Bestrijding brand bij Hempflax kan nog dagen duren

Geplaatst: dinsdag 13 mei 2025 om 08:45 | Views: 8844

Auteur: Gemeente Pekela

OUDE PEKELA - Een enorme brand heeft maandagavond en -nacht de opslagvestiging van hennepverwerker Hempflax aan de Hendrik Westerstraat in Oude Pekela in de as gelegd. De brand brak omstreeks 20.30 uur uit in de loodsen van voormalige strokartonfabriek Britannia. Er is niemand gewond geraakt.

De brand in duizenden balen met hennepstro werd door de brandweer snel opgeschaald tot zeer grote brand. Meerdere korpsen uit de omgeving ondersteunden de Pekelder brandweerkorpsen bij de bestrijding van de brand. De vlammenzee en de rookwolken waren tot ver in de omtrek te zien.

De brandweer heeft in de loop van de avond een aantal NL Alert-berichten uit doen gaan. Door de brand zijn meerdere woningen ontruimd. Bewoners zijn opgevangen door de gemeente of door familie of vrienden. Iedereen heeft onderdak gevonden.

De kans bestaat dat door een draaiende wind dinsdagmorgen nog meer woningen in de omgeving moeten worden ontruimd. Bewoners die in aanmerking komen voor evacuatie krijgen een brief in de deur. Zij kunnen naar Multifunctioneel Centrum De Binding.

De brandweer doet voortdurend onderzoek naar de stoffen die vrijkomen bij de brand. Geadviseerd wordt voorlopig zelf geen opruimingswerkzaamheden uit te voeren.

Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Het nablussen van de brand kan nog dagen in beslag nemen. De wegen rondom de brand worden afgezet. Met borden worden omleidingen aangegeven. De gemeente vraagt mensen niet naar Pekela te komen om te komen kijken naar de brand.

Via de sociale media en de gemeentelijke website probeert de gemeente de inwoners op de hoogte te houden van de ontwikkelin gen.

Mensen die vragen hebben omtrent de brand kunnen vanaf 8.00 uur naar het gemeentehuis bellen op het algemene nummer: 0597-617555.

Eerder verschenen:

Ina Bos wint knopenraadspel van Samen voor Pekela
Zonovergoten Schutsemarkt in Nieuwe Pekela trekt veel publiek
Illegale sigaretten en vapes in beslag genomen in Nieuwe Pekela
Schutsemarkt Nieuwe Pekela belooft morgen een muzikaal en gezellig spektakel te worden
Werkzaamheden aan Ericabrug lopen uit, openstelling nu gepland op 18 juni
18 juni: Ondernemersbijeenkomst Pekela op unieke locatie: molen de Zwaluw
De koffiekar komt naar Oude Pekela: praat mee over jouw buurt op 17 juni
Geslaagde zomerfair op kindcentrum De Linde Nieuwe Pekela
Prachtige eindexamenresultaten voor Dollard College Pekela
Pekelder musea en molen openen nog drie keer de deuren op zwoele zomeravonden
VVN voert snelheidscontroles uit in de gemeente Pekela
Bieb: Natuurlijk Duurzaam!
Bespaar op je zakelijke autoverzekering als ondernemer in Pekela
21 juni: Feestelijke opening speelplek Heeresmeer
Inschrijving Spelweek Boven Pekela 2025 geopend – slechts 125 plekken beschikbaar!
Urban Skate Tour Winschoten: skate mee met DJ DON als Jack Sparrow!
Traditioneel tennistoernooi ‘Nieuwe Pekela Open’ keert terug – Inschrijving geopend!
Ticketalert: 75% van kaarten Rock-On Outdoor al verkocht!
Gemeente Pekela zoekt eerste kinderburgemeester
De derde Pekelder Avond3daagse staat voor de deur!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

6qbnug540f9qpl2cqlsh9eaba4