Zonnige vierde editie van Roegbaindertocht trekt recordaantal deelnemers

Geplaatst: zaterdag 19 april 2025 om 21:55 | Views: 8829

PEKELA - Wat een stralende dag voor wandelliefhebbers in Pekela! Onder een blauwe lucht en met zomerse temperaturen vond op vrijdag 19 april de vierde editie van de Roegbaindertocht plaats, georganiseerd door korfbalvereniging W.S.S.. Met maar liefst 423 deelnemers werd een nieuw record gevestigd, waarmee de populariteit van deze inmiddels traditionele wandeltocht duidelijk werd bevestigd.

Vanaf de gezellige kantine van korfbalvereniging W.S.S. aan de Snaterlaan vertrokken de deelnemers voor één van de vier wandelroutes van 5, 10, 15 of 25 kilometer. De start van de langste route vond al om 09.00 uur plaats, waar de heer Tillema de wandelaars verwelkomde. De overige groepen vertrokken in intervallen van een half uur. Het eerste stuk van de route liep gezamenlijk richting Plan Zuid en Bronsveen, waarna de wandelaars hun eigen pad volgden richting onder meer Winschoten, Heiligerlee of terug naar het hart van Oude Pekela.

De routes boden volop afwisseling en bezienswaardigheden. Wandelaars genoten van schilderachtige slootjes, charmante bruggetjes en uitgestrekte weilanden. Bij melkveebedrijf Meijer aan de Turfweg vond een bijzonder moment plaats: tijdens de doorkomst werd een kalfje geboren, tot grote vreugde van de aanwezigen. Een muzikaal hoogtepunt was het optreden van accordeonorkest Grandioso uit Scheemda, dat het Groninger volkslied en andere vrolijke melodieën ten gehore bracht.

Onderweg werden de wandelaars hartelijk ontvangen bij onder andere de kippenfarm van Nel de Boer in Oude Pekela en het Klokkengieterijmuseum. Ook een bezoek aan het museum Slag bij Heiligerlee en de verkoophal van Manske Mulder stond op het programma voor de langere routes. Bij molen ‘De Onrust’ in Oude Pekela vertelden trotse molenaars met passie over hun ambacht en de unieke houten constructie van dit historische bouwwerk.

De tocht is vernoemd naar het ‘roeg baind’ – het ruige veengebied waarin vroeger turf werd gewonnen – en ademt nog altijd de geschiedenis van de regio. De sfeer onderweg was gemoedelijk, met goed uitgeruste rustposten, enthousiaste vrijwilligers en gratis versnaperingen voor iedere wandelaar.

Met een perfecte organisatie, een rijk programma en het stralende weer kijkt korfbalvereniging W.S.S. terug op een bijzonder geslaagde Roegbaindertocht. Een dag vol natuur, ontmoeting en beweging – een echt feestje voor elke wandelaar!

Fotoreportage

   Roegbainder Wandeltocht 2025 - Foto's Freddy Stötefalk en Ester Boekholt

Eerder verschenen:

BEELDVERSLAG van Rock-On Outdoor Festival 2025 Nieuwe Pekela
Het Rijk investeert miljoenen in AI-fabriek in Groningen
Driedubbel feest op CBS Groen van Prinsterer: drie jubilerende juffen in het zonnetje gezet
Nieuwe nostalgische lantaarns verlichten Pekela in het najaar
Zempo verlaagt contributie voor jeugdleden judo en karate!
Orkest van de Veenkoloniën betovert publiek in Rooms Katholieke kerk Oude Pekela
Spetterende schuimparty bij De Riggel luidt zomervakantie in
VAN HARTE: Erwin Kostwinder 40 jaar! 🎉
Pekela viert 35-jarig jubileum met muziek, kinderburgemeester én 175 jaar molen De Onrust
Gemeente Pekela is twee burgemeesters rijker!
Thea Sperling bedenkt nieuwe slogan voor Pekela: Pekela Gewoon Goud
🌞 Kom jij ook naar het Waterspektakel in Nieuwe Pekela? 💦
Glasvezel Pekela en SKV sluiten kantoor in Nieuwe Pekela
Rock-On Outdoor Festival haalt Amerikaanse gitaarvirtuoos Eric Steckel naar Pekela
Pekela lanceert website Vrijwilligers Informatie Punt (VIP!)
Koning Willem Alexander bezoekt Oude Pekela
Koloniedraai in Boven Pekela van 7 t/m 10 juli afgesloten voor gemotoriseerd verkeer
Wethouder Ellen van Klaveren bij beste 50 lokale bestuurders van 2024
Verbeter je interieur in Pekela met een lavasteen gietvloer
Zomeractiviteiten in Pekela: een bomvol programma voor kinderen en jongeren

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ojspek2b3l44tarrp2huvmpps6