Politie vindt gestolen luxe auto’s in loodsen Drachten en Nieuwe Pekela

Geplaatst: dinsdag 8 april 2025 om 13:35 | Views: 18731

NIEUWE PEKELA - De politie heeft vier verdachten aangehouden in een grootschalige zaak rond autodiefstal en het omkatten van voertuigen. In twee loodsen, in Drachten en Nieuwe Pekela, zijn meerdere gestolen luxe auto's aangetroffen met een geschatte gezamenlijke waarde van meer dan 1,5 miljoen euro.

De zaak kwam aan het licht toen de eenheid Landelijke Expertise en Operaties (LX) eind februari een gestolen auto signaleerde op de snelweg. De auto werd gevolgd naar een loods in Nieuwe Pekela, waar agenten stuitten op meerdere voertuigen. De loods bleek ingericht te zijn voor het omkatten van auto’s – een methode waarbij gestolen voertuigen worden voorzien van een nieuwe identiteit om onopgemerkt doorverkocht te worden.

In de loods trof de politie onder meer valse kentekenplaten, gereedschappen, telefoons en autosleutels aan. Ter plekke werden drie verdachten gearresteerd: twee mannen uit Litouwen van 19 en 39 jaar, en een 39-jarige man met de Russische nationaliteit.

Na verder onderzoek werd op woensdag een vierde verdachte aangehouden in een loods in Drachten. Het gaat om een 41-jarige man uit Wolvega, bij wie een Range Rover met valse kentekenplaten werd aangetroffen. Ook dit voertuig is in beslag genomen, samen met de kentekenplaten.

Gerichte aanpak van crimineel gebruik van infrastructuur
De politie benadrukt het belang van deze actie binnen de bredere aanpak van criminaliteit die gebruik maakt van de Nederlandse infrastructuur. Criminelen benutten wegen, spoorlijnen, havens en luchthavens voor het vervoeren van onder andere drugs, contant geld, illegale goederen én gestolen voertuigen. De Dienst Infrastructuur van de LX zet zich actief in om deze misstanden tegen te gaan.

Het onderzoek loopt nog en meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten.

Bron: Politie.nl

Eerder verschenen:

PJC stemt voor fusie – Damacota krijgt herkansing op 14 mei
Zaterdag 17 mei: Rommelmarkt op ventweg Zuidwendingerweg Nieuwe Pekela
Ingezonden bericht: Pekelder Mariska Gons loopt voor onderzoek naar MS
9 mei: Superbingo in de Kiepe Nieuwe Pekela
28 mei: Muziekvitaminen met de Molenzangers in MFC de Binding
Nieuwe ronde vitaliteit bij Zempo start 10 mei met introductieles
Defensie traint nachtelijke luchtlandingsoperaties in Noord-Nederland
Keuken met kookeiland steeds populairder
Drukbezocht Bevrijdingsfestival bij Siep&Co Oude Pekela: Muziek en saamhorigheid centraal
Molen De Onrust in Oude Pekela open tijdens Nationale Molendag op 10 mei
Pekelders vieren 80 jaar vrijheid met zonnige bevrijdingsfietstocht
Excelsior uit Nieuwe Pekela zorgt voor muzikale omlijsting bij indrukwekkende Bevrijdingsoptocht Alteveer
Classic Demo motorenspektakel in Nieuwe Pekela trekt veel bekijks
Waardige herdenkingsdienst en dodenherdenking Nieuwe Pekela
Oude Pekela herdenkt slachtoffers oorlogen tijdens indrukwekkende ceremonie
Stille herdenking in Boven Pekela: samen herinneren, samen gedenken
Repair Café van start in Nieuwe Pekela: geef kapotte spullen een tweede leven
Ingezonden bericht: Ter nagedachtenis aan Aaldrik Wijsbeek – een vergeten Pekelder held
Rood-wit-blauw versierde H.B. Hulsmanstraat Boven Pekela
VAN HARTE: Pascal Engels is 40 geworden en trouwt vandaag met Diana

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

nlp6d43hfekv2n3cg2vgnctcb2