Pekela herdenkt doden op vier locaties

Geplaatst: woensdag 4 mei 2011 om 22:10 | Views: 16285

Auteur: Redactie PrachtigPekela

In Pekela is dit jaar op vier plekken een dodenherdenking gehouden. Op twee locaties gebeurde dat officieus: in Boven Pekela en bij het Joods Monument in Oude Pekela.

Oude Pekela
Verreweg de grootste herdenking werd gehouden bij het oorlogsmonument aan de Burgemeester van Weringstraat in Oude Pekela. Onder het toeziend oog van tientallen belangstellenden legden de wethouders Jaap van Mannekes en Hennie Hemmes de eerste krans.


De herdenking in Oude Pekela

Nieuwe Pekela
Burgemeester Schollema woonde dit jaar de dodenherdenking bij in Nieuwe Pekela. Hij werd daarbij terzijde gestaan door wethouder Anneke Duit.

Joods Monument
Wat veel Pekelders niet weten, is dat de 71-jarige Derk Norder uit Oude Pekela al jaren een eigen herdenking houdt op de Joodse begraafplaats aan de Daijerswijk. Het voormalig raadslid van de PvdA is getrouwd met een vrouw van Joodse komaf. Ook zij heeft in de oorlog familie verloren. Norder vertelt: “Toen de gemeente Oude Pekela nog zelfstandig was, werd in de periode van burgemeester Smidt elke vijf jaar een krans bij het monument op de Joodse begraafplaats gelegd. De traditie is na de herindeling helaas verdwenen. En dat terwijl de Joodse begraafplaats een officieel en prachtig monument heeft. Ik zou heel graag zien dat de herdenking weer in ere wordt hersteld. Tot die tijd blijf ik doden herdenken. Voor mezelf, mijn vrouw en uiteraard alle andere nabestaanden.”


De 71-jarige Derk Norder bij het Joods Monument in Oude Pekela.

Boven Pekela
In Boven Pekela werd woensdagavond inmiddels voor de derde keer een officieuze dodenherdenking gehouden. Bij de begraafplaats verzamelden zich ruim 65 belangstellenden. Mede-organisator Kees Norder had graag gezien dat iemand van het college aanwezig was, maar de gemeente blijft op het standpunt dat er twee officiële plekken zijn voor de herdenking en daar hoort Boven Pekela niet bij. Desondanks is Norder tevreden. “De belangstelling was weer iets groter dan vorig jaar.”

Fotoalbums
Klik hier voor een diashow van de herdenking in Oude Pekela
Klik hier voor een diashow van de herdenking op de Joodse begraafplaats

Video dodenherdeking Oude Pekela door Simon Koster

Stemmen tellen....

Eerder verschenen:

Eerste Fyzigo Jeugdvoetbaltoernooi bij VV Noordster Oude Pekela groot succes
Muziek, marktkramen en ontmoetingen maken Schutsemarkt Nieuwe Pekela compleet
Pekelder Andrea Groenhof-Weits vertelt op tv over Nationale Wandeluitdaging
Nieuwe Pekela; van bomenbuurt zonder bomen naar dorp met ballen
Campagne-tour ‘Groninger grond zoekt tuinder'
VAN HARTE: Sjacky Grave 50 jaar!
De Schutsemarkt: meer dan een markt alleen
Column Pekela Beweegt: 'In beweging'
Vrijheidsstraat in Oude Pekela kleurt oranje voor WK voetbal
Grote belangstelling bij officiële opening Galerie Spavento in Nieuwe Pekela
VV Pekela promoveert na bloedstollende strafschoppenserie naar vierde klasse
Win het WK-tenue 2026 én open zelf de nieuwe pannakooi!
Vocalgroup VocalSpirit houdt open repetitieavond in Stadskanaal
Geslaagde reünie van El Rondo Nieuwe Pekela brengt oude tijden weer tot leven
Vandaag: Officiële opening van Galerie Spavento in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Jack van der Veen is 45 jaar geworden!
'Putjesscheppers' actief in Pekela
Wedderweg Kerk zoekt kerstboom voor feestdagen in Oude Pekela
TC Nieuwe Pekela grijpt winst in Strijd om Pekels Goud 2026 na spannende strijd
Burgemeester Jaap Kuin opent expositie Ankie Voerman in molen De Onrust

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk.

mdrpmnlavkq14rq4lf62d8ooe7