Filmkwartet wil Pekela beter op de kaart zetten

Foto: Facebook Gemeente Pekela

Geplaatst: woensdag 15 mei 2024 om 20:50 | Views: 6896

PEKELA - Vier jonge filmmakers van de opleiding Communicatie en Multimedia Design aan de Hanzehogeschool in Groningen hebben als missie om het imago van Pekela te verbeteren. "Hoezo een negatief imago? Dat is helemaal niet waar. Integendeel. In Pekela is het goed toeven," zeggen de studenten, Sander Smeenge, Allard Veneman, Gijs Buissink en Pekelder Marinus Goossens.

De beeldvorming over Pekela is door de jaren heen negatief beïnvloed door sterk gekleurde publiciteit, wat bij veel bewoners al lange tijd gevoelig ligt. In 2015 probeerde wijlen burgemeester Meindert Schollema dit beeld te corrigeren met de filmcampagne 'Pekels Goud', waarin de schoonheid van Pekela werd getoond. Desondanks blijven de landelijke media Pekela in een negatief daglicht stellen.

De vier Hanzestudenten zijn vastbesloten om dit beeld te veranderen. Met een nieuwe documentaire willen zij laten zien dat Pekela veel moois te bieden heeft en een fijne plek is om te wonen. De komende weken zullen ze door Pekela trekken om dit in beeld te brengen.

Afgelopen dinsdag bezochten ze burgemeester Jaap Kuin om hem te interviewen over zijn ervaringen en visie op Pekela. De documentaire staat gepland om op 11 juni klaar te zijn.

Bron: Facebook gemeente Pekela

Eerder verschenen:

Alle 68 huizen in nieuwe woonwijk Hooiweg staan er
KangoeroeKlup van WSS nodigt jonge sporters uit voor een ochtend vol plezier
19 projecten ontvangen subsidie uit het Leefbaarheidsfonds
Tweede fase herstelwerkzaamheden oude kerkhof bij de Wedderwegkerk van start
12 april: Lady’s Day bij Siep&Co
Historisch besluit Pekelder gemeenteraad: Gemeente gaat samen met Dorpscoöperatie voor aanpak van de bruggen
Bea de Graaf zet zich in voor ‘Geloof in Pekela’ en start buurtkastje
Stichting Luthers Erfgoed Pekela doet ook dit jaar mee met NLdoet
Geslaagde Culturele Markt in Nieuwe Pekela brengt mensen samen
WomanWalk: 'Het was werkelijk een cadeautje!'
Eerste WomenWalk in Oude Pekela groot succes
PCOB Pekela ontvangt Erik Hulsegge als gastspreker
Piano voor Kindcentrum Hendrik Wester Oude Pekela
Wil jij Gast van de raad in Pekela zijn op 11 maart?
Ouder-Kind Weerbaarheidscursus bij De Badde
6 en 7 maart doorgaand verkeer Tilstraat en Molenstraat gestremd
Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs in Oude Pekela
Twee leden Amusementskoor De Zwalkers gehuldigd
Nieuwe verlichting langs Pekelder Hoofddiep: inwoners mogen meedenken
Formulierenteam Pekela: gratis hulp voor Pekelders bij vragen over administratie

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

c4p3gisgd0n7t6u7l51vgufsh1