‘Vlaigend boven Grunnen’ - de nieuwe Groninger woordenposter

Geplaatst: maandag 4 oktober 2021 om 11:45 | Views: 18731

PEKELA - De broers Theo en Jakob Zwinderman, uit Pekela, brengen na 25 jaar weer een nieuwe Groninger woordenposter uit, na drie eerdere succesvolle posters, waar meer dan 4000 van zijn verkocht. ‘Vlaigend boven Grunnen’ is een poster die jonge en oudere Groningers weer bewust wil maken van de rijkdom van Groninger vogelwoorden. Het is een aanwijsplaat, waarbij de Nederlandse en Groningse vogelwoorden naast elkaar staan. Het is vooral een kleurrijke poster met een schitterende vormgeving geworden. Er is ook een website met lessen en vogelgeluiden.

Wist u dat tweetalig zijn invloed kan hebben op dementie? Mensen die op jonge leeftijd twee talen tegelijkertijd hebben geleerd, krijgen pas later geheugenklachten dan mensen die maar één taal hebben geleerd (bron Alzheimer Nederland). Lifelines heeft er in deze periode een onderzoek naar lopen.

Er zijn lesbrieven voor alle groepen van de basisschool. Lessen over de Grunneger toal, biologie, kunstenaar Theo Zwinderman in de klas en samen een vogelcollage maken.
Dit alles is mogelijk gemaakt door een subsidie van Stichting Kunst & Cultuur. De poster is na dit project ook voor iedereen te koop, via de website of aan huis.

Het succes van de vorige woordenposters was dat ze op verschillende locaties te zien waren; in kinderafdelingen van ziekenhuizen, bij tandartsen, in studentenhuizen en in dorpshuizen. Een vrolijke poster die uitnodigt om bij jong en oud de Groningse taal te stimuleren.

Klik HIER voor de website Vlaigen boven Grunnen

Eerder verschenen:

Humanitas afdeling Veendam en Pekela zoekt nieuwe vrijwilligers
Oranje Bevrijdingsconcert in volle Wedderwegkerk [BEELDVERSLAG]
Verkeersregelaar heeft handen vol tijdens afhaaldag hanging baskets bij Lutherse kerk
Pekelder aangehouden na conflict in Winschoten - acht arrestaties en drie gewonden
VIP-koopavond met korting en aanbiedingen bij de Graankorrel in Oude Pekela
Gratis open tennisavonden in mei bij TC Nieuwe Pekela
Pekela maakt zich op voor nieuwe editie van dorpsquiz Strijd om Pekels Goud
Bijzondere herdenkingsdienst op 4 mei in Wedderwegkerk Oude Pekela
Bijna 200 bezoekers op succesvolle bingoavond voor dansteam Bounce Back
Gemeente vernieuwt sportveld van vv Pekela, noodveld tijdelijk aangelegd
Ontwerpwedstrijd voor basisschoolkinderen: ontwerp je eigen fietshelm!
De Badde organiseert mantelzorg- en ontmoetingsmiddag in Oude Pekela
Blues in Pekel organiseert unieke ‘Bluessession of the Bands’ op 17 mei
2 mei: Ophalen bestelde hanging baskets bij Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Vandaag is Monique Nap 40 jaar geworden!
[BEELDVERSLAG] Koningsdag 2026 in Pekela feestelijk gevierd
Welkom bij Vita Salis Fysiotherapie: nieuwe fysiotherapeut Annemiek de Groot
Gemeente Pekela organiseert fotowedstrijd: mooiste beeld krijgt ereplek in gemeentehuis
Vermiste kater Mika teruggevonden in Meeden
Overzicht activiteiten vieren en herdenken 25 april t/m 5 mei

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

6d60kp51r5g846ljfejmstijd7