Twee Koninklijke Onderscheidingen in Pekela

Geplaatst: vrijdag 25 april 2025 om 18:40 | Views: 12645

PEKELA - Twee Koninklijke Onderscheidingen in Pekela tijdens de traditionele lintjesregen. Jacqueline Sterenborg-Brouwer en Hanneke Tillema allebei uit Nieuwe Pekela kregen in de kantine van sporthal De Spil het lintje (Lid in de Orde van Oranje Nassau) opgespeld door burgemeester Jaap Kuin.

Jantina Sterenborg - Brouwer (Jacqueline) uit Nieuwe Pekela (geb. 6 januari 1975)
Mevrouw Sterenborg - Brouwer is werkzaam als apothekersassistente in het Ommelander Ziekenhuis Groningen in Scheemda. Zij ontvangt een Koninklijke Onderscheiding vanwege haar verdiensten voor het kinderkoor De Kleine Parels in Nieuwe Pekela.
Ruim 28 jaar heeft zij zich met liefde voor de kinderen en de muziek geheel vrijwillig en met hart en ziel ingezet voor het koor. Zij deed dat in verschillende functies. Zo was mevrouw Sterenborg - Brouwer voorzitter, dirigent en muzikaal leider van de Kleine Parels. Zij bereidde ook de muziek en de repetities voor en was coördinator van de optredens van het
koor. Zij was in haar functies de belangrijkste schakel tussen kinderen, hun ouders en de verschillende kerken waar in al die jaren is opgetreden.
Mevrouw Sterenborg - Brouwer is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau.  

Hanneke Tillema uit Nieuwe Pekela ( geb. 17 juni 1956)
 
Mevrouw Tillema is in het dagelijks leven huisvrouw. Zij ontvangt een koninklijke onderscheiding voor al haar verdiensten voor de christelijke basisschool Groen van Prinsterer in Nieuwe Pekela. Sinds zij eind jaren tachtig van de vorige eeuw haar dochter aanmeldde, heeft zij talloze vrijwillige taken op zich genomen binnen de school. Zo was ze onder meer overblijfmoeder, leesmoeder, verkeersbrigadier, begeleider van schoolkampen, begeleider van de wekelijkse tochtjes naar de gymles en was ze onderdeel
van de schoonmaakploeg. Inmiddels zitten er vier kleinkinderen van mevrouw Tillema op de Groen van Prinsterer en is zij nog steeds met haar goede humeur en handen-uit-de mouwen-mentaliteit bijna dagelijks te vinden op de school.
Mevrouw Tillema is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau.

Fotoreportage

   Twee Koninklijke Onderscheidingen in Pekela - Foto's Lammert Lemmen

Eerder verschenen:

Pekelders kunnen subsidie aanvragen voor leefbaarheid via Inwonersbudget Nij Begun
Open gesprekken over roken en vapen bij de Gezonde Huiskamer op Dollard College
Koffie, gesprek en ideeën: gemeente Pekela komt de wijk in met koffiekar
V.V. Pekela krijgt eigen pannakooi
Inschrijven voor Strijd om Pekels Goud kan nog!
Pekela draagt Blijhamsterbrug over aan provincie Groningen
30 mei: Rommelmarkt aan Zuidwendingerweg in Nieuwe Pekela
Cultuurmakers ontmoeten elkaar tijdens Cultuurcafé ‘Soamen goud’ in Pekela
16 mei: Gezellige rommelmarkt bij Julianakapel in Oude Pekela
Dennis de Vogel wint 38e NK Kaaibakken in Nieuwe Pekela
Column Pekela Beweegt: Gemeenschapszin deel 2 (een verhaal uit mijn buurtje)
Muziekvereniging Excelsior werkt mee aan grensoverschrijdend concert in Weener
Trekking Moederdagactie Pekela groot succes!
Internationals Ran Faber en Marije Visser geven clinic aan WSS-jeugd in Oude Pekela
Vertrekkend gemeentesecretaris Jan van der Woude ereburger Pekela
Tukker FM Tentfeest komt naar Boven Pekela
28 mei: Energie- en duurzaamheidsmarkt in de Kiepe Nieuwe Pekela
Gemeente Pekela brengt dak- en thuisloze mensen in beeld
Een feest organiseren in Pekela? Zo pak je het aan
Jong en oud herdenken samen in Pekela: “Opdat wij niet vergeten”

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

06fm727vlgnebgvi9e2kfnkh06