Pekela neemt maatregelen na controle lichtmasten op sportparken

Geplaatst: donderdag 24 april 2025 om 16:00 | Views: 6405

Auteur: Gemeente Pekela

PEKELA - De gemeente Pekela heeft een stabiliteitsmeting laten uitvoeren bij alle lichtmasten op de sportparken in de gemeente. Deze meting vond plaats in het kader van het harmonisatietraject voor het beheer en onderhoud van de Pekelder buitensportaccommodaties.

Dit traject laat de gemeente uitvoeren om afspraken met de sportclubs te verhelderen en voor de toekomst een gezamenlijk meerjarenonderhoudsplan op te kunnen stellen. De tennisverenigingen in Oude en Nieuwe Pekela zijn vanwege privatisering buiten het harmonisatietraject gelaten. Vanwege mogelijke veiligheidsrisico’s zijn de lichtmasten van de 2 tennisclubs wel meegenomen in de meting.

Meting met drone
De verschillende metingen zijn met behulp van een drone uitgevoerd door een onafhankelijk bedrijf (Normec-Reilux). Daarbij is rekening gehouden met meerdere factoren, zoals het windgebied waarin de masten staan. Een stabiele mast hoeft geen goedgekeurde mast te zijn. Een mast kan ook afgekeurd worden door bijvoorbeeld een te zware belasting met led-armaturen.

Resultaten van de meting
Uit de meting blijkt dat bij tien van de 56 lichtmasten op de verschillende Pekelder sportparken aandachtspunten zijn geconstateerd die op korte termijn opgelost dienen te worden. Deze masten vertonen gebreken zoals scheefstand, roestvorming, te dunne lasnaden en overbelasting door te zware led-armaturen en/of lichthinderkappen. Daarnaast zijn bij nog eens zestien lichtmasten puntjes van zorg geconstateerd. Hierbij is geen sprake van urgentie. Voor deze masten geldt dat er in de komende jaren actie moet worden ondernomen om verdere slijtage of mogelijk gevaarlijke situaties te voorkomen.

Verschil in verantwoordelijkheid voor onderhoud
Een specifieke situatie geldt voor de tennisclubs. Door privatisering zijn deze verenigingen zelf verantwoordelijk voor het onderhoud van hun accommodatie en daarmee ook de lichtmasten. Voor de voetbalclubs ligt deze verantwoordelijkheid bij de gemeente. De gemeente Pekela heeft met alle verenigingen gesprekken gevoerd over de uitkomsten, mogelijke maatregelen en oplossingen. De meest noodzakelijke maatregelen zijn inmiddels uitgevoerd of de opdracht ervoor is reeds verstrekt.

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
8 maart: Zangdienst in Hervormde Gemeente Nieuwe Pekela
Gemeente Pekela start met kap van 28 bomen langs Pekelder Hoofddiep
Troubadour Rob Krot te gast bij Stichting Luthers Erfgoed
Stichting Luthers Erfgoed Pekela doet mee aan NL-Doet
Voorjaarsbekalking door loonbedrijf A.D. en J.J. Moed
NL Doet!, Pekela doet!, de hervormde gemeente doet!
Muziekvitaminen brengt mensen samen in De Molenhof
Scholen uit Pekela, Noordenveld en Westerkwartier strijden tegen elektronisch afval
Uitverkocht concert ‘Noordballaden’ eindigt in staande ovatie
Erik Schipper stapt over naar 50PLUS
Brandweer redt kraai uit schoorsteen aan Spoetnikstraat in Oude Pekela
VAN HARTE: Rowan Ahlers is 22 jaar geworden
VAN HARTE: Soraya Akran is vandaag 20 jaar geworden
RTV Noord komt met verkiezingsprogramma Tussen de Kiezers naar Gemeente Pekela
Doelen bereiken voor een gezonde financiële toekomst
Workshop Rondkomen met je geld in Bibliotheek Oude Pekela
Samen koken en spelletjes doen met jong en oud
VAN HARTE: Dennis Wilkie is vandaag 39 jaar geworden
WOZ-waarde woningen gemiddeld 10,6 procent omhoog; Pekela koploper met 20,7%

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

aa730o56kpn58ni7pqd2mvrpr1