Zonovergoten Schutsemarkt in Nieuwe Pekela trekt veel publiek

Geplaatst: zaterdag 14 juni 2025 om 20:45 | Views: 9727

NIEUWE PEKELA - Onder een stralende blauwe lucht is zaterdagmorgen om 9.30 uur de jaarlijkse Schutsemarkt feestelijk geopend bij het oude gemeentehuis van Nieuwe Pekela. De officiële opening werd verricht door burgemeester Jaap Kuin, samen met Remko Cannegieter, die dit jaar voor het laatst optrad als voorzitter van Stichting Schutsemarkt. Zijn afscheid maakte de openingsceremonie extra bijzonder.

Dankzij het prachtige weer stroomden al vroeg op de dag bezoekers toe. De verwachte hitte later op de dag zorgde ervoor dat veel mensen ervoor kozen om ’s ochtends al volop te genieten van de levendige sfeer op het marktterrein. Die sfeer was ronduit feestelijk, met overal muziek, kraampjes, vrolijke gezichten en geuren van lekkernijen.

Een opvallend moment was de aankomst van wethouder Ellen van Klaveren, die achterop een trike meer reed in een indrukwekkende stoet van motoren en trikes, georganiseerd door Indo Melatie. Bezoekers konden zelfs meerijden op de voertuigen – een ervaring die zowel jong als oud aantrok en voor veel enthousiasme zorgde.

Ook aan de kinderen was volop gedacht: springkussens, een rodeostier en waterspelletjes boden vermaak op het plein en in het water. Daarmee is de Schutsemarkt een echt familie-evenement, waar voor iedereen iets te beleven viel.

De markt bood verder een mix van streekproducten, handwerk, liveoptredens – waaronder van amusementskoor De Zwalkers en Sander uut Pekel – en een terras waar bezoekers onder het genot van een drankje konden uitrusten en genieten van de muziek.

De Schutsemarkt bevestigde ook dit jaar weer haar status als een van de meest geliefde evenementen in Pekela. De combinatie van een gemoedelijke sfeer, afwisselende programmering en prachtig zomerweer maakte deze editie tot een groot succes.

Bekijk hieronder de uitgebreide fotoreportage van Freddy Stötefalk en Johan de Groot.

Fotoreportage

   Schutsemarkt Nieuwe Pekela 14 juni 2025 - Foto's Johan de Groot en Freddy Stötefalk

Eerder verschenen:

Zaterdag 6 juni: ontdek de kerken van Oost-Groningen tijdens Kerkenpad 2026
Mini-parkje Noordercolonie in Boven Pekela verandert in leerzame buitenklas
Kom naar de Veiligheidsdag in Oude Pekela op 19 juni
Gezellige scootmobieltocht voert deelnemers langs natuur en avontuur
13 juni: Schutsemarkt Nieuwe Pekela; een dag vol plezier voor jong en oud
28 mei: Energie- en duurzaamheidsmarkt in de Kiepe Nieuwe Pekela
Sloop oude Aldi in Pekela in volle gang voor nieuwbouw supermarkt
Deel parkeerplaats bij de Helling dicht vanwege vervanging glascontainers
Vernieuwing sportveld VV Pekela in volle gang: nieuwe grasmat ingezaaid
Gratis boek over de geschiedenis van Pekela ‘Het Verhaal van Pekela’
Jaarlijkse Jachthavenmarkt op zondag 28 juni in Oude Pekela
Vita Pekela brengt muziek, ontmoeting en beweging samen tijdens de Schutsemarkt
Brug bij De Wildeplaats in Boven Pekela afgesloten na problemen met constructie
Europees succes voor Bounce Back uit Winschoten tijdens kampioenschap in Duitsland
De groeiende populariteit van buitenlandse evenementen in Pekela
Bluesliefhebbers genieten van muziek en jamsessies bij Siep&Co in Oude Pekela
VAN HARTE: Jyron Jacobs is 18 jaar geworden!
VAN HARTE: Anastasia Kerbof is 50 jaar geworden
Pekelders kunnen subsidie aanvragen voor leefbaarheid via Inwonersbudget Nij Begun
Open gesprekken over roken en vapen bij de Gezonde Huiskamer op Dollard College

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

so8tgfgve482gj3unp8808sve3