Samen voor Pekela stelt vragen aan College over Lindenlaan Nieuwe Pekela
Geplaatst: zaterdag 31 oktober 2020 om 13:50 | Views: 9248
Auteur: Grietje Smit-Norder | Samen voor Pekela
NIEUWE PEKELA - Onlangs blijkt er ingebroken te zijn in één van de woningen aan de Lindenlaan te Nieuwe Pekela. De politie attendeerde uit het oogpunt van veiligheid dat het beter zou zijn als de heggen rondom de huizen beter onderhouden zouden worden. Dat wil zeggen behoorlijk wat korter. Samen Voor Pekela werd hier door bewoners op geattendeerd. Daarbij werd aangegeven dat bewoners in sommige gevallen niet de mogelijkheden hebben om dit te bewerkstelligen. Daarom heeft Samen Voor Pekela vragen opgesteld voor het College van burgemeester en wethouders.
Betreft: vragen artikel 37a reglement van orde gemeenteraad Gemeente Pekela
1:Behoren de heggen bij de bewoners en vallen daarmee onder Acantus?
2:Is hier een wijkbeheerder die mensen er op wijst waar zij terecht kunnen indien zij hulp nodig zijn?
3:In het verleden kon men voor hulp terecht bij de aanpakkers,kan dit nog? Zoja,wat kost dit dan?
4:In het Collegeprogramma staat dat deze bestuursperiode de woningen aan de Lindenlaan niet worden gesloopt. In de Conceptbegroting staat dat Acantus de woningen wel gaat slopen. Wat is de reden dat het College hier mee heeft ingestemd?
5:Al jaren blijkt dat de bewoners er moeite mee hebben de hagen fatsoenlijk te onderhouden. Is het College met ons van mening dat Acantus dit beter in eigen hand kan nemen.
Situatie Lindenlaan
Samen voor Pekela kreeg onlangs een telefoontje van een van de bewoners van de Lindenlaan van de 3 rijen naast Dorpshuis De Kiepe. Deze mevrouw vertelde dat er kortgeleden was ingebroken bij haar buurman. Men kreeg toen van de politie het advies om de heggen aan de voor- en achterkant korter te houden. Als het klopt dan horen de heggen bij Acantus en vraat Samen voor Pekela zich af of Acantus dit niet beter zelf in onderhoud kan nemen, zodat er zeker 2 keer per jaar een snoeibeurt kan plaatsvinden en alles netjes wordt bijgehouden. Nu zijn er inwoners die niet in staat zijn om dit zelf te doen en ook niet de benodigde materialen hiervoor hebben. Deze mevrouw is toen in actie gekomen en wist eerst niet waar zij moest zijn omdat de site: ,,we helpen’’ in Pekela geen succesnummer bleek te zijn. Zij dacht dat 'De Aanpakkers' ook geen tuintjes meer onderhouden. Deze mevrouw is toen via De Badde naar de nieuwe opbouwwerker van de gemeente, Annemieke Bakker, verwezen. Deze opbouwwerker heeft De Aanpakkers benaderd en uiteindelijk is er iemand gekomen om een heg te snoeien voor een bepaald bedrag per uur. Wij weten dat niet iedereen dit bedrag op tafel kan leggen, vandaar onze schriftelijke vragen naar het College en ook de vragen over de voortgang en afwijking van het sloopbeleid van de achterste rij huisjes aan de Seringenlaan.