Code oranje voor ijzel: maatregelen en aangepaste openingstijden in en rond Pekela

Geplaatst: dinsdag 3 februari 2026 om 19:10 | Views: 9701

PEKELA - Voor het noorden en noordoosten van het land geldt van vanavond 22.00 uur tot woensdagochtend 10.00 uur code oranje vanwege verwachte ijzel. Volgens het KNMI ontstaat op veel plaatsen verraderlijke gladheid. Wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen kunnen spekglad worden, met een verhoogd risico op ongelukken. In en rond Pekela worden daarom diverse maatregelen genomen.

Onderwijs en gemeentelijke voorzieningen
Bij veel scholen vervallen de eerste drie lesuren. In de regio openen sommige gemeentelijke locaties later dan gebruikelijk. Bezoekers wordt aangeraden vooraf de actuele openingstijden te controleren voordat zij op pad gaan.

Afvalinzameling
De afvalinzameling gaat door, maar kan later plaatsvinden dan normaal. Ook Omrin start de inzamelroutes later op de ochtend. Zet containers wel op tijd aan de weg, maar houd rekening met vertraging.

Bibliotheken en openbaar vervoer
Bibliotheken van Biblionet openen woensdag pas om 12.00 uur.
Qbuzz stopt vanavond vanaf 20.30 uur met het busvervoer in Groningen en Drenthe. Naar verwachting wordt de dienstregeling woensdagochtend rond 10.30 uur weer hervat.

Zorg en ziekenhuisafspraken
Vanwege de gladheid past Certe de dienstverlening aan. Alle afspraken en thuisafnames vóór 10.00 uur vervallen of worden verplaatst. Spoedaanvragen kunnen worden doorverwezen naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis.

De locaties van het Ommelander Ziekenhuis Groningen (OZG) in Scheemda, Delfzijl, Winschoten en Groningen blijven open. Behandelingen, afspraken en operaties gaan door. Wie niet kan komen, kan de afspraak verzetten via 088 – 566 2000 (bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.30 uur). Deze lijn geldt ook voor het UMCG en de locaties van Treant.

Advies aan inwoners
Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers in Groningen, Friesland en Drenthe nadrukkelijk voor gevaarlijke gladheid. Het dringende advies is om niet de weg op te gaan als dat niet noodzakelijk is.

Eerder verschenen:

Van badkamerconcert tot schatgraven: acht teams streden om Pekels Goud
Kerk uit 1911 in de steigers: groot onderhoud bij CGK Nieuwe Pekela
Eerste bijeenkomst Kracht(ige) Pekelders over versterken van inwonersinitiatieven
Wandelschoenen aan: Avond3Daagse Pekela komt eraan!
Loonbedrijf Moed: voor het persen van pakken hooi!
Altijd al trompet of bugel willen spelen? Dit is je kans!
Waarschuwing: laat kinderen en huisdieren niet achter in warme auto
Verpleegcentrum Dokhuis viert tienjarig bestaan met feestweek
Laatste kans om kleurplaat in te leveren voor Week van de Gezonde Jeugd in Pekela
Veentrappers van Scouting Pekela veroveren na tien jaar opnieuw de vlag
Bekroonde documentaire over sluiting De Halm te zien bij Siep & Co in Oude Pekela
VAN HARTE: Petra van der Wal is vandaag 40 jaar geworden
Kunstenaar Ankie Voerman opent expositie ‘Van Koffie tot Kust’ in Oude Pekela
Van opvang naar toekomst: nieuwe woonwijk Hooiwijk feestelijk geopend in Oude Pekela
Zaterdag 6 juni: ontdek de kerken van Oost-Groningen tijdens Kerkenpad 2026
Mini-parkje Noordercolonie in Boven Pekela verandert in leerzame buitenklas
Kom naar de Veiligheidsdag in Oude Pekela op 19 juni
Gezellige scootmobieltocht voert deelnemers langs natuur en avontuur
13 juni: Schutsemarkt Nieuwe Pekela; een dag vol plezier voor jong en oud
Sloop oude Aldi in Pekela in volle gang voor nieuwbouw supermarkt

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

aqhc95m2a0d856at2jjs218fm7