Pekela viert 80 jaar vrijheid met creatieve wedstrijd - laatste inzenddag!

Geplaatst: zondag 23 maart 2025 om 18:15 | Views: 9696

PEKELA - In 2025 is het 80 jaar geleden dat de Tweede Wereldoorlog eindigde. Een mijlpaal die we niet alleen herdenken, maar ook vieren. We staan stil bij de bevrijding van Nederland, mogelijk gemaakt door de inzet van geallieerde militairen en het verzet. Tegelijkertijd eren we de slachtoffers die hun leven lieten voor onze vrijheid.

Vrijheid lijkt vanzelfsprekend, maar in veel delen van de wereld wordt nog altijd gevochten. Vrijheid is nooit af; het vraagt om voortdurende inzet om onze democratie en tolerantie te beschermen. Daarom vieren we vrijheid samen.

Creatieve wedstrijd: Wat betekent vrijheid voor jou?
Om deze bijzondere mijlpaal te markeren, organiseert Pekela een creatieve wedstrijd rond het thema ‘80 jaar Vrijheid’. Inwoners kunnen hun visie op vrijheid delen in de vorm van een gedicht, verhaal, spoken word, lied, rap, foto, tekening of schilderij. Iedere creatieve uiting is welkom!

Drie leeftijdscategorieën
De wedstrijd is opgedeeld in drie categorieën:
📌 Kinderen: 6 t/m 12 jaar
📌 Jongeren: 13 t/m 21 jaar
📌 Volwassenen: vanaf 22 jaar

Stemmen en tentoonstelling
De inzendingen kunnen tot 24 maart 2025 worden ingeleverd via www.pekela.nl/creatievewedstrijd. Van 24 t/m 30 maart krijgen Pekelders de kans om te stemmen op hun favoriete creaties. Per categorie worden drie finalisten geselecteerd, wiens werk op 14 april – de dag waarop Pekela werd bevrijd – in het gemeentehuis wordt tentoongesteld.

Vakjury kiest winnaars
Tijdens het Bevrijdingsconcert op 3 mei maakt de vakjury, bestaande uit het Oranje Bevrijding Comité Pekela (OBCP) en burgemeester Jaap Kuin, de winnaars bekend.

Doe mee en deel jouw visie op vrijheid!
Wil jij laten zien wat vrijheid voor jou betekent? Stuur jouw creatieve inzending in en maak kans op een plek in de expositie én op de hoofdprijs! 🎨🏆

Eerder verschenen:

4 oktober: Bounce Back Bingo in de Spil Nieuwe Pekela
Restanten van gebouwen van brand bij Hempflax gesloopt
Gratis hulp bij kapotte spullen: Repair Café Nieuwe Pekela op maandag 21 juli
Nieuwe Pekela Open 2025 in volle gang: sportief spektakel bij tennisclub
Komkommersushi op bso De Flamingo's in kader Gezonde Smikkelweken
Groninger Dorpen komt naar Pekela tijdens de 'Ommelander Raais'
Gezondheid begint in het hart van het individu.
De beste plekken om te gamen in en rond Groningen
Alcoholcontrole in Pekela
Extra controle op fatbikes deze zomer in Pekela
BEELDVERSLAG van Rock-On Outdoor Festival 2025 Nieuwe Pekela
Het Rijk investeert miljoenen in AI-fabriek in Groningen
Driedubbel feest op CBS Groen van Prinsterer: drie jubilerende juffen in het zonnetje gezet
Nieuwe nostalgische lantaarns verlichten Pekela in het najaar
Zempo verlaagt contributie voor jeugdleden judo en karate!
Orkest van de Veenkoloniën betovert publiek in Rooms Katholieke kerk Oude Pekela
Spetterende schuimparty bij De Riggel luidt zomervakantie in
VAN HARTE: Erwin Kostwinder 40 jaar! 🎉
Pekela viert 35-jarig jubileum met muziek, kinderburgemeester én 175 jaar molen De Onrust
Gemeente Pekela is twee burgemeesters rijker!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

coirlttjt24njbrimrikup6ce3