Werkzaamheden kerkhof Wedderweg maken goede voortgang

Geplaatst: dinsdag 17 maart 2026 om 13:45 | Views: 6002

OUDE PEKELA - Ondanks dat het weer niet optimaal was, heeft de werkgroep kerkhof van de Wedderwegkerk op 14 maart tijdens NLdoet veel monumenten op het kerkhof kunnen schoonmaken. Het resultaat mag er zijn en zorgt voor grote tevredenheid. Deze dag vormde tevens de start van een nieuw seizoen waarin gezamenlijk de handen uit de mouwen worden gestoken om de omgeving van de kerk verder te verfraaien.

De verwachting is dat het herstelproject van het kerkhof dit jaar kan worden afgerond. Voor de grotere werkzaamheden zijn opdrachten verstrekt aan verschillende bedrijven. In 2025 is hiervoor subsidie ontvangen van Leader Oost-Groningen, Rabobank, Provincie Groningen, Gemeente Pekela, het Scholten Kammingafonds en Nut Oude Pekela.

Het schoonmaken en uitvoeren van kleinere reparaties wordt verzorgd door vrijwilligers. Volgens de werkgroep is het behoud en onderhoud van de oude graven van grote waarde. Op het van oorsprong 19 e eeuws kerkhof ligt immers een belangrijk deel van de geschiedenis van het dorp Oude Pekela: de namen en verhalen van mensen die hier hebben geleefd. Door deze graven te onderhouden en te bewaren, blijven deze herinneringen zichtbaar voor toekomstige generaties.

De volgende werkdagen staan gepland op zaterdagochtend 28 maart en 11 april, van 8.30 tot 12.00 uur.

Eerder verschenen:

De groeiende populariteit van buitenlandse evenementen in Pekela
Bluesliefhebbers genieten van muziek en jamsessies bij Siep&Co in Oude Pekela
VAN HARTE: Jyron Jacobs is 18 jaar geworden!
VAN HARTE: Anastasia Kerbof is 50 jaar geworden
Pekelders kunnen subsidie aanvragen voor leefbaarheid via Inwonersbudget Nij Begun
Open gesprekken over roken en vapen bij de Gezonde Huiskamer op Dollard College
Koffie, gesprek en ideeën: gemeente Pekela komt de wijk in met koffiekar
V.V. Pekela krijgt eigen pannakooi
Inschrijven voor Strijd om Pekels Goud kan nog!
Pekela draagt Blijhamsterbrug over aan provincie Groningen
30 mei: Rommelmarkt aan Zuidwendingerweg in Nieuwe Pekela
Cultuurmakers ontmoeten elkaar tijdens Cultuurcafé ‘Soamen goud’ in Pekela
Dennis de Vogel wint 38e NK Kaaibakken in Nieuwe Pekela
Column Pekela Beweegt: Gemeenschapszin deel 2 (een verhaal uit mijn buurtje)
Muziekvereniging Excelsior werkt mee aan grensoverschrijdend concert in Weener
Trekking Moederdagactie Pekela groot succes!
Internationals Ran Faber en Marije Visser geven clinic aan WSS-jeugd in Oude Pekela
Vertrekkend gemeentesecretaris Jan van der Woude ereburger Pekela
Tukker FM Tentfeest komt naar Boven Pekela
28 mei: Energie- en duurzaamheidsmarkt in de Kiepe Nieuwe Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

nl7i1t04ki13tvtanuat91t7u6