Pekela wil in nieuwe plan minstens 25 bruggen behouden!

Geplaatst: woensdag 14 februari 2024 om 11:10 | Views: 10103

PEKELA - Het college van burgemeester en wethouders van Pekela gaat proberen om het grootste deel van de bruggen over het Pekelderdiep te behouden. Dat is dinsdagavond besproken in de raadsvergadering. Oorspronkelijk was het plan om het aantal van 34 bruggen terug te brengen tot 13. Dit leidde tot veel verontwaardiging onder de inwoners, aangezien de bruggen de afgelopen veertig jaar verwaarloosd waren en er onvoldoende middelen waren voor vervanging of reparatie.

In dit nieuwe voorstel, gepresenteerd door burgemeester Jaap Kuin aan de raad, wordt ernaar gestreefd om minstens 25 van de 30 bruggen te behouden waarvoor de gemeente financieel verantwoordelijk is. Wellicht is het zelfs mogelijk om 28 bruggen te behouden. De overige vier bruggen, inclusief een verkeersbrug en drie loopbruggen, wil de gemeente ook behouden, maar hun beheer zou dan moeten worden overgedragen aan de provincie en het waterschap.

Dit nieuwe plan brengt aanzienlijke kosten met zich mee, geschat op €938.000 per jaar gedurende dertig jaar. De gemeente heeft inmiddels €500.000 gereserveerd voor het project, waar de raad mee instemde. De financiering zal naar verwachting worden verkregen via gesprekken met de provincie, het Nationaal Programma Groningen en mogelijk zelfs Europese bronnen.

Zes bruggen zullen spoedig worden vervangen, terwijl de overige zullen worden gerenoveerd. De definitieve selectie van te behouden bruggen moet nog worden gemaakt door de raad. Tegen de zomer zal duidelijkheid worden verkregen over de toekomst van het Pekelderdiep.

Eerder verschenen:

Groei, succes en historie bij Volop ’69 uit Oude Pekela
Samen The Passion kijken op groot scherm in de Wedderwegkerk
Inschrijving voor dorpsquiz ‘Strijd om Pekels Goud’ geopend!
Gratis kookworkshops voor jongeren van start in Nieuwe Pekela
Enthousiaste deelnemers op pad tijdens Taalwandeling in Pekela
Expositie pentekeningen Christiaan Starke te zien in gemeentehuis Pekela
Hulp bij belastingaangifte in bibliotheek Oude Pekela op afspraak
28 maart: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
De Theo Thijssen school in Boven Pekela als tijdmachine
Behoud stoomzagerij Nooit Gedacht Nieuwe Pekela weer stap dichterbij
Muziekvitaminen zorgen voor verbinding en gezelligheid in de De Molenhof
Derde editie kinderkleding- en speelgoedmarkt in Oude Pekela
Gezellige lentefair in Het Tehuis Nieuwe Pekela: voorjaarsplezier voor iedereen
Geslaagde start scootmobieltochten van De Badde
Iedereen welkom bij open repetitie muziekvereniging Excelsior in De Binding
Frits na 60 jaar nog steeds gek op de reebruine ogen van Trijn
Verkoop Pekelder lantaarnpalen groot succes: 7.000 euro voor goede doelen
Reünie Talma LTS Nieuwe Pekela brengt oud-leerlingen en docenten samen
Werkzaamheden kerkhof Wedderweg maken goede voortgang
Nieuwe beweegcoaches starten in gemeente Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

2hil4esr8hag86ii2n60kts0u7