Ontwikkelingen rondom zoutwinning

Geplaatst: donderdag 18 december 2025 om 15:35 | Views: 3294

Auteur: Ellen de Waard, omgevingsmanager Noord-Nederland

ZUIDWENDING / PEKELA - Op dinsdagavond 18 november 2025 hield Nobian een bijpraatsessie in De Molenwiek in Ommelanderwijk. Zo’n 20 bewoners en belanghebbenden waren aanwezig. Omgevingsmanager Ellen de Waard gaf een toelichting op de start van de evaluatie- en diepboringen van het HyStock-project. De eerste boorwerkzaamheden daarvoor beginnen in de loop van januari 2026.

Daarnaast werd uitgelegd welke hinder te verwachten is en welke maatregelen worden genomen om deze zoveel mogelijk te beperken. Ook EnergyStock was aanwezig om een korte update te geven over de lopende zaken rondom de aardgasinstallatie en het HyStock-project.

Presentatie en vragen

De toelichting tijdens de bijpraatsessie werd ondersteund met presentatieslides. Bewoners konden daarbij hun vragen stellen. De presentatie, inclusief extra uitleg, én een overzicht van alle gestelde vragen met antwoorden zijn samengebracht in één document. Dit document is online beschikbaar voor iedereen die de informatie wil nalezen: www.nobian.com/nl-nl/zoutwinning/actueel/terugblik-bijpraatsessie-hystock-18-november-2025Vanaf januari werkzaamheden bij locatie ZW-9

Vanaf maandag 5 januari 2026 vinden er werkzaamheden plaats bij locatie ZW-9. Deze locatie ligt aan het Zoutmanslaantje (zie kaart).

De werkzaamheden omvatten een workover en sonarmeting. Een workover is een grote onderhoudsbeurt van de installatie bij de zoutwinningslocatie. Dan wordt de verbuizing eruit gehaald, gecontroleerd (zoals de geschroefde verbindingen) en schoongemaakt. Met een sonarmeting controleren we de vorm en grootte van de caverne.

De werkzaamheden duren 6 tot 7 weken en worden tussen 07.00 en 19.00 uur uitgevoerd. Bij de werkzaamheden komt vanaf eind januari gedurende 4 weken een toren te staan.

Mogelijk kunt u van de werkzaamheden enige hinder ondervinden. Wij doen ons best de hinder tot een minimum te beperken. Namens Nobian willen wij u bedanken voor uw begrip.

Fijne feestdagen

Het jaar loopt alweer op zijn einde. Namens Nobian wil ik u graag alvast warme, gezellige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar wensen. Geniet van deze tijd samen!

Eerder verschenen:

Houten keukens in 2026: dit zijn de opvallendste trends
Stichting Madre Rosetta geeft al twintig jaar kansarme meisjes en jonge vrouwen een toekomstperspectief
Theatergroep Waark strijkt neer in Oude Pekela met nieuwe Nedersaksische muziektheatervoorstelling
Fietsencontrole bij OBS De Linde
Scheiden met kinderen: goede afspraken gaan verder dan de zorgverdeling
Nederlanders zitten bijna negen uur per werkdag: wat kunnen bedrijven daaraan doen?
Meer privacy in de tuin zonder een grote verbouwing
Een natte herfst begint bij de voordeur: zo houden bedrijven hun entree veilig en schoon
Burgemeester sluit woning aan Veerstraat Oude Pekela vanwege drugs en illegaal vuurwerk
Bluesavond met AJ Plug en band geannuleerd
29 oktober: Ladies Night bij Bloemenshop Jolanda in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Chantal Ploeger is 40 jaar geworden
VAN HARTE: Bert is vandaag 65 jaar geworden
Pekela straalt: nieuwe sfeerverlichting brandt in winkelcentra
Pekela maakt pas op de plaats met nieuwe plannen voor komend jaar
Dag van de Mantelzorg in Pekela: middag vol waardering en ontspanning
Op zijn 80e nog volop in actie: Dick Prins strijdt tot het laatste punt
Jan Henk de Groot geeft solo-optreden in Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
N366 tussen Nieuwe Pekela en Stadskanaal zaterdag afgesloten
Kuipers Hout & Staalbouw zoekt allround vakman

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

9dfeedph6ao70sfhhijdk8jg00