Bekkenfysiotherapie bij Fyzigo in Oude Pekela

Geplaatst: donderdag 14 september 2017 om 11:45 | Views: 8770

Auteur: Alex Ottens

OUDE PEKELA - Hoe ruimdenkend Nederlanders ook zijn, op sommige onderwerpen rust vandaag de dag nog steeds een taboe. Want of het nu gaat om verlies van urine of ontlasting, pijn bij het vrijen of obstipatie, met deze klachten loop je niet te koop. Soms is de schaamte zo groot, dat mensen geen medische hulp durven te zoeken. ‘Dat is ontzettend jammer, want in veel gevallen is er iets aan te doen’, verzekert Anita Drenth, bekkenfysiotherapeut bij Fyzigo in Oude Pekela.

Een bekkenfysiotherapeut is gespecialiseerd in het onderzoeken en behandelen van klachten in het bekken, lage rug en bekkenbodem gebied. Veel voorkomende klachten zijn bijvoorbeeld:
- Urineverlies met hoesten en niezen
- Heel vaak moeten plassen of het niet goed kunnen ophouden bij aandrang
- Obstipatie en persen op het toilet
- Ontlastingverlies
- Zwaar, drukkend gevoel in het bekkenbodem gebied (verzakking)
- Pijnklachten vaginaal of anaal
- Pijn met vrijen
- Bekkenpijn tijdens of na de zwangerschap

Deze klachten kunnen bijvoorbeeld ontstaan door een verkeerde manier van plassen of ontlasten, na blaasontstekingen, na een buik- of prostaatoperatie of ze hangen samen met zwangerschap of bevalling. Er wordt wel eens gedacht dat bekken(bodem)problemen alleen bij vrouwen voorkomen, maar dat is een fabeltje. ‘Mannen, vrouwen, oud en jong, iedereen kan ermee te maken krijgen’.

Hoe behandelt een bekkenfysiotherapeut bijvoorbeeld urine-incontinentie klachten?
Na een uitgebreid intakegesprek en vaak ook het invullen van een plaslijst geeft de bekkenfysiotherapeut eerst uitleg over het probleem, ze geeft u inzicht in de werking van de bekkenbodemspieren in combinatie met de werking van blaas en darmen. De behandeling kan bestaan uit oefeningen in combinatie met voorlichting en advies over ademhaling, houding en beweging, drinken en toiletgedrag. De bekkenfysiotherapeut leert u uw bekkenbodemspieren bewust aan te spannen en weer te ontspannen. Ook leert ze u om verhoging van druk in uw buik op te vangen. Hiermee kunt u uw incontinentie verminderen of zelfs verhelpen. Met de oefeningen verbetert u uw spiergevoel en bent u zich meer bewust van het gebied rondom uw bekken. Als u meer weet over de oorzaken en gevolgen van incontinentie, is het makkelijker om ermee leren om te gaan.

Wat kan ik zelf doen?
U kunt zelf zorgen voor een goede lichamelijke conditie en een gezond gewicht. Daarnaast kunt u specifieke oefeningen doen, bijvoorbeeld om uw bekkenbodemspieren te trainen. Belangrijk is dat u uw bekkenbodemspieren zelf goed en gecontroleerd leert aan- en ontspannen. Uw bekkenfysiotherapeut kan u vertellen welke oefeningen voor u geschikt zijn en op welk niveau u het beste kunt starten. Ook als u een operatie moet ondergaan, draagt beter gebruik van uw bekkenbodemspieren bij aan een sneller herstel.

Voor informatie en/of vragen en het maken van een afspraak, kunt u bellen met 0597-612400 of mailen naar info@fyzigo.nl

Eerder verschenen:

4 oktober: Bounce Back Bingo in de Spil Nieuwe Pekela
Restanten van gebouwen van brand bij Hempflax gesloopt
Nieuwe Pekela Open 2025 in volle gang: sportief spektakel bij tennisclub
Komkommersushi op bso De Flamingo's in kader Gezonde Smikkelweken
Groninger Dorpen komt naar Pekela tijdens de 'Ommelander Raais'
Gezondheid begint in het hart van het individu.
De beste plekken om te gamen in en rond Groningen
Alcoholcontrole in Pekela
Extra controle op fatbikes deze zomer in Pekela
BEELDVERSLAG van Rock-On Outdoor Festival 2025 Nieuwe Pekela
Het Rijk investeert miljoenen in AI-fabriek in Groningen
Driedubbel feest op CBS Groen van Prinsterer: drie jubilerende juffen in het zonnetje gezet
Nieuwe nostalgische lantaarns verlichten Pekela in het najaar
Zempo verlaagt contributie voor jeugdleden judo en karate!
Orkest van de Veenkoloniën betovert publiek in Rooms Katholieke kerk Oude Pekela
Spetterende schuimparty bij De Riggel luidt zomervakantie in
VAN HARTE: Erwin Kostwinder 40 jaar! 🎉
Pekela viert 35-jarig jubileum met muziek, kinderburgemeester én 175 jaar molen De Onrust
Gemeente Pekela is twee burgemeesters rijker!
Thea Sperling bedenkt nieuwe slogan voor Pekela: Pekela Gewoon Goud

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

0i8nqif07ufhoueat6aj556734