klokken van de Pekelder kerken en de klokkenstoel in Boven Pekela. Ook in Boven Pekela worden bij het monument bloemen gelegd en werken leerlingen van de Theo Thijssenschool mee aan een korte herdenkingsceremonie. Op deze plek begint de ceremonie om 19.45 uur.
5 mei – Bevrijdingsdag
Om 9.00 uur luiden de Pekelder klokken.