Publiek geniet van indrukwekkende voorstelling 'Alda' over sterke vrouwen in Pekela

Geplaatst: zaterdag 25 mei 2024 om 09:50 | Views: 11654

PEKELA - Vrijdagavond ging de voorstelling 'Alda' in première in de voormalige stoomstroocartonfabriek Free & Co, nu bekend als Siep & Co. Dit is één van de drie unieke voorstellingen in de reeks Vanhier van Gronings Vuur, die de verhalen en muziek ‘van hier’ naar Veendam, Stadskanaal en Oude Pekela brengen. Voor vanavond en morgenmiddag zijn er nog kaarten beschikbaar. Zorg dat je dit culturele hoogtepunt niet mist!

Vanhier is een serie voorstellingen van Gronings Vuur, verspreid over drie locaties in de Veenkoloniën. Op 24, 25 en 26 mei worden verhalen en muziek gepresenteerd die de identiteit van de Veenkoloniën belichten, gevormd door migratie en het veranderende landschap. De voorstellingen ‘Feij’, ‘Torf’ en ‘Alda’ gaan over de mensen die naar hier zijn gekomen, degenen die weer vertrokken, en zij die bleven. Klik HIER om kaarten te kopen voor de voorstelling(en)!

Feij
Beleef 1930 door de ogen van Feij, een jonge man uit Veendam die zwaar werk verricht in de strokartonfabriek De Vrijheid. Hij wisselt brieven uit met zijn broer, die naar Zuid-Amerika is vertrokken op zoek naar een beter leven. Dit audioverhaal speelt zich af in een rijdende stoomtrein van Veendam naar Stadskanaal en wordt ingesproken door acteur Joeso Peters en jongeren van Winkler Prins Veendam.
Te zien op zaterdag 25 mei om 11.00 en 14.30 uur. Locatie: Museumspoorlijn STAR, Parallelweg 4, Veendam

Törf
Laat je meevoeren door Torf, die vertelt over de schoonheid en diversiteit van het landschap, maar ook over het harde werk dat erbij komt kijken. Dit theaterconcert met muzikanten uit de Veenkoloniën, begeleid door Jordy Richir en Milad Dehghan, wordt verteld door acteur Wouter van Oord.
Te zien op zaterdag 25 mei om 13.00 en 15.00 uur en op zondag 26 mei om 13.00 uur.
Locatie: Bij de watertoren, Ceresstraat 1, Stadskanaal

Alda
Vrijdagavond ging 'Alda' in première bij Siep & Co in Oude Pekela. Deze voorstelling vertelt het inspirerende verhaal van de sterke vrouwen in Pekela, met de kapiteinsvrouw Alda, de stoere betovergrootmoeder van Lida, in de hoofdrol. Verteld en gezongen door actrice Anna Raadsveld en een scheepsvrouwenkoor uit de regio, brengt deze voorstelling de geschiedenis tot leven. De première trok zo’n 100 belangstellenden, en de reacties waren lovend.
Ook nog te zien op zaterdag 25 mei om 20.00 uur en zondag 26 mei om 15.00 uur.
Locatie: Siep & Co, Hendrik Westerstraat 22, Oude Pekela

De voorstellingen van Vanhier zijn afzonderlijk te bezoeken, maar vormen samen een indrukwekkend geheel. Zorg dat je dit culturele hoogtepunt niet mist! Voor kaarten en meer informatie, bezoek www.groningsvuur.nl.

Kom en ontdek de verhalen en muziek die de identiteit van de Veenkoloniën tot leven brengen. We zien je graag bij een van de voorstellingen!

Fotoreportage

   Gronings Vuur met voorstelling Alda bij Siep&Co Oude Pekela - Foto's Freddy Stötefalk

Aan dit artikel is meegewerkt door

Freddy Stotefalk
Fotograaf en videograaf
freddy@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Taalhuis Pekela daagt inwoners uit: bedenk hoe we meer Pekelders bereiken
Samen bewegen in Pekela, sport als verbindende kracht
Talentavond en lampionoptocht zorgen voor feest in Boven Pekela
'Koningin van Groningen' bezoekt Spelweek Boven Pekela
KinderFeestWeek-organisatoren Jan en Ada Hollander verrast met lintje
Drie Pekelder meertallen van NIOP schitteren op NK in Ermelo
Het Perfecte Plaatje Pekela: 20 foto’s van lokale hobbyfotografen in expositie
Spelweek Boven Pekela: kinderen en vrijwilligers genieten van zonnig dagje Drouwenerzand
25e Editie Spelweek Boven Pekela met thema Tijdreizen in volle gang
14 september: Spring- en Spetterfeest bij MFC De Binding Oude Pekela
Muziek Vitaminen starten weer op 3 september in Oude Pekela
Wat de inwoners van Pekela in 2025 doen voor weekendplezier
“En daar is die dan”: de 44e editie van de Jaarmarkt Oude Pekela!
Derde editie optocht van verlichte versierde aanhangers door Oude Pekela
Hoe digitale innovaties de gemeenschap van Pekela dichter bij elkaar brengen
Vrijwilligers Siep & Co bezoeken hHstorische Scheepswerf Wolthuis in Sappemeer.
Rommel- en brocantemarkt langs het diep tijdens jaarmarkt Oude Pekela
Fyzigo Fietsdriedaagse trapt af op 9 september
Nostalgie op wielen tijdens Brokschmidt Oldtimershow in Oude Pekela
Spectaculaire Weeringo Catering Outdoor Lasershow bij molen De Onrust

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ge1ja116stofsguhbcp06515i2