Rosko en Elisabeth ‘dansen’ al 65 jaar de liefde

Geplaatst: woensdag 28 januari 2026 om 15:25 | Views: 6085

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

OUDE PEKELA - Het begon allemaal eind jaren vijftig van de vorige eeuw met dansles in zaal Concordia van de wereldberoemde Lientje Wolters en ze zijn er nooit meer mee opgehouden. Rosko (86) en Elisabeth (87) Eiten uit Oude Pekela vierden woensdag hun briljanten huwelijk dankzij het dansen.

In zaal Concordia in Oude Pekela stonden bij de dansles de jongens in een rij tegenover de meisjesrij. Danslerares Wolters beval de jongens om de meisjes ten dans te vragen. Aangezien Elisabeth precies tegenover hem stond, vroeg Rosko haar maar. Met een buiginkje dat wel. Het begin van een dansromance die tot op de dag van vandaag duurt.

65 jaar geleden traden ze in Oude Pekela in het huwelijk onder de dezelfde omstandigheden als nu, met sneeuw en ijzel. De hoge hakjes onder de prachtige bruidsjurk deerde Elisabeth niet.

Elisabeth werkte achter de patat en frikandellen bij Automatiek Harms in Winschoten, toen Rosko in dienst moest. De Pekelder hield er niet van dat hij gecommandeerd werd, maar ja dat is wel heel lastig in het leger. Zo belandde hij vijf dagen in de militaire gevangen is omdat Rosko weigerde de kots van een sergeant-majoor op te ruimen.

Dankzij de overredingskracht van Elisabeth kwam Rosko alsnog in het goede spoor en kon hij zijn diensttijd afmaken. Daarna werkte hij onder meer voor Hobo (vloeren) in Scheemda, Pekelder kartonfabriek Union en machinefabriek Veenstra in Winschoten.

Behalve dansen had Rosko zijn Märklintreinen als hobby maar ook jarenlang zong een koppel goudvinken het hoogste lied in de volière achter de woning aan de Graaf Adolfstraat. Rosko schopte het zelfs tot voorzitter van de Goudvink-vereniging. Ook bij korfbalclub WSS liet hij zich jarenlang niet onbetuigd en was hij speler, trainer en was hij zeer verdienstelijk scheidsrechter, zelfs op landelijk niveau. Elisabeth was ook actief bij de Pekelder korfbaltrots. Zij verzorgde tijdens wedstrijd de baby’s van de WSS-speelsters.

Momenteel is bezige bij Rosko een frequent bezoeker van de kaartclub en is hij presentator van de muziekmiddag in multifunctioneel centrum De Binding. Locoburgemeester Ellen van Klaveren kwam langs met bloemen en trouwakte om het briljanten paar te feliciteren. Met hun twee zoons, vijf kleinkinderen, drie achterkleinkinderen en hun beste vriendin vierden ze hun 65-jarig huwelijk bij zalencentrum Lamain in Winschoten. Zeker en vast gingen de voetjes nog even van de vloer.

Behalve het dansen hebben Rosko en Elisabeth nog een geheim van hun lange huwelijk: ‘Recht voor de raap, din kom je t vèrste…’.

Eerder verschenen:

Bluesliefhebbers kunnen zich opmaken voor Blues in Pekel
Ongeluk met twee vrachtwagens op N366 bij Nieuwe Pekela
Jaap Kuin wil verder als burgemeester van Pekela
(G)oud 67+ Event brengt Pekelder senioren samen in De Spil
31 oktober: Bounce Back Halloween Bingo in Sporthal De Spil
26 september: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
Nieuws over de kledingbeurs in de Kiepe Nieuwe Pekela
Tips voor het vinden van een bijzondere grafsteen in Pekela
Iedereen welkom bij Oekraïnse opvanglocaties in Pekela tijdens Burendag
Gemeente Pekela grijpt in om toekomst katholieke kerken veilig te stellen
BEELDVERSLAG Donders Dikke Tent Party in Boven Pekela
W.P.K.C. organiseert Hoendershow en Jongdierendag in Noordbroek
Scootmobieltocht voert deelnemers vanuit Pekela naar Blauwestad
VAN HARTE: Grietje Knevelbaard is vandaag 65 jaar geworden
Gratis Women Power-cursus voor vrouwen in Pekela
Vijfde editie kerstmarkt in Sporthal de Spil op 12 december
VAN HARTE: Regina Bruintjes is vandaag 45 jaar geworden!
Kinderboekenweek: Spot aan! in Bibliotheek Oude Pekela
Ontdek, beleef en leer tijdens de Veiligheidsdag in Pekela op 25 september
Start je dag goed: Ontbijt met de burgemeester!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

b8f6ovqcdrl1vot9dqgv687jn7