Brand verwoest voormalig winkeltje Vos in Nieuwe Pekela
Geplaatst: woensdag 19 maart 2025 om 14:25 | Views: 11605
NIEUWE PEKELA - In de vroege ochtend van woensdag 19 maart is een uitslaande brand uitgebroken in het voormalige sigarenwinkeltje Vos aan de Albert Reijndersstraat in Nieuwe Pekela. Het pand stond leeg en is door de felle brand volledig verloren gegaan.
De brandweer van Nieuwe Pekela werd rond half 6 gealarmeerd en schaalde binnen een kwartier op naar middelbrand en vervolgens naar grote brand. Meerdere korpsen, waaronder die van Oude Pekela en Veendam, kwamen ter plaatse. Met inzet van extra materieel, zoals een extra tankautospuit en een hoogwerker, wist de brandweer te voorkomen dat de vlammen oversloegen naar de naastgelegen woningen.
Niemand gewond, rookoverlast voor omwonenden
De bewoners van de omliggende panden konden veilig naar buiten komen en er vielen geen gewonden. Vanwege de hevige rookontwikkeling werd omwonenden geadviseerd om ramen en deuren gesloten te houden.
Sloopbedrijf verwijdert restanten
Nadat de brand onder controle was en het sein brand meester werd gegeven, werd sloopbedrijf Reer ingeschakeld. Met een kraan werd het uitgebrande pand direct gesloopt om instortingsgevaar te voorkomen.
De oorzaak van de brand is nog onbekend.
Onderstaande foto's zijn gemaakt door onze PP-fotografen Johan de Groot en Martje Rizema