Humanitas zet Pekelder Cor Snijder in het zonnetje

Geplaatst: zondag 4 april 2010 om 14:20 | Views: 732981

Cor Snijder uit Oude Pekela is gisteravond in het zonnetje gezet: hij is de honderdste vrijwilliger, die actief is voor Humanitas. Onze dorpsgenoot heeft 38 jaar bij een soda-producent gewerkt in Delfzijl, maar kwam plotseling op straat kwam te staan. Snijder ging echter niet bij de pakken neer zitten en meldde zich bij Humanitas aan voor het zogeheten vervoersproject. Uit de administratie bleek echter dat de Pekelder inmiddels de honderdste vrijwilliger is en Humanitas liet dat niet ongemerkt voorbij gaan. Lees hieronder het verslag van Dick Bosscher.

Cor Snijder (links) wordt in het zonnetje gezet.

Ingezonden verslag

Humanitas Veendam-Menterwolde-Pekela heeft tijdens de jaarlijkse ledenvergadering z'n 100e vrijwilliger in het zonnetje gezet. En.. de 100e vrijwilliger Cor Snijder uit Oude-Pekela voelde het al een beetje aankomen.

Nog maar enkele dagen actief binnen Humanitas vervoer en hij ontving al een uitnodiging voor de ledenvergadering. Cor dacht ik zie wel. En zo gebeurde het.

Alle aanwezige Humanitas leden gaven een blik van waardering en Cor mocht als 100e vrijwilliger een cadeautje in ontvangst nemen. 

Cor Snijder heeft ervaring met omgaan met mensen. En doet vrijwilligerswerk, omdat hij na 38 jaar gewerkt te hebben bij soda bedrijf Delfzijl op straat kwam te staan. Daarnaast is hij o.a. 10 jaar voorzitter geweest bij de FNV en z'n pensioenfonds.

Cor is naast het Humanitas vervoers project ook  chauffeur voor het Rode Kruis, en staat als vrijwilliger in het Bruin cafe van het AGW Huis in Veendam.

Cor heeft respect voor ouderen in de samenleving en wil graag oldjes verwennen en lol met ze hebben. Daardoor trok het Humanitas vervoersproject hem ook aan. Het is wel even wennen om de weg te vinden als je oudere mensen naar een winkel in het centrum van Veendam moet brengen, maar tot nu toe leert hij de weg kennen. Dit komt omdat Cor z'n grootste kennis in Delfzijl is omdat hij daar jaren heeft gewoond.

Maar sinds enkele jaren is Cor een Pekelder en daardoor in Oost-Groningen als vrijwilliger actief. Het liedje van Veendam naar Olle Pekel is voor Cor actueel, en hij wil dat graag zo houden. En met enige trots als 100e vrijwilliger straalt Cor Snijder zijn blijdschap uit.

Tja waar een ledenvergadering van Humanitas goed voor is. 

Dick Bosscher
Humanitas Veendam-Menterwolde-Pekela

Stemmen tellen....

Eerder verschenen:

9 mei: Superbingo in de Kiepe Nieuwe Pekela
28 mei: Muziekvitaminen met de Molenzangers in MFC de Binding
Nieuwe ronde vitaliteit bij Zempo start 10 mei met introductieles
Defensie traint nachtelijke luchtlandingsoperaties in Noord-Nederland
Keuken met kookeiland steeds populairder
Drukbezocht Bevrijdingsfestival bij Siep&Co Oude Pekela: Muziek en saamhorigheid centraal
Molen De Onrust in Oude Pekela open tijdens Nationale Molendag op 10 mei
Pekelders vieren 80 jaar vrijheid met zonnige bevrijdingsfietstocht
Excelsior uit Nieuwe Pekela zorgt voor muzikale omlijsting bij indrukwekkende Bevrijdingsoptocht Alteveer
Classic Demo motorenspektakel in Nieuwe Pekela trekt veel bekijks
Waardige herdenkingsdienst en dodenherdenking Nieuwe Pekela
Oude Pekela herdenkt slachtoffers oorlogen tijdens indrukwekkende ceremonie
Stille herdenking in Boven Pekela: samen herinneren, samen gedenken
Repair Café van start in Nieuwe Pekela: geef kapotte spullen een tweede leven
Ingezonden bericht: Ter nagedachtenis aan Aaldrik Wijsbeek – een vergeten Pekelder held
Rood-wit-blauw versierde H.B. Hulsmanstraat Boven Pekela
VAN HARTE: Pascal Engels is 40 geworden en trouwt vandaag met Diana
Drie personen, waaronder een geboren en getogen Pekelder, krijgen Nederlandse Nationaliteit
Pekelder budget-make-overs met wrapfolie
Pekela viert 80 jaar vrijheid met vlaggetjes en versierde straten

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk.

js0qo4kiag18bsisj69mhs3v23