Parels van Pekela schitteren in heel Pekela

Geplaatst: dinsdag 6 augustus 2024 om 12:25 | Views: 9386

PEKELA - Onder het motto 'Wat valt er te beleven? Kiek hier mor eem' worden de parels van Pekela nu op vier plekken in de gemeente in de schijnwerpers gezet. De toeristische informatieborden, geïnstalleerd bij camperplaats Turfstee, camping Zomersbuiten, het Kapiteinshuis en sinds maandag in de nieuwe Pekelder Campertuin in Nieuwe Pekela, presenteren de mooiste trekpleisters van Pekela.

De initiatiefnemers achter dit project zijn Pekelders Andries Brans, Sebes Zevenhuizen en fotograaf Abel van der Veen. "Met het verdwijnen van het VVV-kantoor was er nergens meer toeristische informatie te vinden," legt de trotse en jarige Brans uit tijdens de onthulling van het informatiebord in de Pekelder Campertuin. "Sebes en ik vonden dat er iets moest gebeuren, en zo ontstond dit idee."

Elk informatiebord toont vele tientallen foto’s van bezienswaardigheden in de drie kernen van de gemeente, zoals het huis van boer Begeman, de watertoren, de stolpersteine van de familie de Leeuw, het beeld Cirkelgang van Jan Steen en de klokkenstoel van de begraafplaats in Boven Pekela. Door de QR-code op de foto's te scannen, krijgen bezoekers uitgebreide informatie over elk object en de locatie.

De onthulling van het informatiebord in de Pekelder Campertuin werd verricht door wethouders Ellen van Klaveren en Reiny Kuiper, samen met de familie Woltjer van de Campertuin. Hoewel de camperplaats nog maar twee weken open is, trekt het al bezoekers uit Duitsland, België, Noorwegen en Spanje. "We hebben nog niet eens echt reclame gemaakt en nu staan er al zo’n vijf campers per dag. En allemaal vinden ze Pekela prachtig," vertelt Renate Woltjer.

De gemeente Pekela heeft een bedrag van ruim 5000 euro geïnvesteerd in deze vijf grote infopanelen om het plaatselijke toerisme te stimuleren. Het vijfde toeristische informatiebord is in de maak en zal binnenkort geplaatst worden bij Siep&Co aan de Westerstraat in Oude Pekela. Dit initiatief, ontstaan vanuit de samenwerking tussen de gemeente en de stichting Siep&Co, markeert een belangrijke stap in de toeristische ontwikkeling van Pekela.

Fotoreportage

   Parels van Pekela - Foto's Abel van der Veen

Aan dit artikel is meegewerkt door

Abel van der Veen
Fotograaf en redacteur

abel@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Blijf veilig op weg: Rijvaardigheidstraining in Oude Pekela op 4 december
Wethouder Van Klaveren in gesprek met groep 8 OBS De Linde tijdens Week van Respect
Scoor een gratis Waterbespaartoolkit mét douchetimer!
Koffiekar zaterdag opnieuw in Nieuwe Pekela: inwoners denken mee over toekomst dorpsplein
Pekelder gemeenteraad stelt sluitende begroting voor 2026 vast
Koningslinde geplant voor huisarts Feis: een blijvend eerbetoon aan 42 jaar zorg
Gratis kookcursus voor Pekelders met een klein budget
Binnenkort kniepertjes te koop bij korfbalvereniging WSS
Sint Maarten zorgt voor verlichte straten in Pekela
Natuurfilm WILDEBOEL! te zien in Ontmoetingscentrum De Kiepe in Nieuwe Pekela
Bewoners Oude Pekela starten maandelijkse Bingo voor en door senioren
17 november: Driewielontdekdag bij de Spil in Nieuwe Pekela
27 november: Oud- journalist RTVNoord en schrijver Erik Hulsegge in Bibliotheek Oude Pekela
Kindcentrum Hendrik Wester schittert tijdens sfeervolle Lichtjesavond
Sportvereniging Zempo wint Breedtesportprijs Pekela
Kleindiershow in Noordbroek toont indrukwekkende diversiteit aan rassen
21 december: Kerst Sing-Inn Excelsior in boerenschuur
Sinterklaasintocht door Pekela op zaterdag 22 november
Erfgoedbreiers verbinden verleden en heden in de Spil Nieuwe Pekela
Herfstfair brengt sfeer en gezelligheid op het Hellingplein in Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ubjah9lk9bcn1bidto0o8p8jr2