Megatransporten van transformatoren op zes zondagen door Pekela

© Jeroen Jazet (archiefbeeld eerder transformatortransport)

Geplaatst: maandag 1 september 2025 om 19:10 | Views: 2017

NIEUWE PEKELA - De komende maanden rijdt er bijzonder vervoer door de straten van Pekela. Voor de bouw van het nieuwe hoogspanningsstation op bedrijvenpark Zuid-Groningen in Ter Apelkanaal worden zes gigantische transformatoren vervoerd. Deze transporten vinden plaats op zes zondagen tussen 12 oktober en 16 november.

Wat betekent dit voor Pekela?
De transformatoren zijn indrukwekkend groot: 12 meter lang, 3,5 meter breed, 5,7 meter hoog en met een gewicht van ruim 312.000 kilo – vergelijkbaar met een Boeing 747. Om deze apparaten veilig door de regio te vervoeren, worden wegen tijdelijk afgesloten. Ook worden soms lantaarnpalen, verkeersborden of ander straatmeubilair verwijderd. Verkeer wordt omgeleid en verkeersregelaars begeleiden de transporten. Zodra een transformator is gepasseerd, wordt de weg weer zo snel mogelijk vrijgegeven.

Route en planning
De transformatoren worden gemaakt in Nijmegen en via het water naar Veendam vervoerd. Vanaf daar neemt transportbedrijf Wagenborg het over en rijdt het konvooi over de weg naar Ter Apelkanaal. De route is ongeveer 35 kilometer lang en duurt per transportdag zo’n 6 à 7 uur, van 07.00 uur tot ongeveer 15.00 uur.

Informatiebijeenkomst in De Kiepe
Omwonenden en belangstellenden kunnen meer te weten komen tijdens een informatieavond. Deze wordt georganiseerd door TenneT, Wagenborg en Royal Smit, samen met de gemeente Pekela.

📅 Woensdag 17 september
🕖 Inloop vanaf 19.00 uur
🗣️ Welkomstwoord door burgemeester Jaap Kuin om 19.30 uur
📍 Locatie: De Kiepe, Nieuwe Pekela

Aanmelden is niet nodig. Bezoekers kunnen vragen stellen en in gesprek gaan met de betrokken partijen.

Veiligheid en leefbaarheid
Het transport vindt bewust plaats op zondagen, wanneer er minder verkeer op de weg is. Toch vraagt de organisatie inwoners om rekening te houden met de doorgang:

  • Houd de weg en berm vrij van geparkeerde auto’s tussen 07.00 en 15.00 uur.

  • Blijf minimaal 10 meter afstand houden van de transformator.

  • Volg altijd de aanwijzingen van verkeersregelaars.


Langs de route worden waarschuwingsborden geplaatst. Indien nodig wordt er licht gesnoeid om ruimte te maken, maar dit gebeurt alleen waar strikt noodzakelijk.

Waarom dit project?
Het nieuwe hoogspanningsstation in Ter Apelkanaal is belangrijk voor de betrouwbaarheid van de stroomvoorziening in Noord-Nederland. Dankzij dit station kunnen in de toekomst meer woningen en bedrijven worden aangesloten op het elektriciteitsnet.

Meer informatie en de volledige routekaart zijn te vinden op de website van TenneT: www.tennet.eu

Eerder verschenen:

Haarwerk Atelier Margriet viert vijfjarig jubileum met sfeervol tuinfeest
Reclamevlag Kinderopvang Nijn gestolen in Nieuwe Pekela
Routes en regels Avond3daagse Pekela 2025
Gratis computerles voor beginners in Bibliotheek Oude Pekela
Rommelroute in Nieuwe- en Boven Pekela op zaterdag 6 september
Afval storten in de berm: HOU DAAR MEE OP!!
Praat vandaag over morgen. Weet u wat u wilt?
5 tips voor veilig gebruik van interactieve platforms in Pekela
Spaar mee voor Stichting De Wensambulance: iedere dop telt!
Studio P weer van start: creativiteit bruist in Pekela!
VAN HARTE: Echtpaar Ploeg 60 jaar getrouwd
Gezellige Bankjes- en Plantjesdag op donderdag 4 september in Pekela
Huisarts Feis stopt, dokterspraktijk B75 neemt patiënten over
Albert Wubs uit Nieuwe Pekela 45 jaar in dienst bij Airco-Fin BV
Avond3daagse Pekela 2025 van start op 3 september
Gewonde bij luchtballonongeval in Veendam
Werkzaamheden aan parkpaden in Oude Pekela-Zuid van start
Herinrichting Houtstek in Oude Pekela van start: wegafsluiting van 25 augustus tot 1 oktober
Hoe TikTok en Twitch de productie van videogames hebben veranderd
Geslaagde 3e editie van fietstocht Siep&Co

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

drsac671fq3g3c6a2ota4ekfu1