‘Bertje’ wachtte twee jaar voor een briljanten liefde

Geplaatst: maandag 30 maart 2026 om 17:35 | Views: 903

Auteur: Gemeente Pekela

OUDE PEKELA - Hij zag haar voor het eerst in het zwembad. Op de rand van het bad kreeg hij een oogje op haar, maar het lot vond het nog te vroeg voor een echte liefde en het duurde meer dan twee jaar voordat de liefde pas echt kon ontluiken. Nu, dik 65 jaar later, vierden Gijsbertus en Ria Springer uit Oude Pekela maandag hun briljanten huwelijk.

Elke vrijdagavond ging ‘Bertje’ in zijn woonplaats Leiden met zijn kameraden zwemmen in zwembad ‘De Overdekte’, dat gebouwd was in een voormalig kerk. Op een avond dook daar vior zijn ogen het mooiste meisje van de stad in het water. Zittend op de rand kreeg Gijsbertus een oogje op de knappe jonge zwemster. Zij beantwoordde zijn heimelijke blikken, maar daar bleef het bij want plots was ze verdwenen. ‘Ik ging zeven dagen in de week zwemmen maar hoe ik ook hoopte, ze kwam niet meer,’ vertelt Gijsbertus.

Dik twee jaar later stond hij op de dansvloer van een dansgelegenheid, toen twee meisjes de zaal inkwamen. Hij herkende meteen dat ene mooie meisje van het zwembad. Gijsbertus wilde haar geen tweede keer laten lopen en vroeg haar meteen ten dans. Ze dansten de hele avond samen en spraken af voor een volgende keer Maar die volgende keer kwam ze niet opdagen. Wachten en wachten. Geen Ria. Zwaar teleurgesteld wilde hij net weggaan toen ze ineens voor hem in de deur stond. Haar baas had een ongeluk had gehad, waardoor ze zo laat was. Maar te laat was toch nog precies op tijd. ‘Mag ik je dan nu naar huis brengen’, vroeg Bertje. Eind goed al goed.

Niet veel later trouwden ze. Wel met toestemming van de ouders, want Ria was nog maar 17. Gijsbertus werd stratenmaker, wegenbouwer en uitvoerder. Daarbuiten was hij een groot sport sportman. Hij sparde met judolegende Anton Geesink in zijn rijke judocarrière waarin hij het zelfs schopte tot international, daarna rugby (5x Nederlands kampioen met DIOK) en tenslotte werd hij een verdienstelijk triatleet. Een man met vele talenten. Duivenmelken en schilderen behoren er ook toe. Een kleine tachtig jaar hanteert hij al het duivenvoerbakje en het penseel.

Het penseel resulteerde in tientallen schilderijen. Van Hollandse meesterwerken van Van Ruysdael tot het ‘Meisje met de parel’ van Vermeer. Maar ook de racebolide van Max Verstappen en zijn eigen vrouw zijn door Gijsbertus vereeuwigd met verf. Hij kreeg zelfs een aanbod om schilderijen ‘professioneel’ na te gaan maken, maar dat is Springer zijn eer te na. ‘Dat gaan we dus mooi niet doen.’

25 jaar wonen ze nu in Oude Pekela. Het diamanten paar ging aan het begin van deze eeuw dochter Sandra achterna, die naar Boven Pekela verhuisde. Zoon Robert bleef onder de rook van Leiden. Bij hun komst naar ‘Pekel’ kregen de buurtjes allemaal een schilderijtje.

Inmiddels zijn de Springers één hele grote gezellige familie met twee zoons, acht kleinkinderen, acht achterkleinkinderen en 1 achterachterkleinkind. Geluk dat ontlook in Leiden en tot volledig wasdom kwam in Oude Pekela.

Wethouder Ellen van Klaveren kwam het briljanten paar feliciteren met hun 65-jarig huwelijk en vroeg naar het geheim: ‘Als je vaak van huis bent, heb je ook geen ruzie’, vertrouwde de bruidegom haar met een gulle lach toe.

Eerder verschenen:

Feestelijk jubileumconcert door popkoor The Blue Happy Bacon
Zaterdag 23 mei: Reunie El Rondo Nieuwe Pekela
De voordelen van een eigen laadpaal thuis
Eerstejaars Dollard College leren over geld en verleidingen tijdens Week van het Geld
Volop’69 Dames 1 opnieuw kampioen in de eerste klasse
19.30 uur: Hoorzitting over toekomst kerk Oude Pekela: inwoners welkom om mee te praten
Burgemeester Jaap Kuin van Pekela informateur in Borger-Odoorn
Politie zoekt verdachte na pinfraude met gestolen passen in Oude Pekela
Stroomstoring in woonwijk 't Ol Alteveer vermoedelijk veroorzaakt door vuurwerk
De Adviesraad Sociaal Domein Pekela krijgt versterking
Groei, succes en historie bij Volop ’69 uit Oude Pekela
Samen The Passion kijken op groot scherm in de Wedderwegkerk
Inschrijving voor dorpsquiz ‘Strijd om Pekels Goud’ geopend!
Gratis kookworkshops voor jongeren van start in Nieuwe Pekela
Enthousiaste deelnemers op pad tijdens Taalwandeling in Pekela
Expositie pentekeningen Christiaan Starke te zien in gemeentehuis Pekela
Hulp bij belastingaangifte in bibliotheek Oude Pekela op afspraak
De Theo Thijssen school in Boven Pekela als tijdmachine
Behoud stoomzagerij Nooit Gedacht Nieuwe Pekela weer stap dichterbij
Muziekvitaminen zorgen voor verbinding en gezelligheid in de De Molenhof

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

8fba8aiboialp7pkn0da3hkss7