Becker installeert zonnepanelen van Pekela Duurzaam op sporthal De Spil

Geplaatst: vrijdag 22 december 2017 om 14:05 | Views: 8203

Auteur: Martin van der Kooij - Pekela Duurzaam

NIEUWE PEKELA - Installatiebedrijf Becker heeft afgelopen week in opdracht van energie coöperatie Pekela Duurzaam 204 zonnepanelen op het dak van sporthal De Spil geplaatst. Vrijdag 22 december zal de installatie getest worden, waarna de installatie daadwerkelijk stroom gaat leveren.

De zonnepanelen zijn eigendom van de coöperatie, maar verenigingen kunnen door dit zogenaamde postcoderoosproject zonparticipaties kopen, waarmee ze de jaarlijkse energiebelasting op de elektriciteitsnota terugkrijgen voor een periode van 15 jaar. Nu betekent dat een halvering van de elektriciteitskosten.

Een zevental verenigingen/maatschappelijke organisaties hebben ingeschreven op het project, te weten:
Manege vereniging NIOP

OBS de Linde
CBS Groen van Prinsterer
LTC Oude Pekela
Korfbalvereniging WSSv Jongerencentrum Linked
Jongerencentrum Ons Stee

In de provincie Groningen zijn op dit moment een twintigtal coöperaties bezig dergelijke projecten op te zetten. Drie gezamenlijke lokale energieprojecten zijn al gerealiseerd. Het stelt bewoners in staat toch te profiteren van zonne-energie zelfs als hun dak niet geschikt is voor plaatsing of als zij huurder zijn en zelf geen panelen op het dak mogen plaatsen. Pekela Duurzaam vond het belangrijk hun eerste energieproject open te stellen voor verenigingen, omdat het verenigingsleven van grote waarde is voor de sociale duurzaamheid van een dorp. In de toekomst zal zij, met Veenstroom (de coöperatie voor Pekela, Stadskanaal en Veendam) soortgelijke energieprojecten realiseren waarbij huiseigenaren en huurders van dezelfde regeling kunnen profiteren.

De installatie zal donderdag  25 januari om 15.00 uur officieel in gebruik worden genomen. Daarbij zullen in ieder geval gedeputeerde Nienke Homan en wethouder Jaap van Mannekes aanwezig zijn.

Eerder verschenen:

Spectaculair megatransport door Nieuwe Pekela in oktober en november
Spannende spooktocht door het Pekelderbos op 17 oktober
Straten van Pekela krijgen klinkers van Pekelder steenfabriek
VAN HARTE: Roy is 23 jaar geworden!
Première van theatervoorstelling ‘LUX’ brengt eeuwenoud verhaal vol licht naar Veendam
Mega-transport van TenneT te zwaar voor viaduct Nieuwe Pekela
Pekela Maritiem 2025 sluit af met rijke historie en warme herinneringen
Hobbybeurs bij Siep & Co Oude Pekela trekt veel liefhebbers
Springkussenfestijn in de Binding vrolijk slot van jaarmarktweek Oude Pekela
Beeldverslag Maritiem Pekela: historie, sfeer en beleving
Gezellige Doortrappen-groepsfietstocht op zondag 28 september
Jan Willem Blaauw (17) pakt zilver op NK Streetrace in Oosterwolde
Flavium brengt op 1 november pure blues naar De Riggel in Boven Pekela
Jaarmarkt Oude Pekela bruist van gezelligheid
Burgemeester Jaap Kuin en loco-kinderburgemeester Saar Cremers openen jaarmarkt
Optocht van versierde aanhangers kleurt jaarmarktweek in Oude Pekela
Fotoverslag Weeringo Catering Outdoor Lasershow jaarmarktweek Oude Pekela
Maritiem Pekela 2025: Schepen, historie en verbinding
Verslag van de Gerringa IJs en Frituurzaak Kindermarkt in Oude Pekela
Toekomst van Britannia-schoorsteen in Oude Pekela onzeker

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

nd9eso1l3856uj5ud662428j17