Hoe spaar je extra voor pensioen?

Geplaatst: woensdag 20 juli 2022 om 11:55 | Views: 4852

Auteur: 24 Webvertising Print B.V.

PEKELA - Het is relatief eenvoudig om in te schatten hoeveel u moet sparen voor de aankoop van een nieuwe auto of een verbouwing. Deze kosten hebben een duidelijk begin en eind.

Maar hoeveel u wil en kunt sparen voor vervroegd pensioen of een pensioen voor een ZZP’er, aan de andere kant, is een veel groter, uitdagender persoonlijk financieel doe. Het kan een stuk moeilijker zijn om het goed te doen.

Er zijn zoveel variabelen om rekening mee te houden. Hoeveel heb je nodig voor vakanties? Ga je überhaupt op dure vakanties? Welke medische kosten moet je rekening mee houden? Blijf je nog een paar dagen werken, of is je doel om met 55 volledig te stoppen? En: hoe oud word je eigenlijk?

Iemand die bijvoorbeeld op 35-jarige leeftijd begon te sparen, zou in theorie een comfortabel pensioen kunnen regelen door 24% van zijn of haar inkomen aan de kant te zetten tot 62 jaar. Wanneer die persoon door wil werken tot 65, dan moet er zo’n tien tot vijftien procent van het maandelijks inkomen opzij gezet worden.

Rendement
Nadat u uw totale pensioen spaardoel hebt bepaald, kunt u berekenen hoeveel u elk jaar opzij moet zetten om dit te bereiken. Als u wilt beleggen, reken dan op een rendement van 6%. De markt kan soms grillig zijn, ontdek het op deze website. U kunt zomaar een lagere groei van een paar jaren ervaren voordat de markt weer bijtrekt.

Regel van 25
Ook is het goed om te kijken welke uitgaven u zult hebben. Bijvoorbeeld het afbetalen van een hypotheek. Ook al woont het goedkoop in Pekela, zelfs het goedkoopst van heel Nederland, een schuld van enkele tonnen is altijd iets om rekening mee te houden.

Als u een beter idee heeft van wat uw jaarlijkse uitgaven kunnen zijn als u met pensioen gaat, kunt u een persoonlijker doel voor uzelf maken met behulp van de regel van 25. Schat uw jaarlijkse uitgaven bij pensionering en vermenigvuldig dat cijfer met 25.

Als u denkt dat uw jaarlijkse uitgaven bijvoorbeeld €30.000 zullen zijn, dan volgens de regel van 25 zult u €750.000 moeten sparen zonder dat u zich zorgen hoeft te maken over het te snel opmaken van uw vermogen.

Let wel, dit gaat er van uit dat u geen financiële hulp ontvangt zoals AOW of andere vormen van pensioen.

Vier procent regel
De regel van 25 is gebaseerd op de vier procent regel. Deze regel suggereert dat u bij een pensionering van 30 jaar veilig 4% van uw vermogen kunt opnemen in het eerste jaar van uw pensioen, en vervolgens hetzelfde bedrag in euro’s kunt opnemen, elk jaar gecorrigeerd voor inflatie, om te voorkomen dat u vroegtijdig door uw spaargeld heen gaat.

Eerder verschenen:

Pekela laat beschoeiing Pekelder Hoofddiep vervangen voor 6 miljoen euro
VAN HARTE: Miranda Kiel is vandaag 18 jaar geworden!
Betalen op de markt In Pekela wordt steeds makkelijker
20 december: Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Goed nieuws bij Christelijke Muziekvereniging Excelsior te Nieuwe Pekela!
Briljanten huwelijk voor Douwe en Christina Scheltens
Kerstnachtdienst in de Lutherse Kerk in Nieuwe Pekela
Kerstavonddienst in de Wedderwegkerk Oude Pekela
Veel kraampjes, live muziek en gezellige sfeer bij kerstmarkt in De Spil
61e Volkskerstzang in teken van 'Elke dag een nieuw begin'
BEELDVERSLAG Kersttour Groningen 2025
Gezellige kerstbrunch voor alle inwoners van Pekela op 23 december
Wie stuurt de 94-jarige oma Elsje van Naomi een kerstkaart?
Eerste expositie van Claudia Niezen te zien in gemeentehuis Pekela
Sfeervolle kerstmarkt bij Kindcentrum Hendrik Wester Oude Pekela
Maak kans op mooie prijzen bij de SKV Kerstquiz
Feest bij Fyzigo: Marinka Veld rondt Masteropleiding succesvol af
Hoe kleine steden zich aanpassen aan nieuwe digitale gewoonten in het dagelijks leven
Korfbalvereniging WSS start met jaarlijkse oliebollenactie 2025
Donderdag 11 december: Kerstfair OBS Hendrik Westerschool Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

84u8p0l3df98ugir81bj4crs17