Veilig Verkeer controleert fietsen bij Dollard College Pekela

Geplaatst: donderdag 8 oktober 2026 om 10:05 | Views: 513

OUDE PEKELA - Woensdag 7 oktober waren de vrijwilligers van Veilig Verkeer uit Pekela weer bij het Dollard College om alle fietsen van de leerlingen aan een strenge controlebeurt te onderwerpen. De politie kon deze keer niet aanwezig zijn daarom konden fat-bikes helaas niet worden gecontroleerd.

De gebreken die de vrijwilligers zoal tegenkwamen waren: bel ontbrak, lampen ontbraken, stuur zat los, handvatten zaten los, rem deed het niet en er deze keer veel fietsen die helemaal moesten worden afgekeurd omdat zo’n beetje alle essentiële onderdelen ontbraken! Gelukkig was Fiets Direct aanwezig waardoor veel van de mankementen meteen konden worden verholpen. Wanneer de fiets in orde werd bevonden kreeg de leerling de sticker OK op de fiets geplakt.

Waarom is het belangrijk om je fiets regelmatig goed te controleren en te onderhouden? Goede verlichting en reflectie is nodig om in het donker goed zichtbaar te zijn. Een onverlichte fiets wordt door automobilisten vaak veel te laat opgemerkt en dit levert gevaar op voor de fietser. Ook een los zittend stuur en/of handvatten kunnen desastreuze gevolgen hebben. En wat te denken als je rem het niet of nauwelijks doet, om nog maar te zwijgen over fietsen zonder zadel – geen pretje en levensgevaarlijk. De vrijwilligers hamerden er dan ook telkens op dat het voor de leerlingen hun eigen veiligheid is om de fiets goed in orde te hebben.
Martje Ritzema was bij de controle aanwezig en maakte onderstaande fotoreportage.

Fotoreportage

   Veilig Verkeer controleert fietsen bij Dollard College Pekela - Foto's Martje Ritzema

Eerder verschenen:

Jeugd VV Pekela komt massaal in actie voor Stichting Strijder Danny Bats
Ruim 80 Pekelders doen Fittest in De Spil Nieuwe Pekela
GEVONDEN in Boven Pekela: OV chipkaart
Modder op de weg?!
Veel wegwerkzaamheden deze maand in Pekela
Volkskerstzang Pekela verhuist naar sporthal De Spil in Nieuwe Pekela
Ondernemers De Helling trekken één lijn: winkeldieven en overlastgevers krijgen winkelverbod
Wie verdient de Pekelder Sportparel 2026?
Hollandse avond met Excelsior en Martin Zemering in Nieuwe Pekela
King’s Kids Pekela 2026: de achtste editie!
Van hert met imposant gewei tot broodjes hamburger: gezellige open dag bij Dierenweide
Leefbaarheidsfonds opent weer voor nieuwe initiatieven
Gemeente Pekela past huisvesting ambtenaren aan om kosten renovatie te drukken
S.V. Dynamica start met Fungroep Acrogym in Nieuwe Pekela
Geen onregelmatigheden bij inspectie FD Caravans in Oude Pekela
Project Buurtgezinnen krijgt vervolg met nieuwe coördinator
Een gezellige muzikale middag in MFC de Binding Oude Pekela
BEELDVERSLAG - Veiligheidsdag in Oude Pekela trekt veel publiek
Gemeente Pekela roept inwoners op tot schermvrije avond
Werkgeversbijeenkomst in Oude Pekela staat in teken van arbeidsmarkt en AI

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

esqtl7aujfehjj3cl8cagd4fg2