Parels van Pekela schitteren in heel Pekela

Geplaatst: dinsdag 6 augustus 2024 om 12:25 | Views: 8351

PEKELA - Onder het motto 'Wat valt er te beleven? Kiek hier mor eem' worden de parels van Pekela nu op vier plekken in de gemeente in de schijnwerpers gezet. De toeristische informatieborden, geïnstalleerd bij camperplaats Turfstee, camping Zomersbuiten, het Kapiteinshuis en sinds maandag in de nieuwe Pekelder Campertuin in Nieuwe Pekela, presenteren de mooiste trekpleisters van Pekela.

De initiatiefnemers achter dit project zijn Pekelders Andries Brans, Sebes Zevenhuizen en fotograaf Abel van der Veen. "Met het verdwijnen van het VVV-kantoor was er nergens meer toeristische informatie te vinden," legt de trotse en jarige Brans uit tijdens de onthulling van het informatiebord in de Pekelder Campertuin. "Sebes en ik vonden dat er iets moest gebeuren, en zo ontstond dit idee."

Elk informatiebord toont vele tientallen foto’s van bezienswaardigheden in de drie kernen van de gemeente, zoals het huis van boer Begeman, de watertoren, de stolpersteine van de familie de Leeuw, het beeld Cirkelgang van Jan Steen en de klokkenstoel van de begraafplaats in Boven Pekela. Door de QR-code op de foto's te scannen, krijgen bezoekers uitgebreide informatie over elk object en de locatie.

De onthulling van het informatiebord in de Pekelder Campertuin werd verricht door wethouders Ellen van Klaveren en Reiny Kuiper, samen met de familie Woltjer van de Campertuin. Hoewel de camperplaats nog maar twee weken open is, trekt het al bezoekers uit Duitsland, België, Noorwegen en Spanje. "We hebben nog niet eens echt reclame gemaakt en nu staan er al zo’n vijf campers per dag. En allemaal vinden ze Pekela prachtig," vertelt Renate Woltjer.

De gemeente Pekela heeft een bedrag van ruim 5000 euro geïnvesteerd in deze vijf grote infopanelen om het plaatselijke toerisme te stimuleren. Het vijfde toeristische informatiebord is in de maak en zal binnenkort geplaatst worden bij Siep&Co aan de Westerstraat in Oude Pekela. Dit initiatief, ontstaan vanuit de samenwerking tussen de gemeente en de stichting Siep&Co, markeert een belangrijke stap in de toeristische ontwikkeling van Pekela.

Fotoreportage

   Parels van Pekela - Foto's Abel van der Veen

Aan dit artikel is meegewerkt door

Abel van der Veen
Fotograaf en redacteur

abel@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Vanaf 3 april bij Zempo: Streetwise Self Defence (SSD)
Grootscheepse controle bij autobedrijf in Nieuwe Pekela in strijd tegen ondermijning
Uitnodiging om mee te denken over nieuwe uitstraling MFC de Binding
Aanmelden takkenroute gemeente Pekela nog t/m 27 maart
VAN HARTE: Karina Kuiper is 40 jaar geworden
29 maart: Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Pekela viert 80 jaar vrijheid met creatieve wedstrijd - laatste inzenddag!
Trouwen in Pekela
11 april: Lentefair in Het Tehuis Nieuwe Pekela
College van B&W stuurt aan op renovatie Pekelder gemeentehuis
Brand verwoest voormalig winkeltje Vos in Nieuwe Pekela
Gezellige scootmobieltocht door Pekela: een geslaagde middag
Oecumenische Vespers in Veertigdagentijd met Kamerkoor Arti Vocali
Afvalbrengstation Pekela extra dag open en eind maart takkenroute
Blues in Pekel presenteert bekroond duo Guy Verlinde & Tom Eylenbosch
Gemeente Pekela sluit woning in Nieuwe Pekela na ontdekken hennepkwekerij
Nieuwe voeding- en bouwproducten in Pekelder Proatcafé
Gerry Frans, alias 'Mr Bean', neemt afscheid als brandweerchauffeur in Oude Pekela
Hilarisch en spannend Escaperoom Spel voor het hele gezin in de Riggel
Hol voart derin met NL Doet bij de Pekelder Windhonden Ren Club

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ifdq0u784mgl92092ofjs9sil7