Gezelligheid en lekker eten het geheim van het diamanten huwelijk van Carlo en Suzie

Geplaatst: dinsdag 18 augustus 2026 om 20:15 | Views: 703

Auteur: Gemeente Pekela

NIEUWE PEKELA - Eigenlijk waren ze vijf maanden eerder al met bloemenpracht en praal getrouwd. Maar de dominee in Paramaribo was ‘even vergeten’ om het aan de gemeente door te geven. Daarom vierden Carlo en Suzie Kasto uit Nieuwe Pekel hun 60-jarig huwelijk officieel op 18 augustus. En natuurlijk kwam burgemeester Jaap Kuin ‘eem op veziede.’

Carlo (80) en Suzie (77) zijn allebei geboren in Suriname en daar leerden ze elkaar ook kennen. In eerste instantie in de schoolbus naar Paramaribo. In alle vroegte stond Suzie in Domburg te wachten op de bus waar Carlo al in zat. Die had meteen een oogje op het ‘schier wichtje.’

Pas later sloeg de vonk tijdens de Domburgse kermis echt over. Na hun trouwen - ‘hokken was er niet bij’ - kregen ze zoon Brian en dochter Sandy. Met z’n viertjes trokken ze in 1970 als Nederlands ingezetenen de stoute schoenen aan voor een ander leven aan de andere kant van de oceaan.

Als elektrotechnieker lagen de banen in Holland voor het oprapen. De heer des huizes koos eerst voor Hoogovens in IJmuiden want die gaven bij de job ook meteen een woning. Dat was niet moeilijk kiezen. Omdat een deel van de familie was uitgewaaierd naar Oost-Groningen, belandden de Kasto’s jaren later in Nieuwe Pekela.

Als monteur bij kartonfabriek Okto in Winschoten zag Carlo een mooie toekomst voor zich. Maar net zo snel als de fabriek met staatssteun was gebouwd ging hij ook weer dicht. Het bezorgde Carlo een bijzondere wending in zijn werkzaam leven. Hij kon bij baggerreus Boskalis aan het werk. Zo zwierf hij als servicemonteur voor de lassers de hele wereld rond, van Argentinië tot China. Later begon hij voor zichzelf en kende hij alle boorplatforms in de Noordzee. Het legde Nijpekelder gezin geen windeieren.

Zoals Carlo gouden handjes had, zo had Suzie gouden vingers. Ze was en is nog steeds de Koningin van de naald en draad. Menig Pekelder bruid droeg een door haar genaaide bruidsjurk en nog veel meer klanten van Koninklijke Tunteler Mode kreeg hun broek of jurk door Suzie Kasto versteld.

Trots is ze nog steeds op haar creatie voor de Veendamse zangeres Leonie Kuizenga, die meedeed aan het nationale songfestival van Polen. Een jurk met alle vlaggen van de deelnemende landen. Het liedje ‘Love is what we all need’ kende geen succes maar dat lag zeker niet aan de jurk.

Nu geniet het diamanten paar in hun woning met de bloemrijke tuin van hun pensioenen en van drie kleinkinderen en vier achterkleinkinderen.

Zaterdag is het groot feest in De Binding met liefst 200 mensen. Lekker eten is gegarandeerd want de hele familie komt koken voor alle gasten. Lekker eten en heel veel gezelligheid. Dat zat ingebakken in de Surinaams- Indonesische cultuur. Ook bij Carlo en Suzie. En daar zit na 60 jaar huwelijk geen enkele sleet op….

Eerder verschenen:

Is jouw sportclub al rookvrij én vapevrij?
Hobbysoos A12: creativiteit, ontmoeting en gezelligheid in Pekela
Start renovatie gemeentehuis: dienstverlening Pekelders blijft gewaarborgd
Fiets mee tijdens de Nationale Sportweek en ontdek Westerwolde, Oldambt en Pekela
Dressuurteam SALVA verovert Nederlandse titel Kür op Muziek met 84,2%
Ontdek de driewielfiets voor senioren in Oude Pekela
Siep&Co fietstocht voert deelnemers door het Oldambt
Van harte gefeliciteerd met je 50e verjaardag, Grietje!
Spelweek Boven Pekela 2026 – Wat hebben we genoten!
Blijhamsterbrug Oude Pekela vrijdagavond weer open
Deel Hendrik Westerstraat in Oude Pekela afgesloten vanwege sluipverkeer
Pekela vervangt 2500 lantaarnpaalkappen door ledverlichting
Pekelders kijken massaal naar bijzondere zonsverduistering
Eerste avond Pekela International Film Festival in het teken van R-o-d-y-s
Blijhamsterbrug te gevaarlijk voor verkeer: onmiddellijk gestremd
Heeresmeermarkt in Nieuwe Pekela vandaag nog tot 15.00 uur
UPDATE: Pomeriaan Luckey teruggevonden bij Heeresmeer Nieuwe Pekela
Kampvuurconcert in Nieuwe Pekela zorgt voor warme muzikale avond vol herkenning
Blues in Pekel organiseert Late Summer Blues/Rock Festival in Oude Pekela
Column: Kwetsbare kracht

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

v4kgqegi04pdev1jm1fjg28jj7