Koninklijke Onderscheidingen en Zilveren Erepenning bij VV Noordster Oude Pekela

Geplaatst: zaterdag 24 mei 2025 om 09:20 | Views: 4698

Auteur: Gemeente Pekela

OUDE PEKELA - Burgemeester Jaap Kuin van Pekela heeft vrijdagavond 23 mei op het complex van voetbalvereniging Noordster een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt aan Aike Krol en Jan Franzen, beiden uit Oude Pekela. Krol en Franzen, twee clubmensen in hart en nieren, zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau voor hun enorme verdiensten voor Noordster.

Aike Krol (70) is sinds 1975 verbonden aan Noordster. Eerst als speler en jeugdtrainer. In de afgelopen vijftig jaar bekleedde hij vervolgens tal van functies. Zo was hij jarenlang leider van het derde elftal, grensrechter en leider van het eerste, twintig jaar bestuurslid, jeugdtrainer, terreinknecht, kledingverzorger en ook nog enkele jaren consul.

Nog steeds is hij elke werkdag om half acht present om met een onderhoudsploeg de accommodatie van Noordster te onderhouden.

Jan Franzen (73) is al meer dan 60 jaar actief als vrijwilliger van de club. Zo was hij jarenlang elftalleider bij het eerste zaterdagelftal en was hij 27 jaar bestuurslid van de club als vicevoorzitter, secretaris en penningmeester. Nog steeds is hij verantwoordelijk voor de ledenadministratie en de inning van de contributie en is hij net als Krol dagelijks aanwezig als lid van de onderhoudsploeg van de accommodatie van de club.

Franzen en Krol werden door scheidend voorzitter Andries Brand van de OBCP geheel in traditie benoemd tot erelid van het Oranje Bevrijdingscomité Pekela.

De lintjes zijn uitgereikt bij de viering van het 105-jarig jubileum van Noordster. Naast de uitreiking van de lintjes had burgemeester Jaap Kuin nog een verrassing in petto. De voetbalvereniging kreeg ook de gemeentelijke Zilveren Erepenning ter ere van het 100-jarig bestaan.

Deze penning kon vijf jaar geleden bij het eeuwfeest niet worden uitgereikt omdat de feestelijkheden destijds werden afgeblazen vanwege corona.

Ook Noordster zelf zette verschillende leden in het zonnetje. Zo werd mister Noordster Jan Zuur benoemd tot erelid. In de fotoserie van Abel van der Veen een impressie van de gedenkwaardige avond.

Fotoreportage

   Koninklijke onderscheidingen bij VV Noordster Oude Pekela - Foto's Abel van der Veen

Eerder verschenen:

Gezondheid begint in het hart van het individu.
De beste plekken om te gamen in en rond Groningen
Alcoholcontrole in Pekela
Extra controle op fatbikes deze zomer in Pekela
BEELDVERSLAG van Rock-On Outdoor Festival 2025 Nieuwe Pekela
Het Rijk investeert miljoenen in AI-fabriek in Groningen
Driedubbel feest op CBS Groen van Prinsterer: drie jubilerende juffen in het zonnetje gezet
Nieuwe nostalgische lantaarns verlichten Pekela in het najaar
Zempo verlaagt contributie voor jeugdleden judo en karate!
Orkest van de Veenkoloniën betovert publiek in Rooms Katholieke kerk Oude Pekela
Spetterende schuimparty bij De Riggel luidt zomervakantie in
VAN HARTE: Erwin Kostwinder 40 jaar! 🎉
Pekela viert 35-jarig jubileum met muziek, kinderburgemeester én 175 jaar molen De Onrust
Gemeente Pekela is twee burgemeesters rijker!
Thea Sperling bedenkt nieuwe slogan voor Pekela: Pekela Gewoon Goud
🌞 Kom jij ook naar het Waterspektakel in Nieuwe Pekela? 💦
Glasvezel Pekela en SKV sluiten kantoor in Nieuwe Pekela
Rock-On Outdoor Festival haalt Amerikaanse gitaarvirtuoos Eric Steckel naar Pekela
Pekela lanceert website Vrijwilligers Informatie Punt (VIP!)
Koning Willem Alexander bezoekt Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

bdjhj407djupkp669er443huf0