450 jaar Slag bij Heiligerlee - 25 mei 2018
Geplaatst: vrijdag 25 mei 2018 om 23:05 | Views: 8820
PEKELA / HEILIGERLEE - Op 23 mei 1568 vond de slag bij Heiligerlee plaats, nu 450 jaar later wordt deze slag uitgebreid herdacht en feestelijk gevierd. Dit weekend zullen honderden re-enactors deze slag naspelen. Vrijdagavond trokken de Spaansgezinde troepen en de Staatsgezinde troepen Heiligerlee binnen, om het evenement bij het monument te openen met een schot van een kanon. Morgenmiddag (zaterdag) en zondagmiddag zal de slag plaatsvinden, maar er is nog veel meer te zien en te beleven.
Video Freddy Stotefalk
U kunt ervaren hoe het leven in 1568 was, door een kijkje te nemen in het middeleeuwse kampement. De kosten zijn 5 euro voor 1 dag of 7,50 voor een passe partout voor 2 dagen. Prachtig Pekela nam een kijkje in Heiligerlee, om alvast een beetje van de sfeer te proeven.
Fotoreportage
Optocht vanuit Heiligerlee en Westerlee richting het festivalterrein onder begeleiding van re-enactors - Foto's Chantal Stotefalk
Aan dit artikel is meegewerkt door
![]() |
Chantal Stotefalk Fotograaf |
![]() |
Freddy Stotefalk Fotograaf en videograaf freddy@prachtigpekela.nl |