Grote opkomst bij voorlichting over cybercrime aan senioren in Oude Pekela

Foto: Facebook Gemeente Pekela

Geplaatst: vrijdag 17 mei 2024 om 20:05 | Views: 6038

OUDE PEKELA - Vrijdagmiddag stond Multifunctioneel Centrum De Binding in het teken van de eerste voorlichting over cybercrime voor senioren in Pekela. De bijeenkomst trok tientallen 60-plussers die tips kregen om zichzelf te beschermen tegen internetcriminelen. De voorlichting, georganiseerd door stagiaire Ilse Kruizinga van de afdeling Openbare Orde en Veiligheid van de gemeente Pekela in samenwerking met de politie, bood waardevolle inzichten in hoe oplichters via e-mail en telefoon geld ontfutselen. Deelnemers leerden onder andere hoe criminelen zich vaak voordoen als bankmedewerkers of familieleden.

Kruizinga, een 21-jarige studente Integrale Veiligheidskunde aan NHL Stenden in Leeuwarden, werd geïnspireerd om de voorlichting te organiseren nadat haar eigen grootouders slachtoffer werden van internetoplichting. "Ik wilde iets doen om anderen te behoeden voor dit soort praktijken," aldus Kruizinga.

De bijeenkomst op 17 mei begon met een gratis lunch voor alle deelnemers. Vervolgens gaf de politie praktische adviezen en tips om cybercrime te voorkomen. Ook werd een interactieve film vertoond waarin de aanwezigen zelf konden bepalen hoe de scenario’s zich ontvouwden.

Kruizinga betrok diverse lokale organisaties en clubs om zoveel mogelijk senioren te bereiken. Ze ontwierp ook posters die op verschillende plaatsen in Pekela werden opgehangen. Haar inspanningen resulteerden in een hoge opkomst en enthousiaste reacties van de deelnemers.

De bijeenkomst was gericht op 60-plussers, maar iedereen die geïnteresseerd was in het onderwerp, zoals jongere senioren, was welkom. "Ieder gewaarschuwd mens telt voor twee," benadrukte Kruizinga.

Foto: Facebook Gemeente Pekela

Eerder verschenen:

Gemeente Pekela is twee burgemeesters rijker!
Thea Sperling bedenkt nieuwe slogan voor Pekela: Pekela Gewoon Goud
🌞 Kom jij ook naar het Waterspektakel in Nieuwe Pekela? 💦
Glasvezel Pekela en SKV sluiten kantoor in Nieuwe Pekela
Rock-On Outdoor Festival haalt Amerikaanse gitaarvirtuoos Eric Steckel naar Pekela
Pekela lanceert website Vrijwilligers Informatie Punt (VIP!)
Koning Willem Alexander bezoekt Oude Pekela
Koloniedraai in Boven Pekela van 7 t/m 10 juli afgesloten voor gemotoriseerd verkeer
Wethouder Ellen van Klaveren bij beste 50 lokale bestuurders van 2024
Verbeter je interieur in Pekela met een lavasteen gietvloer
Zomeractiviteiten in Pekela: een bomvol programma voor kinderen en jongeren
Mirthe (6) en Liza de Boer (10) uit Oude Pekela supporten OranjeLeeuwin Groenen naar EK-winst
Nieuwe beweegtuin aan Beukenlaan in Nieuwe Pekela officieel geopend
Dorpsvernieuwingsproject Thuus in Nij Pekel opgenomen in boek over Masterplan Regiocentra Groningen
Laatste zes sociale huurappartementen Feiko Clockstraat vanaf vanavond beschikbaar
Ministerie publiceert ontwerpbesluit voor verlenging zoutwinning in Zuidwending
Zorggroep Meander neemt wijkverpleging over van Oosterlengte in Pekela
Digitaal bewustzijn op het platteland: hoe kleine steden zoals Pekela technologie omarmen
Basisschoolleerlingen doen verkeersexamens in Oude Pekela
Zomer vol plezier voor jeugd in Pekela met De Badde

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ade7ovaseih13jfnl53604qie4