Historisch besluit Pekelder gemeenteraad: Gemeente gaat samen met Dorpscoöperatie voor aanpak van de bruggen

Geplaatst: woensdag 12 maart 2025 om 14:50 | Views: 11294

Auteur: Gemeente Pekela

PEKELA - Een historisch besluit van de gemeenteraad van Pekela. De raad gaf gisteravond in een druk bezochte vergadering unaniem groenlicht voor de aanpak van de bruggen, die de gemeente in samenwerking met de Dorpscoöperatie gaat uitvoeren.

Dat betekent dat de gemeente in de visie Pekelder Hoofddiep 2040 in totaal ruim vijftig miljoen euro gaat investeren om 26 van de in totaal 34 bruggen te behouden. Van vier van deze bruggen denkt de gemeente dat die toebehoren aan de provincie en het waterschap. De Dorpscoöperatie denkt nog twee extra bruggen in leven te kunnen houden, waardoor het aantal bruggen mogelijk op 28 komt te liggen.

De raad hikte nog wel aan tegen de juridische bezwaren tegen de constructie waarin de gemeente en dorpscoöperatie via een zogeheten ‘quasi inbesteding’ gaan samenwerken. Die bezwaren kwamen naar voren in een second opinion uitgevoerd door het expertisebureau voor infra en vastgoed Brink.

Door een motie van de PvdA die door de bijna gehele raad werd gesteund werden voorwaarden gesteld aan deze quasi inbesteding-constructie. Zo moeten de plannen 42 dagen ter inzage komen te liggen om andere bedrijven de mogelijkheid te geven te reageren. Daarnaast gaat de Dorpscoöperatie hun plannen de komende weken verder uitwerken.

Vervolgens wil de dorpscoöperatie zo snel mogelijk aan de slag met het bevaarbaar maken van het Pekelder Hoofddiep. Daarnaast gaat de gemeente starten met de aanbesteding van vijf nieuwe bruggen en de vervanging van de beschoeiingen. In de zomer van 2022 werd na een door Bruggenbelang Pekela georganiseerde protestactie een besluit van het gemeentebestuur teruggedraaid om vanwege te hoge kosten 21 van de 34 bruggen weg te saneren. Na een grootscheepse participatie met de inwoners met daarbij het initiatief van de Dorpscoöperatie ligt nu een aanpak op tafel.

Wethouder Reiny Kuiper is blij dat de kogel nu eindelijk door de kerk is. ‘Voor de inwoners van Pekela zijn de bruggen de ziel van hun dorp. Zo komen we met dit besluit tegemoet aan hun wensen. De raad heeft lef getoond om de samenwerking met de Dorpscoöperatie te steunen. Dat verdient een groot compliment’.

Voorzitter Jetse Woltjer van de Dorpscoöperatie die voorafgaand aan de raad een vurig pleidooi hield voor de samenwerking met de gemeente is trots wat er nu is bereikt. ‘We gaan een heel nieuw tijdperk in. Het Pekelder Hoofddiep ligt nu waar het thuishoort: bij de bevolking. Dit bijzondere project versterkt de samenwerking tussen inwoners en de gemeente en het saamhorigheidsgevoel van de Pekelders. We gaan er alles aan doen om dit prachtig plan te laten slagen.’

Fotoreportage

   Raadsvergadering bruggen 11 maart 2025 - Foto's Lammert Lemmen

Aan dit artikel is meegewerkt door

Lammert Lemmen
Fotograaf
lammert@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Drukmaar Trimloop trapt feestweek Oude Pekela sportief af
25 jaar Wuppie bij Kapsalon Jacky's in Oude Pekela!
Wandelaars genieten opnieuw van prachtig weer tijdens tweede avond Avond3Daagse Pekela
Harry de Wijk uit Oude Pekela viert 80e verjaardag
Gratis computerles en digitale hulp in Bibliotheek Oude Pekela
Ruim 500 wandelaars starten Avond3Daagse Pekela in Boven Pekela
45e Jaarmarkt Oude Pekela voorafgegaan door een week vol activiteiten
Industrie, strokarton en communisme; bijeenkomst bij Siep & Co in Oude Pekela
Jan Willem Blaauw (16) uit Nieuwe Pekela Nederlands kampioen Streetrace
Tijdelijke nachtopvang in Nieuwe Pekela stopt per 14 september
Van gehaktbal naar barbecue voor de hele school
Blues en rock vullen het Ketelhuis bij Siep & Co tijdens Late Summer Blues
Nieuwe melding in Omrin Afvalapp: direct bericht wanneer container is geleegd
Camera-auto's gaan straten van Pekela in beeld brengen
Een andere auto nodig? Zo houd je grip op de kosten
Elke vrijdagochtend gratis koffie en ontmoeting in De Kiepe
Praat mee over de toekomst van houtzagerij Nooit-Gedacht
Oefenwedstrijd VV Pekela vanavond live te volgen dankzij nieuwe sportcamera
Alle vestigingen van de Groningse Bibliotheken gesloten op maandag 7 september
Mobiele raadszaal voor gemeenteraad Pekela tijdens renovatie gemeentehuis

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

sjn04n2dall9acmalv959kuhi4