'Mijn droom is om weer voor de klas te staan'
Foto: Facebook Gemeente Pekela
Geplaatst: donderdag 6 februari 2025 om 15:20 | Views: 7203
OUDE PEKELA - RVoor Rosana Ramos Narváez (39) was donderdag een bijzondere dag. In een korte ceremonie op het gemeentehuis werd ze door burgemeester Jaap Kuin officieel genaturaliseerd tot Nederlander. De van oorsprong Venezolaanse woont al 4,5 jaar in Oude Pekela, waar ze samen met haar grote liefde Anton een nieuw leven heeft opgebouwd.
Rosana kwam vanuit Venezuela via Barcelona naar Nederland. Ze voelt zich hier helemaal thuis, zelfs het typisch Nederlandse weer vindt ze prettig. “Het klinkt misschien gek,” vertelt ze lachend, “maar ik hou niet zo van heel warm weer.”
Een grote droom
Hoewel Rosana inmiddels goed haar weg weet in Nederland, heeft ze nog één grote wens: weer voor de klas staan als lerares Engels. In Barcelona werkte ze jarenlang in het onderwijs en die passie wil ze hier graag voortzetten. De Nederlandse taal vormt op dit moment nog een uitdaging, maar Rosana is vastberaden om haar droom te verwezenlijken.
“Stap voor stap ga ik eraan werken,” zegt ze vol overtuiging. Met haar positieve instelling en doorzettingsvermogen is de kans groot dat leerlingen in Nederland binnenkort ook van haar enthousiaste Engelse lessen kunnen genieten.
Bron: Facebook gemeente Pekela
Foto: Facebook Gemeente Pekela