Bouw mee aan een gezonde wijk - 2diabeat

Geplaatst: maandag 1 juli 2024 om 11:45 | Views: 3802

PEKELA - 2diabeat zet zich in om de opmars van diabetes type 2 te stoppen. Dat is belangrijk, want al ruim één miljoen mensen hebben diabetes type2 en dat aantal stijgt hard (1000 patiënten per week). Hoe pakken we dat aan? 2diabeat heeft een integrale aanpak ontwikkeld waarin lokale professionals en bewoners samenwerken aan gezondheidsbevordering in hun wijk of dorp. Alles draait en staat bij de buurtbewoners.

Dit systeem noemen we community up approach (vanuit de bewoners) en zorgt ervoor dat de deelnemers gezien, gehoord en gerespecteerd worden. Bewezen is dat mensen die opgelegde zorg ontvingen sneller afhaken. Als je zelf met het idee kwam of je bent in overleg met anderen tot een goed idee gekomen ben je veel gemotiveerder om vol te houden. Dus, wilt u gezonder worden en/of blijven meld u vrijblijvend aan voor de informatie wandeling van 6 juli en ontdek wat wij u kunnen bieden. U vindt 'ons' op de bruggen in Nieuwe Pekela en in Vita Salis Gezondheidscentrum. 2diabeat heeft de ambitie om in 2027 in alle gemeenten tenminste in één wijk op deze manier actief te zijn.

Een belangrijke rol in deze aanpak spelen de ‘aanjagers’. Aanjagers zijn lokale sleutelfiguren die in hun eigen wijk medestanders verzamelen en actief aan de slag gaan. In Pekela is Erwin Hensbergen van Vita Salis gezondheidscentrum zo’n aanjager.

Lees HIER voor meer informatie over 2diabeat.

Wilt u ook iets doen aan uw gezondheid tbv diabetes type 2? Ga dan de uitdaging aan en meld u aan voor de informatie wandeling op 6 juli as. Zie bijlage.

Eerder verschenen:

Alle 68 huizen in nieuwe woonwijk Hooiweg staan er
KangoeroeKlup van WSS nodigt jonge sporters uit voor een ochtend vol plezier
19 projecten ontvangen subsidie uit het Leefbaarheidsfonds
Tweede fase herstelwerkzaamheden oude kerkhof bij de Wedderwegkerk van start
12 april: Lady’s Day bij Siep&Co
Historisch besluit Pekelder gemeenteraad: Gemeente gaat samen met Dorpscoöperatie voor aanpak van de bruggen
Bea de Graaf zet zich in voor ‘Geloof in Pekela’ en start buurtkastje
Stichting Luthers Erfgoed Pekela doet ook dit jaar mee met NLdoet
Geslaagde Culturele Markt in Nieuwe Pekela brengt mensen samen
WomanWalk: 'Het was werkelijk een cadeautje!'
Eerste WomenWalk in Oude Pekela groot succes
PCOB Pekela ontvangt Erik Hulsegge als gastspreker
Piano voor Kindcentrum Hendrik Wester Oude Pekela
Wil jij Gast van de raad in Pekela zijn op 11 maart?
Ouder-Kind Weerbaarheidscursus bij De Badde
6 en 7 maart doorgaand verkeer Tilstraat en Molenstraat gestremd
Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs in Oude Pekela
Twee leden Amusementskoor De Zwalkers gehuldigd
Nieuwe verlichting langs Pekelder Hoofddiep: inwoners mogen meedenken
Formulierenteam Pekela: gratis hulp voor Pekelders bij vragen over administratie

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

jts9asbpkme27iq53lkrgg6q10