PCOB-Pekela op stap met de OpStap bus

Geplaatst: vrijdag 7 oktober 2022 om 13:10 | Views: 5368

Auteur: Martje Ritzema

PEKELA - Woensdag 5 oktober ging de PCOB (Protestants Christelijke Ouderenbond) afdeling Pekela op reis. Om 10.00 uur was het vertrek vanaf ‘Het Tehuis’ in Nieuwe Pekela. Via Scheemda, kogel in de kerktoren, Noordbroek, molen De Noordster, Slochteren, Slochterbos, Schildwolde, Juffertoren, ging het naar Ten Post. En vandaar naar Westeremden, naar het museum van Henk Helmantel.

Henk liet zich nog even zien, maar moest op de brommer naar Groningen. Babs, zijn vrouw, vertelde over de totstandkoming van de weem en presenteerde koffie met koek. Daarna was er een rondleiding langs de schilderijen, voornamelijk stillevens en kerkinterieurs.

De reis ging verder: Middelstum, Onderdendam, pittoreske geveltjes, Den Andel, Warffum, reden langs patatfabriek Aviko en kwamen aan in Noordpolderzijl. De bussen en auto mochten even op de dijk vanwaar een prachtig uitzicht over land en wad (het was eb). Hier was in het Zielhoes koffie met gebak.

Daarna via Usquert, nee niet ‘doen in Oskerd’, naar Uithuizermeeden (Meij) met zijn prachtige toren, Uithuizen met de Menckemaborg, Roodeschool, de Eemhaven, Spijk waar we een rondje om t Loug reden en zo op naar Delfzijl. We reden langs de haven en via het industriegebied naar Termunten. Onderweg nog even op de dijk met uitzicht over De Dollard en skyline van Emden. In Termunterzijl wachtte Westerhuis met een menu met lekkerbekje of kibbeling. Verkwikt en behoorlijk aangedikt werd de thuisreis aanvaard. Rond 19.00 uur was ieder terug in Pekela. Het was een zeer geslaagde, gezellige en leuke dag.

Mocht u nou ook eens een vergadering van de PCOB willen bezoeken, of nog liever lid willen worden, dan bent u op donderdag 3 november welkom in Het Tehuis. Er komt of komen mensen van de gemeente om te vertellen over de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning). We beginnen om 14.30 uur en stoppen rond 16.30 uur.

Fotoreportage

   PCOB-Pekela op stap met de OpStap bus - Foto's Martje Ritzema

Aan dit artikel is meegewerkt door

Martje Ritzema
fotograaf en redacteur
martje@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

VAN HARTE: Pascal Engels is 40 geworden en trouwt vandaag met Diana
Drie personen, waaronder een geboren en getogen Pekelder, krijgen Nederlandse Nationaliteit
Pekelder budget-make-overs met wrapfolie
OBCP organiseert bevrijdingsfietstocht op 5 mei: fiets mee door Pekela en omgeving
Pekela viert 80 jaar vrijheid met vlaggetjes en versierde straten
Pekela herdenkt 80 jaar vrijheid (programma 4 mei)
Wie of wat maakt je leven makkelijker of aangenamer?
3 mei: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
3 mei: Ophalen bestelde hanging baskets bij Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
Vezelhennep met een laag thc gehalte vergelijkbaar met alcoholvrij bier
Geslaagde Koningsdag bij korfbalvereniging WSS in Oude Pekela
Stralende Koningsspelen in Boven Pekela: muziek, spel en gezelligheid
Traditionele opening van Koningsdag op verschillende plekken in Pekela
Nieuwe Pekela gastheer van Open Nederlands Kampioenschap Kaaibakken 2025
Twee Koninklijke Onderscheidingen in Pekela
VAN HARTE: René Zuur is 60 jaar geworden!
3 mei: Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Gemeente Pekela viert 5 juli driedubbel feest
Pekela neemt maatregelen na controle lichtmasten op sportparken
Nieuwe speeltuin voor Savornin Lohmanlaan in Oude Pekela feestelijk geopend

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ln96httl3kahuliira7ls3njd6