Muziek, marktkramen en ontmoetingen maken Schutsemarkt Nieuwe Pekela compleet

Geplaatst: zaterdag 13 juni 2026 om 17:15 | Views: 1653

NIEUWE PEKELA - Onder uitstekende weersomstandigheden vond zaterdag 13 juni de jaarlijkse Schutsemarkt plaats in Nieuwe Pekela. Al vroeg in de ochtend stroomde het centrum van het dorp vol met bezoekers die kwamen genieten van een dag vol handel, muziek, ontmoeting en gezelligheid. De Schutsemarkt bewees opnieuw waarom het evenement al jarenlang tot de grootste en meest geliefde jaarmarkten van Oost-Groningen behoort.

De officiële opening vond plaats bij het voormalig gemeentehuis van Nieuwe Pekela. Na een korte toespraak van burgemeester Jaap Kuin werd de Schutsemarkt officieel geopend door kinderburgemeester Lieke Oppewal. Voorafgaand aan de opening bracht Muziekvereniging Excelsior enkele muzikale nummers ten gehore. Na het officiële openingsmoment speelde de vereniging traditiegetrouw het Pekelder Volkslied, dat door een aantal aanwezigen werd meegezongen.

Vanaf 10.00 uur zorgden de muzikanten van De Esperando's voor een gezellige sfeer op het terrein. Hun optreden vormde een mooie muzikale omlijsting van de marktactiviteiten en werd door het publiek enthousiast ontvangen.

Langs het Pekelder Diep stonden talrijke marktkramen opgesteld. Bezoekers konden terecht voor een breed aanbod aan producten, streekartikelen, lekkernijen en hobbyartikelen. Daarnaast waren diverse verenigingen, politieke partijen en organisaties aanwezig om zich aan het publiek te presenteren.

Ook de bakkers van Onstwedder Gaarv'n waren aanwezig. De versgebakken krentenbollen vonden gretig aftrek bij het publiek en gingen letterlijk als warme broodjes over de toonbank. De heerlijke geur van versgebakken brood trok gedurende de dag veel bezoekers naar de stand.

Op het gezondheidsplein van Vita Salis was eveneens veel belangstelling. Hier stonden diverse trikes en motoren opgesteld, die gedurende de dag veel bekijks trokken van jong en oud. Bezoekers konden de bijzondere voertuigen van dichtbij bewonderen, wat zorgde voor een extra attractie binnen het gevarieerde programma van de Schutsemarkt.

De Schutsemarkt kent inmiddels een rijke geschiedenis en wordt jaarlijks mogelijk gemaakt door de inzet van vele vrijwilligers, verenigingen, ondernemers en sponsoren. Dankzij hun betrokkenheid kon ook de editie van 2026 rekenen op een uitstekende organisatie en een grote belangstelling van bezoekers uit Pekela en de wijde omgeving.

Onderstaande fotoreportage is gemaakt door Freddy Stötefalk en Lammert Lemmen.

Fotoreportage

   Schutsemarkt Nieuwe Pekela 2026 - Foto's Freddy Stötefalk en Lammert Lemmen

Eerder verschenen:

Pekelder Andrea Groenhof-Weits vertelt op tv over Nationale Wandeluitdaging
Nieuwe Pekela; van bomenbuurt zonder bomen naar dorp met ballen
Campagne-tour ‘Groninger grond zoekt tuinder'
VAN HARTE: Sjacky Grave 50 jaar!
De Schutsemarkt: meer dan een markt alleen
Column Pekela Beweegt: 'In beweging'
Vrijheidsstraat in Oude Pekela kleurt oranje voor WK voetbal
Grote belangstelling bij officiële opening Galerie Spavento in Nieuwe Pekela
VV Pekela promoveert na bloedstollende strafschoppenserie naar vierde klasse
Win het WK-tenue 2026 én open zelf de nieuwe pannakooi!
Vocalgroup VocalSpirit houdt open repetitieavond in Stadskanaal
Geslaagde reünie van El Rondo Nieuwe Pekela brengt oude tijden weer tot leven
Vandaag: Officiële opening van Galerie Spavento in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Jack van der Veen is 45 jaar geworden!
'Putjesscheppers' actief in Pekela
Wedderweg Kerk zoekt kerstboom voor feestdagen in Oude Pekela
TC Nieuwe Pekela grijpt winst in Strijd om Pekels Goud 2026 na spannende strijd
Burgemeester Jaap Kuin opent expositie Ankie Voerman in molen De Onrust
Bijeenkomst voor inwonersinitiatieven in Pekela: ‘Samen bouwen aan een sterker dorp’
Vrijdagavond: BOP 45 jaar – Jubileumtoernooi in de Spil Nieuwe Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

7s29t6ddo2ekck283p08nlcpf5