Heerlijk, mijn man is klusser

Geplaatst: vrijdag 27 september 2019 om 13:30 | Views: 4985

Auteur: 24 Webvertising Print B.V.

PEKELA - Uit onderzoek blijkt dat vrouwen liever een ‘klusser’ hebben dan een rijke kerel. Eenderde van een groep ondervraagden vindt een handige klusser aantrekkelijker dan een gefortuneerde kerel. 

Het televisieprogramma ten spijt (Help, mijn man is klusser), blijken vrouwen het toch vaak heerlijk te vinden als hun man of vriend een beetje goed klussen kan. Goed, welteverstaan. Het overlaten van het witten van de muren en het ophangen van schilderen aan hun man, zodat zij met hun Cowboysbag chique kunnen gaan shoppen, zal daar mogelijk aan ten grondslag liggen.

Kluskennis is macht
Het onderzoek werd uitgevoerd door het bedrijf ‘Offerteadviseur’ onder ruim duizend vrouwen ouder dan achttien jaar die een huur- of koopwoning hebben. Daaruit blijkt duidelijk dat het in eerste instantie niet gaat om een vette bankrekening, maar vooral om een man die in zijn vrije tijd het huis onder handen neemt. 

Een vloertje leggen, een muurtje stucen, een kapstop ophangen. Het valt klaarblijkelijk in de categorie ‘kluskennis is macht’. En dat maakt een man voor veel vrouwen aantrekkelijk. Niets heerlijker dan thuiskomen met je volle MyOMy en die vloer is pico bello.

Veel mannen zijn geen kluswonder
Nu blijkt een op de vijf mannen geen kluswonder te zijn. Ze hebben nauwelijks kennis van boren, schroeven en houtverbindingen. En daarmee blijken ze voor veel vrouwen een stuk minder aantrekkelijk dan een man die dat wel heeft. Een ‘echte man’ kan klussen, zo meent eenderde van de ondervraagde vrouwen uit het onderzoek. 

Een ‘vent met twee linkerhanden’, zoals vrouwen sommige mannen in het onderzoek typeren, is niet de meest ideale echtgenoot. Nu blijken oudere mannen nog wel de handen uit de mouwen et steken, maar met name mannen onder de dertig jaar klussen nauwelijks. Zij die wel de hamer of beitel ter hand nemen doen er flink lang over om een karwei af te ronden. Daar is waar het programma ‘Help, mijn man is klusser’ in het vizier komt. Dat is dus toch niet uit de lucht gegrepen. 

Vrouwen wachten niet langer op mannen
Neemt niet weg dat veel mannen het er gewoon bij laten zitten en hun kennis van klussen onder de maat is. Het maakt deze mannen niet geliefd. Er zijn niet voor niets steeds meer vrouwen die zelf een gereedschapskist hebben en niet schromen om een plint te schuren, een deur af te stellen of een schilderij zelf op te hangen. 

Er zijn bovendien steeds meer klus- of schildersbedrijven die door vrouwen worden gerund. Zij wachten niet langer op mannen, en gaan zelf aan de slag. En laten het shoppen met dames tassen achterwege. En dan zijn er nog altijd de cursussen voor klussers, zowel voor mannen als vrouwen geschikt. Je kunt je er behoorlijk geliefd mee maken!

Eerder verschenen:

VAN HARTE: Pascal Engels is 40 geworden en trouwt vandaag met Diana
Drie personen, waaronder een geboren en getogen Pekelder, krijgen Nederlandse Nationaliteit
Pekelder budget-make-overs met wrapfolie
OBCP organiseert bevrijdingsfietstocht op 5 mei: fiets mee door Pekela en omgeving
Pekela viert 80 jaar vrijheid met vlaggetjes en versierde straten
Pekela herdenkt 80 jaar vrijheid (programma 4 mei)
Wie of wat maakt je leven makkelijker of aangenamer?
3 mei: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
3 mei: Ophalen bestelde hanging baskets bij Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
Vezelhennep met een laag thc gehalte vergelijkbaar met alcoholvrij bier
Geslaagde Koningsdag bij korfbalvereniging WSS in Oude Pekela
Stralende Koningsspelen in Boven Pekela: muziek, spel en gezelligheid
Traditionele opening van Koningsdag op verschillende plekken in Pekela
Nieuwe Pekela gastheer van Open Nederlands Kampioenschap Kaaibakken 2025
Twee Koninklijke Onderscheidingen in Pekela
VAN HARTE: René Zuur is 60 jaar geworden!
3 mei: Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Gemeente Pekela viert 5 juli driedubbel feest
Pekela neemt maatregelen na controle lichtmasten op sportparken
Nieuwe speeltuin voor Savornin Lohmanlaan in Oude Pekela feestelijk geopend

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

scb53khig8flecuerjt4bsf152