Pekela neemt maatregelen na controle lichtmasten op sportparken

Geplaatst: donderdag 24 april 2025 om 16:00 | Views: 5736

Auteur: Gemeente Pekela

PEKELA - De gemeente Pekela heeft een stabiliteitsmeting laten uitvoeren bij alle lichtmasten op de sportparken in de gemeente. Deze meting vond plaats in het kader van het harmonisatietraject voor het beheer en onderhoud van de Pekelder buitensportaccommodaties.

Dit traject laat de gemeente uitvoeren om afspraken met de sportclubs te verhelderen en voor de toekomst een gezamenlijk meerjarenonderhoudsplan op te kunnen stellen. De tennisverenigingen in Oude en Nieuwe Pekela zijn vanwege privatisering buiten het harmonisatietraject gelaten. Vanwege mogelijke veiligheidsrisico’s zijn de lichtmasten van de 2 tennisclubs wel meegenomen in de meting.

Meting met drone
De verschillende metingen zijn met behulp van een drone uitgevoerd door een onafhankelijk bedrijf (Normec-Reilux). Daarbij is rekening gehouden met meerdere factoren, zoals het windgebied waarin de masten staan. Een stabiele mast hoeft geen goedgekeurde mast te zijn. Een mast kan ook afgekeurd worden door bijvoorbeeld een te zware belasting met led-armaturen.

Resultaten van de meting
Uit de meting blijkt dat bij tien van de 56 lichtmasten op de verschillende Pekelder sportparken aandachtspunten zijn geconstateerd die op korte termijn opgelost dienen te worden. Deze masten vertonen gebreken zoals scheefstand, roestvorming, te dunne lasnaden en overbelasting door te zware led-armaturen en/of lichthinderkappen. Daarnaast zijn bij nog eens zestien lichtmasten puntjes van zorg geconstateerd. Hierbij is geen sprake van urgentie. Voor deze masten geldt dat er in de komende jaren actie moet worden ondernomen om verdere slijtage of mogelijk gevaarlijke situaties te voorkomen.

Verschil in verantwoordelijkheid voor onderhoud
Een specifieke situatie geldt voor de tennisclubs. Door privatisering zijn deze verenigingen zelf verantwoordelijk voor het onderhoud van hun accommodatie en daarmee ook de lichtmasten. Voor de voetbalclubs ligt deze verantwoordelijkheid bij de gemeente. De gemeente Pekela heeft met alle verenigingen gesprekken gevoerd over de uitkomsten, mogelijke maatregelen en oplossingen. De meest noodzakelijke maatregelen zijn inmiddels uitgevoerd of de opdracht ervoor is reeds verstrekt.

Eerder verschenen:

Pekelder judoka Elin Roorda pakt vijfde plaats op Nederlands Kampioenschap
Team Manege NIOP uit Pekela naar internationaal concours Indoor Friesland
Regenboogconcert 'Iedereen zichzelf' in Lutherse kerk Nieuwe Pekela
Pekelder prijsvraag levert goede ideeën op voor het Taalhuis
Nieuwe parkeervakken aan Raadhuislaan Oude Pekela
Leer alles over routeplanners – Workshop in Bibliotheek Oude Pekela
Pekelder Proatcafé opent seizoen met lezing over kartonnage-industrie
Megatransport TenneT flink vertraagd bij Onstwedderbrug Nieuwe Pekela
Vrijwilligers gezocht voor schoonmaakactie op het kerkhof Nieuwe Pekela
Pekela is klaar voor megatransport van TenneT en Wagenborg
Oktober woonweken bij Old Ambt Meubelen met hoge kortingen en feestelijke finaledag  
Gemeente en Dorpscoöperatie Pekela bekrachtigen samenwerking voor behoud bruggen Pekelder Hoofddiep
Is de financiële toekomst van MKB-ondernemers meer dan alleen winst?
Dag van de Mantelzorg in Pekela met speciale lunch
Grote belangstelling voor tweede editie van ‘Het Perfecte Plaatje Pekela’
Onverwachte bijwerkingen
Waarom regen zo verschillend wordt ervaren
Word ‘Gast van de Raad’ en ontdek hoe Pekela wordt bestuurd
Beweegtoppers zetten peuters in beweging
Roelf en Reina uit Oude Pekela een briljanten paar

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

asj5u4v9nhk6mpjopnntcn6us3