Jong en oud herdenken samen in Pekela: “Opdat wij niet vergeten”

Geplaatst: dinsdag 5 mei 2026 om 09:00 | Views: 6502

PEKELA - In Oude Pekela, Nieuwe Pekela en Boven Pekela zijn gisteravond oorlogsslachtoffers herdacht. Het thema van de herdenkingen was ‘De geschiedenis leren begrijpen’.

In de Wedderwegkerk in Oude Pekela vond voorafgaand aan de Dodenherdenking een dienst plaats met als thema ‘Verzetsmensen’. Aansluitend trok een stoet naar het monument aan de Burgemeester van Weringstraat, waar burgemeester Jaap Kuin de aanwezigen toesprak. Tijdens de herdenking verzorgde het Groninger christelijk mannenkoor Albatros de zang en droeg Gerard Brunink een gedicht voor. Harrie Kremer blies de taptoe en ook de Pekelder scouting verleende medewerking.

In de Hervormde Kerk in Nieuwe Pekela werd een goed bezochte herdenkingsdienst gehouden, met als thema ‘Vrede’. Muziekvereniging Excelsior werkte mee aan de dienst en speelde het prachtige voordrachtstuk ‘The Prayer’. Daarna volgde een rondgang langs het monument bij het oude gemeentehuis. Loco-burgemeester Ellen van Klaveren sprak de aanwezigen toe en Tess Roelfsema en Saar Kruize droegen een gedicht voor. Muziekvereniging Excelsior verzorgde de muzikale begeleiding en Daan Jonker en Jeannette Ritzema bliezen de taptoe. Ook hier was de scouting aanwezig voor de vlaggenceremonie.

In Boven Pekela verzamelden aanwezigen zich bij het monument bij de begraafplaats, waar de klok werd geluid. Deze herdenking was georganiseerd door Dicky en Alie Jager en Petra Manning. Kaitlyn, leerling uit groep 7, droeg een prachtig gedicht voor, waarna twee minuten stilte in acht werden genomen.

Bij alle drie de herdenkingen werden kransen gelegd ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers. In Oude Pekela was ook loco-kinderburgemeester Saar Cremers aanwezig, die samen met burgemeester Jaap Kuin een bloemstuk neerlegde. Jong en oud stonden in Pekela zij aan zij, verbonden in het moment van herdenken “opdat wij niet vergeten”.

De foto's in Oude Pekela zijn gemaakt door Freddy Stötefalk, de foto's van Boven Pekela zijn ingestuurd door Ester Boekholt en de foto's van Nieuwe Pekela komen van de facebookpagina van gemeente Pekela.

Bron: Facebook gemeente Pekela

Fotoreportage

   Dodenherdenking 4 mei 2026 in Pekela

Eerder verschenen:

Nagenieten van Rock On: uitgebreide fotoreportage 4 juli 2026
Rock On Outdoor beleeft geslaagde openingsavond, vandaag volgt spetterende finale
Rock On Outdoor viert vijfjarig jubileum met grootste editie ooit
Theo Thijssen school Boven Pekela neemt in stijl afscheid van juf Janette
5 manieren waarop Pekelders vrije tijd doorbrengen
Gratis kledinguitgifte in Nieuwe Pekela krijgt extra datum op nieuwe locatie
Leutje Wimbledon: het gezelligste tennistoernooi van de regio komt eraan
Femke en Liam benoemd tot kinderburgemeesters van de gemeente Pekela en eerste kinderraad geïnstalleerd
Rijksmonumentale houtzagerij Nooit-Gedacht in Nieuwe Pekela wacht op nieuwe toekomst
Waar vind je het beste kantoor voor belastingadvies?
Veilig verbonden in een digitale samenleving: online privacy voor iedereen
Bewegen is leuker als je het samen doet! Kom elke dinsdag gratis trainen in de Beweegtuin!
Bronzen seizoensafsluiting voor acrotrio SV Dynamica
Pekela schiet Westerwolde te hulp met tijdelijke nachtopvang
Vrijwilligers WSS opnieuw actief tijdens TT Assen: 'Nait soezen, mor kop d'r veur'
VV Pekelder Boys viert 80-jarig jubileum met geslaagd feestweekend
De groeiende populariteit van online vrijetijdsbesteding in Pekela
586 verkeersboetes in Pekela, goed voor € 167.888,00
FOTOREPORTAGE Classic Demorace Holland Marsh Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Echtpaar Spieard 60 jaar getrouwd

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

g8ud8g14kotdgddq6jr4qf4tm5