Heerlijk, mijn man is klusser

Geplaatst: vrijdag 27 september 2019 om 13:30 | Views: 5973

Auteur: 24 Webvertising Print B.V.

PEKELA - Uit onderzoek blijkt dat vrouwen liever een ‘klusser’ hebben dan een rijke kerel. Eenderde van een groep ondervraagden vindt een handige klusser aantrekkelijker dan een gefortuneerde kerel. 

Het televisieprogramma ten spijt (Help, mijn man is klusser), blijken vrouwen het toch vaak heerlijk te vinden als hun man of vriend een beetje goed klussen kan. Goed, welteverstaan. Het overlaten van het witten van de muren en het ophangen van schilderen aan hun man, zodat zij met hun Cowboysbag chique kunnen gaan shoppen, zal daar mogelijk aan ten grondslag liggen.

Kluskennis is macht
Het onderzoek werd uitgevoerd door het bedrijf ‘Offerteadviseur’ onder ruim duizend vrouwen ouder dan achttien jaar die een huur- of koopwoning hebben. Daaruit blijkt duidelijk dat het in eerste instantie niet gaat om een vette bankrekening, maar vooral om een man die in zijn vrije tijd het huis onder handen neemt. 

Een vloertje leggen, een muurtje stucen, een kapstop ophangen. Het valt klaarblijkelijk in de categorie ‘kluskennis is macht’. En dat maakt een man voor veel vrouwen aantrekkelijk. Niets heerlijker dan thuiskomen met je volle MyOMy en die vloer is pico bello.

Veel mannen zijn geen kluswonder
Nu blijkt een op de vijf mannen geen kluswonder te zijn. Ze hebben nauwelijks kennis van boren, schroeven en houtverbindingen. En daarmee blijken ze voor veel vrouwen een stuk minder aantrekkelijk dan een man die dat wel heeft. Een ‘echte man’ kan klussen, zo meent eenderde van de ondervraagde vrouwen uit het onderzoek. 

Een ‘vent met twee linkerhanden’, zoals vrouwen sommige mannen in het onderzoek typeren, is niet de meest ideale echtgenoot. Nu blijken oudere mannen nog wel de handen uit de mouwen et steken, maar met name mannen onder de dertig jaar klussen nauwelijks. Zij die wel de hamer of beitel ter hand nemen doen er flink lang over om een karwei af te ronden. Daar is waar het programma ‘Help, mijn man is klusser’ in het vizier komt. Dat is dus toch niet uit de lucht gegrepen. 

Vrouwen wachten niet langer op mannen
Neemt niet weg dat veel mannen het er gewoon bij laten zitten en hun kennis van klussen onder de maat is. Het maakt deze mannen niet geliefd. Er zijn niet voor niets steeds meer vrouwen die zelf een gereedschapskist hebben en niet schromen om een plint te schuren, een deur af te stellen of een schilderij zelf op te hangen. 

Er zijn bovendien steeds meer klus- of schildersbedrijven die door vrouwen worden gerund. Zij wachten niet langer op mannen, en gaan zelf aan de slag. En laten het shoppen met dames tassen achterwege. En dan zijn er nog altijd de cursussen voor klussers, zowel voor mannen als vrouwen geschikt. Je kunt je er behoorlijk geliefd mee maken!

Eerder verschenen:

Kerst Marathon Radio zet zich in voor mensen die het moeilijk hebben tijdens de feestdagen
Buurtvereniging De Scheepsjoagers in Oude Pekela stopt na 38 jaar
27 december: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
Fitclub Pekela helpt kinderen met plezier in beweging te komen
Gemengd badmintondubbel mondt uit in 65 jaar huwelijksgeluk
Gemeente Pekela organiseert gratis reanimatietrainingen voor inwoners
Drukbezochte Kerst Singinn muziekvereniging Excelsior in boerenschuur
Laatste rit Kersttour Groningen 2025: licht, warmte en verbondenheid
BEELDVERSLAG Sfeervolle Tanger Trekker Lichtjestocht door Westerwolde
Milieustraat Pekela extra en gratis geopend aan het einde van het jaar
Samen in beweging tijdens sfeervolle Kerstfit-avond van Fyzigo
Pekela laat beschoeiing Pekelder Hoofddiep vervangen voor 6 miljoen euro
VAN HARTE: Miranda Kiel is vandaag 18 jaar geworden!
Betalen op de markt In Pekela wordt steeds makkelijker
Goed nieuws bij Christelijke Muziekvereniging Excelsior te Nieuwe Pekela!
Briljanten huwelijk voor Douwe en Christina Scheltens
Kerstnachtdienst in de Lutherse Kerk in Nieuwe Pekela
Kerstavonddienst in de Wedderwegkerk Oude Pekela
Veel kraampjes, live muziek en gezellige sfeer bij kerstmarkt in De Spil
61e Volkskerstzang in teken van 'Elke dag een nieuw begin'

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

o2b9mefkermukv080fu7cvg4d6