Burgemeester Jaap Kuin jureert bij voorrondes Nationale Voorleeswedstrijd
Geplaatst: zaterdag 4 februari 2023 om 10:30 | Views: 2633
PEKELA - Biblionet Groningen organiseert deze maand de regionale voorrondes van De Nationale Voorleeswedstrijd. Er zijn maar liefst 171 schoolkampioenen die tijdens de regionale voorronde hun uiterste best gaan doen om een plek in de provinciale finale te bemachtigen.
Regionale voorronde in Veendam en Pekela
Bibliotheek Veendam organiseert op woensdag 8 februari een regionale voorronde van De Nationale Voorleeswedstrijd. Daar doen de schoolkampioenen van 14 basisscholen uit Veendam en Pekela aan mee. De Voorleeswedstrijd wordt gehouden in twee rondes. De jury voor deze voorronde bestaat uit Jaap Kuin, burgemeester van Pekela; Jos Kraan, directeur van Theater vanBeresteyn; Henriette Hulst, voorleesconsulent Biblionet Groningen; Annelies Kleve, wethouder onderwijs Veendam; Yvonne Verhoeven, erelid Bibliotheek Veendam; Bert Deuling, domeincoach Taal als Basis Biblionet Groningen.
Provinciale finale
De twee winnaars van de regionale voorrondes plaatsen zich voor één van de twee halve finales waarvan acht voorleeskanjers doorstromen naar de provinciale finale op 12 april in VanBeresteyn in Veendam. Uiteindelijk lezen twaalf provinciale voorleeskampioenen tijdens de landelijke finale op 24 mei in de schouwburg in Utrecht voor uit hun favoriete boek en strijden om de titel De Nationale Voorleeskampioen 2023.
De Nationale Voorleeswedstrijd
De Nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van Stichting Lezen in samenwerking met de Vereniging Openbare Bibliotheken. In de provincie Groningen is de coördinatie van deze wedstrijd belegd bij Biblionet Groningen. Het doel van de wedstrijd is om kinderen te motiveren om te lezen en hen enthousiast te maken voor kinder- en jeugdboeken.