Museum Kapiteinshuis Pekela viert 35-jarig jubileum met ‘Ode aan de Pekelder Wichter’

Geplaatst: dinsdag 8 april 2025 om 19:00 | Views: 5867

NIEUWE PEKELA - Het Kapiteinshuis Pekela bestaat 35 jaar en dat jubileum werd zaterdag 5 april feestelijk gevierd met de opening van een bijzondere expositie én de presentatie van een bijbehorend boek: Ode aan de Pekelder Wichter. Met nu: extra foto's van fotograaf Johan de Groot!

De tentoonstelling is een eerbetoon aan vrouwen uit Pekela – van jong tot oud – en laat zien hoeveel kracht en karakter er in de Pekelder gemeenschap zit. De expositie werd feestelijk geopend door de 90-jarige mevrouw Lesterhuis-Tunter, bekend van modehuis Tunteler in Nieuwe Pekela. Zij ontving ook het eerste exemplaar van het jubileumboek. De middag kreeg extra glans door het optreden van Shantykoor De Zwalkers, die een speciaal eerbetoon brachten met het lied De Pekelder Wichter, oorspronkelijk geschreven in 1950 door Jan van der Laan. Het aanstekelijke refrein klonk luid mee in de zaal:

De Pekelder Wichter, geleuf dat van mie
Doar hoal ik het maiste nog van
Gain ain aander wichie dat hoalt het er bie
Gain ain aander kin doar tegen an

Expositie met 35 Pekelder vrouwen
Voor de jubileumtentoonstelling zijn 35 vrouwen uit Pekela, van 0 tot 35 jaar oud, geportretteerd door fotograaf Hans Kral. Elk levensjaar van het museum werd vertegenwoordigd door één ‘wicht’. De portretten zijn te zien op de speciaal ingerichte ‘WichterWand’ én gebundeld in een prachtig fotoboek, waarin ook interviews met de vrouwen zijn opgenomen.

Daarnaast zijn er 15 historische portretten van Pekelder vrouwen uit het depot van het museum toegevoegd, elk met een persoonlijk levensverhaal. De tentoonstelling is samengesteld door Celine Vister, conservator van het Veenkoloniaal Museum.

Gratis toegang voor vrouwen tot 35 jaar
Onder de titel Ode aan de Pekelder Wichter is de tentoonstelling het hele jaar te zien tijdens de reguliere openingstijden van het Kapiteinshuis: elke dinsdag en donderdag én op de eerste en derde zondag van de maand, van 13.30 tot 16.00 uur.

Bijzonder is dat alle vrouwen tot en met 35 jaar gratis toegang krijgen tot het museum – niet alleen de Pekelder wichter, maar iedere vrouw binnen die leeftijdsgrens is welkom om dit eerbetoon aan krachtige vrouwen te ervaren.

Jubileumboek verkrijgbaar
Het jubileumboek Ode aan de Pekelder Wichter, met daarin alle foto’s en interviews, is te koop in het museum. Een prachtig document over 35 jaar Kapiteinshuis en de vrouwen die Pekela kleur geven.

Fotoreportage

   Museum Kapiteinshuis viert 35-jarig bestaan met Pekelder Wichter - Foto's Johan de Groot en Ellen van Klaveren

Eerder verschenen:

Wie of wat maakt je leven makkelijker of aangenamer?
3 mei: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
3 mei: Ophalen bestelde hanging baskets bij Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
Vezelhennep met een laag thc gehalte vergelijkbaar met alcoholvrij bier
Geslaagde Koningsdag bij korfbalvereniging WSS in Oude Pekela
Stralende Koningsspelen in Boven Pekela: muziek, spel en gezelligheid
Traditionele opening van Koningsdag op verschillende plekken in Pekela
Nieuwe Pekela gastheer van Open Nederlands Kampioenschap Kaaibakken 2025
Twee Koninklijke Onderscheidingen in Pekela
VAN HARTE: René Zuur is 60 jaar geworden!
3 mei: Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Gemeente Pekela viert 5 juli driedubbel feest
Pekela neemt maatregelen na controle lichtmasten op sportparken
Nieuwe speeltuin voor Savornin Lohmanlaan in Oude Pekela feestelijk geopend
Klaverblad Open Toernooi bij LTC Oude Pekela
Inwoners steken handen uit de mouwen voor een schoner Pekela
Activiteitencentrum in Nieuwe Pekela fris de meivakantie in dankzij jeugdige voorjaarsschoonmaak
New Hairdesign heropent deuren na brand: team staat weer klaar voor klanten
Hiep hiep hoera! Bennie Zijl 50 jaar!
Geslaagde kindermiddag in Nieuwe Pekela: blije gezichten en dankbare organisatie

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ahna63262b8asvvua7vaa5ijc3