Acrogym-duo uit Pekela vierde in Oss
Geplaatst: zondag 19 juni 2011 om 21:00 | Views: 14862
Auteur: Anja Kluiter
Zaterdag 18 juni kwamen twee teams voor SV Dynamica uit op het Nederlands Kampioenschap acro-gym in Oss. Het duo Freke Simons en Floren Zuidema ging met een nipt verschil van 0,05 punten, zonder medaille naar huis. In Oss waren acro-gymnasten uit het hele land aanwezig voor de laatste wedstrijd DE-lijn van dit seizoen.
De lange weg naar de landelijke finales was begonnen in januari. Na een voorwedstrijd en het provinciaal kampioenschap, hadden beide teams van SV Dynamica zich geplaatst voor de districtsfinale. Tijdens dit kampioenschap van het noorden, wisten ze zich te plaatsen voor de landelijke halve finales, die ook in Oss hebben plaats gevonden.
De verwachtingen van het duo Freke en Floren waren hooggespannen. Tijdens de provinciale kampioenschappen in maart en de Open Groninger vorige week in Scheemda won het duo goud met hoge scores. Ook zaterdag tijdens het NK werd alles uit de kast gehaald en lieten ze een mooie strakke oefening zien, maar spijtig genoeg voor de Pekelder turnsters, werd de oefening van het laatste paar iets beter beoordeeld door de jury en ging de bronzen medaille aan hen voorbij.
Het trio Jasmijn Koops, Tamara Meijer en Tara Bielderman kwam ook in actie tijdens dit kampioenschap. Zij presenteerden een goede oefening, maar door een klein schoonheidsfoutje kwamen ze helaas niet in de buurt van het podium.
Het acro-gym seizoen is voor de gymnasten van SV Dynamica nu ten einde. De laatste weken voor de zomervakantie wordt gestart met het formeren van nieuwe teams en het maken van nieuwe oefeningen voor het volgend wedstrijdseizoen.
Gymnasten die willen kennismaken met acro-gym zijn van harte welkom voor een kijk- en proefles op donderdag 30 juni in sporthal de Spil te Nieuwe Pekela, van 18.45 tot 20.00 uur.
Stemmen tellen....