Gemeente Pekela en het Nut verdelen beheer van de volkstuinen

burgemeester Jaap Kuin, bestuurslid Kor Langerhuizen, voorzitter Renny van der Veen en penningmeester Joke van der Plas

Geplaatst: woensdag 2 april 2025 om 15:40 | Views: 5634

Auteur: Gemeente Pekela

PEKELA - De gemeente Pekela en het departement Oude Pekela van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen (het Nut) hebben nieuwe afspraken gemaakt over het beheer van de volkstuinen in Oude en Nieuwe Pekela.

Het Nut beheerde jarenlang beide volkstuincomplexen. Voortaan richt het Nut zich alleen nog op de volkstuinen aan de Achterweg in Oude Pekela. De volkstuinen bij Oud-Alteveer in Nieuwe Pekela komen onder beheer van de gemeente.

Een deel van het volkstuincomplex aan de Achterweg was van de gemeente. Voor een symbolisch bedrag van 1 euro koopt het Nut de grond van de gemeente en neemt ook voor de komende tien jaar het beheer weer op zich.

Duidelijkheid voor tuinders
Kor Langerhuizen van het Nut: ‘Een tijdje geleden hebben we aangeklopt bij de gemeente Pekela. In de huidige vorm was het voor ons niet meer haalbaar om het beheer voor de volkstuinen voort te zetten. We zijn blij dat we hierover nieuwe afspraken hebben kunnen maken. Mensen die tuinieren doen dat vaak jarenlang. Met de nieuwe afspraken kunnen we onze tuinders duidelijkheid geven voor de komende jaren.’

Gezond voedsel
Burgemeester Jaap Kuin: ‘De gemeente Pekela vindt het belangrijk dat mensen gezond leven. Zelf gezond voedsel kunnen verbouwen hoort daarbij. De volkstuinen zijn een belangrijke spil in sociale contacten en hebben een maatschappelijke functie. Door de nieuwe afspraken zorgen we ervoor dat de volkstuinen in Oude Pekela de komende tien jaar blijven bestaan."

Volkstuinen Nieuwe Pekela
Het Nut beheerde ook de volkstuinen aan het Oud-Alteveer in Nieuwe Pekela. Het beheer van dit complex wordt overgedragen aan de gemeente. De tuinders zijn hierover geïnformeerd. De gemeente wil de komende tijd samen met deze groep tuinders een goede beheervorm zoeken.

Volkstuin huren
Pekelders die interesse hebben in het huren van een volkstuin kunnen contact opnemen met Kor Langerhuizen voor een volkstuin in Oude Pekela (06-29918394) of met de gemeente voor een volkstuin in Nieuwe Pekela (0597-617555).

Eerder verschenen:

Pekelder Isolatieaanpak Nij Begun helpt inwoners in Pekela
(G)oud 67+ Event in Nieuwe Pekela: een hartstikke geslaagde dag!
Verslag en foto's van de laatste scootmobieltocht van 2026!
Bieb-Pubquiz in de mobiele bibliotheek in de Kiepe
Jumbo Oude Pekela start spaaractie met historisch verzamelalbum over Pekela
VAN HARTE: Manon is 37 jaar geworden
31 oktober: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
Swingende Keltische klanken en sfeer in een uitverkocht Albatrosgebouw
Gemeente Pekela haalt grof snoeiafval op tijdens takkenroute
Abel en Hillie Wieske uit Nieuwe Pekela een briljanten paar
Het verdwenen circus van Noordster Oude Pekela
Herfstzon en gezelligheid aan de Noordercolonie!
Hollandse avond met Excelsior en Martin Zemering in Nieuwe Pekela
Wie wil meewerken aan een betere Jeugdzorg?
6 november: Vrouwenzangavond in Hervormde Kerk Nieuwe Pekela
Houten keukens in 2026: dit zijn de opvallendste trends
Stichting Madre Rosetta geeft al twintig jaar kansarme meisjes en jonge vrouwen een toekomstperspectief
Theatergroep Waark strijkt neer in Oude Pekela met nieuwe Nedersaksische muziektheatervoorstelling
Fietsencontrole bij OBS De Linde
Scheiden met kinderen: goede afspraken gaan verder dan de zorgverdeling

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

21ui03grc475hji2re0pgjjd85