Ontwikkelingen rondom zoutwinning

Geplaatst: maandag 28 oktober 2024 om 10:05 | Views: 3940

Auteur: Ellen de Waard, omgevingsmanager Noord-Nederland

PEKELA - Afgelopen maand kondigde Nobian de ontwerpsessies aan voor het voorgenomen nieuwe zoutwingebied in Zuidwending-Oost. We willen samen met omwonenden en landeigenaren een ontwerp maken voor dit gebied. Hierbij gaat het om de ligging van de locaties, hoe deze locaties eruit kunnen komen te zien en hoe de locaties kunnen worden ingepast in de omgeving.

De eerste sessie vond plaats op 22 oktober. De volgende sessies zijn op dinsdag 5 november in De Kiepe in Nieuwe Pekela en op dinsdag 19 november in Dorpshuis De Wending. Beide avonden zijn van 19:00 tot 21:00 uur, met inloop vanaf 18:30 uur. Als u de eerste keer heeft gemist, kunt u de volgende sessies alsnog bijwonen. U kunt zich aanmelden door een e-mail te sturen naar gebiedsproces.zuidwending@nobian.com, onder vermelding van uw naam en adres. Wel raden we aan om beide avonden te komen, omdat de sessies op elkaar voortbouwen. Hopelijk zie ik u daar!

Nobian ontvangt opnieuw Platina Medaille van EcoVadis
Met trots kan ik melden dat Nobian voor het derde jaar op rij de Platina Medaille van EcoVadis heeft ontvangen! Dit is een geweldige prestatie voor ons op het gebied van duurzaamheid. EcoVadis is de wereldwijde standaard voor het beoordelen van bedrijven op gebied van duurzaamheid en platina is de hoogst mogelijke score. Hierdoor behoren we tot de beste 1% van de meer dan 130.000 beoordeelde bedrijven wereldwijd. 

EcoVadis beoordeeld bedrijven op 21 onderdelen, verdeeld over vier hoofdthema’s: Milieu, Arbeid & Mensenrechten, Ethiek (hoe het beste te handelen) en Duurzame inkoop. Onze score is gestegen van 80 naar 83 punten op een schaal van 100. EcoVadis kijkt onder andere naar ons energieverbruik, verantwoorde inkoop van grondstoffen en materialen en de veiligheid van onze medewerkers.

Hoe vertaalt zich dit naar de omgeving? Mogelijk hebben jullie onze elektrische auto al eens zien rijden of de ecozones zien liggen in het zoutwingebied Zuidwending. Ook zetten we grote accubatterijen in tijdens werkzaamheden in het veld. Dit zorgt voor minder uitstoot en geluidsoverlast in de omgeving.

Sponsoring
Wij vinden het belangrijk om de omgeving waarin we actief zijn te ondersteunen. Verschillende sportverenigingen rondom onze zoutwinlocaties in Zuidwending zijn bezig met het verduurzamen, uitbreiden en toegankelijker maken van hun voorzieningen. We hebben een aantal van hen hierbij kunnen helpen. Zo hebben we V.V. DWZ ondersteund bij het rolstoltoegankelijk maken van hun toiletten en het plaatsen van nieuwe kunststof kozijnen. Ook hebben we bijgedragen aan de vernieuwing van het clubgebouw van V.V. Damacota en IJsvereniging de Tonckel. Tennisclub Nieuwe Pekela kan met onze hulp een start maken met het vervangen van alle verlichting door energiezuinige LED-verlichting.

Eerder verschenen:

Hoe kleine steden zich aanpassen aan nieuwe digitale gewoonten in het dagelijks leven
Korfbalvereniging WSS start met jaarlijkse oliebollenactie 2025
Donderdag 11 december: Kerstfair OBS Hendrik Westerschool Oude Pekela
Jeroen Pel nieuwe gemeentesecretaris van Pekela
Sportcentrum Zempo wint ook provinciale Breedtesportprijs 2025
Overdekte kerstmarkt op 13 december in sporthal De Spil in Nieuwe Pekela
Regionale samenwerking bij controle garageboxen op illegale opslag
Woningbouwlocatie Heeresmeer krijgt subsidie
Consultatiebureau GGD nu gevestigd in Gezondheidscentrum Het Dokhuis
KerstTour2025 trekt op 12 december door de regio met verlichte voertuigen
Startschot voor brede samenwerking aan toekomst van Zuidwending-Ommelanderwijk
Tussen wens en vervulling ligt een grote afstand
Fotoreportage van gezellige kerstmarkt in De Binding Oude Pekela
Heropening Visbeleving OETZ: waar vissen, natuur en ontspanning samenkomen
13 december: Kerstmarkt Wedderwegkerk Oude Pekela
VV Noordster organiseert Mega Kerstbingo met grote prijzen op 13 december
Publiek trakteert ‘Nederlandse Neil Young’ op staande ovatie
Het belang van goede communicatie tijdens potje padel
Stichting Pekela Beweegt viert tweejarig bestaan
Leggedoor Onderhoudsgroep zoekt jou!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

3087v4vf66ceg5d68pi0vi7j61