Kylian Bulthuis Nederlands Kampioen en Silvan zilver in Oud-Turnhout (België)

Geplaatst: maandag 29 januari 2018 om 19:15 | Views: 8669

PEKELA - De broers Kylian en Silvan Bulthuis, beide succesvolle judoka's uit Oude Pekela, hebben de afgelopen weken mooie resultaten geboekt tijdens diverse wedstrijden/kampioenschappen. Zo werd Kylian met zijn team Nederlands Kampioen en ging Silvan afgelopen zaterdag naar huis met een zilveren medaille die hij won in België. Lees hieronder een verslag van de diverse kampioenschappen en wedstrijden.

Kylian woont doordeweeks in Heerenveen om het full-time trainingsprogramma te kunnen volgen en komt dan ook uit voor de club Judo Topsport Noord-Oost. Hij combineert hier zijn judosport met zijn laatste jaar HAVO. Ook heeft hij regelmatig trainingsstages in het buitenland. Zo is hij begin januari nog naar het Olympisch Trainingsstage in Mittersill (Oostenrijk) geweest waar zo’n 1.000 judoka’s aanwezig waren en gaat binnenkort voor een stage naar Parijs.

Afgelopen zaterdag, 27 januari vond de finaleronde plaats van de nationale mixteamcompetetie 2017/2018 voor senioren in Sportstad Heerenveen. Het team kwalificeerde zich in de eerste klasse nadat het team poulewinnaar werd in Leusden op 4 november 2017. In de halve finale moesten ze het opnemen tegen Budoclub Oud Geleen/Budokai Venlo en deze wedstrijd werd met 5 – 2 gewonnen. In de finale kwamen ze het combinatieteam tegen van Mattenkloppers/Veendam. Deze werd overtuigend gewonnen met 6-1. Hiermee is het team van Judo Topsport Noord-Oost 2 Nederlands Kampioen geworden. Het eerste team van Judo Topsport Noord-Oost werd ook kampioen, zij kwamen uit in de hoofdklasse.

Op 9 december 2017 deed Kylian mee aan Nederlands Kampioenschappen teams. Deze waren voor de -18 en werden in Almelo gehouden. Er stonden 28 teams ingeschreven. De eerste wedstrijd was het team vrijgeloot, waarna ze tegen het team van Noord-Holland 1 moesten. Deze wedstrijd werd gewonnen met 4-3, vervolgens moesten ze tegen Stichting Shogonai uit Dronten en werd overtuigend gewonnen met 7-0. De halve finale werd gespeeld tegen één van de andere teams van RTC Heerenveen, Ippontime Noord-Oost. Ook deze wedstrijd eindigde in een 7-0 met winst voor het team van Kylian. In de finale kwamen ze het team van Kenamju tegen uit Haarlem. Deze werd wederom gewonnen, nu met 6-1 en hiermee was het team Nederlands Kampioen 2017 !

Silvan reisde afgelopen zaterdag, 27 januari af naar België met Judoschool Veendam. Hier werd de Jeugdtroffee van de pronvincie Antwerpen gehouden, georganiseerd door de Vlaamse Judofederatie. Silvan is eerstejaars in de -18 en won de eerste partijen met ippon. Hierdoor mocht hij het in de finale opnemen tegen zijn twee jaar oudere clubgenoot Thom Hensens. Silvan stond met een waza-ari voor, maar verloor helaas met een verwurging. Hierdoor ging hij huiswaarts met een zilveren medaille.

Eerder verschenen:

Repair Café van start in Nieuwe Pekela: geef kapotte spullen een tweede leven
Ingezonden bericht: Ter nagedachtenis aan Aaldrik Wijsbeek – een vergeten Pekelder held
5 mei: Wandel- en fietstocht door Boven Pekela
Rood-wit-blauw versierde H.B. Hulsmanstraat Boven Pekela
VAN HARTE: Pascal Engels is 40 geworden en trouwt vandaag met Diana
Drie personen, waaronder een geboren en getogen Pekelder, krijgen Nederlandse Nationaliteit
Pekelder budget-make-overs met wrapfolie
OBCP organiseert bevrijdingsfietstocht op 5 mei: fiets mee door Pekela en omgeving
Pekela viert 80 jaar vrijheid met vlaggetjes en versierde straten
Wie of wat maakt je leven makkelijker of aangenamer?
3 mei: Ophalen bestelde hanging baskets bij Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
Vezelhennep met een laag thc gehalte vergelijkbaar met alcoholvrij bier
Geslaagde Koningsdag bij korfbalvereniging WSS in Oude Pekela
Stralende Koningsspelen in Boven Pekela: muziek, spel en gezelligheid
Traditionele opening van Koningsdag op verschillende plekken in Pekela
Nieuwe Pekela gastheer van Open Nederlands Kampioenschap Kaaibakken 2025
Twee Koninklijke Onderscheidingen in Pekela
VAN HARTE: René Zuur is 60 jaar geworden!
Gemeente Pekela viert 5 juli driedubbel feest
Pekela neemt maatregelen na controle lichtmasten op sportparken

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

fute1jjfn7smck720d2tt3d3j6