Pekelder Proatcafé met de Noordmannen in M.F.C. De Binding

Wiebe Kleinstra en Erik Hulsegge

Geplaatst: woensdag 29 januari 2025 om 20:15 | Views: 8604

OUDE PEKELA - Op dinsdag 28 januari was het een avond vol herinneringen en verhalen in M.F.C. De Binding in Oude Pekela. Ruim honderd belangstellenden waren aanwezig bij het Pekelder Proatcafé, waar niemand minder dan de voormalige Noordmannen, Wiebe Kleinstra en Erik Hulsegge, hun opwachting maakten. De avond werd geopend door de heer Andries Brans, die alle aanwezigen van harte welkom heette. Vervolgens bracht Bob Heidema enkele nummers van de legendarische Groningse zanger Ede Staal ten gehore. Daarna nam Bram Wiekens het publiek mee in een boeiend verhaal, waarmee de toon voor de avond werd gezet.

Bob Heidema

Een reis door zeven jaar Noordmannen
Wiebe Kleinstra en Erik Hulsegge, bekend van hun radioprogramma ‘De Noordmannen’ op Radio Noord, blikten terug op de zeven jaar dat het programma werd gemaakt. Met veel humor en enthousiasme vertelden ze over hun ervaringen en de vele bijzondere plekken die ze bezochten. Iedere zondagochtend wisten ze hun luisteraars te boeien met verhalen uit de provincie Groningen en ver daarbuiten. Zelfs in Amsterdam werd een uitzending opgenomen, waarmee ze hun horizon letterlijk en figuurlijk verbreedden.
De anekdotes volgden elkaar in hoog tempo op, tot groot vermaak van het publiek. In de zeven jaar dat ‘De Noordmannen’ op de radio was, brachten ze maar liefst zeven keer een bezoek aan Pekela. Ze deden onder andere verslag bij de Pekelder Windhondenclub, Siepco en bij Albert Westerhuis, die met zijn Trabant op verschillende circuits in Nederland en daarbuiten heeft geracet. De warme reacties uit de zaal bewezen eens te meer hoe geliefd het radioprogramma was onder de luisteraars.

Een waardige afsluiting
Aan het einde van de avond werden de Noordmannen, Bram Wiekens en Bob Heidema bedankt door de heer Brans. Als blijk van waardering ontvingen ze uit handen van mevrouw Van Mannekes een kleine attentie. De succesvolle en sfeervolle avond werd traditioneel afgesloten met het Pekelder volkslied.
Het Pekelder Proatcafé bewees met deze editie opnieuw dat verhalen en muziek een krachtige combinatie vormen om herinneringen te delen en samen te genieten van de rijke Groningse cultuur.

Fotoreportage

   Pekelder Proatcafé met de Noordmannen in M.F.C. De Binding - Foto's Freddy Stötefalk en Abel van der Veen

Aan dit artikel is meegewerkt door

Freddy Stotefalk
Fotograaf en videograaf
freddy@prachtigpekela.nl
Abel van der Veen
Fotograaf en redacteur

abel@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Club P.kel: nieuwe creatieve ontmoetingsplek voor kinderen en jongeren in Oude Pekela
Gevonden: oortelefoontje op de dijk tussen Winschoten en Pekela
Supermarkt Safari laat inwoners gezonde en betaalbare keuzes ontdekken
22 november: Gedachtenisavond Lutherse Begraafplaats Nieuwe Pekela
PCOB Pekela ontvangt ds. Bulten voor lezing over ‘Slavernij – toen en nu’
Blijf veilig op weg: Rijvaardigheidstraining in Oude Pekela op 4 december
Wethouder Van Klaveren in gesprek met groep 8 OBS De Linde tijdens Week van Respect
Scoor een gratis Waterbespaartoolkit mét douchetimer!
Pekelder gemeenteraad stelt sluitende begroting voor 2026 vast
Koningslinde geplant voor huisarts Feis: een blijvend eerbetoon aan 42 jaar zorg
Gratis kookcursus voor Pekelders met een klein budget
Binnenkort kniepertjes te koop bij korfbalvereniging WSS
Sint Maarten zorgt voor verlichte straten in Pekela
Natuurfilm WILDEBOEL! te zien in Ontmoetingscentrum De Kiepe in Nieuwe Pekela
Bewoners Oude Pekela starten maandelijkse Bingo voor en door senioren
17 november: Driewielontdekdag bij de Spil in Nieuwe Pekela
27 november: Oud- journalist RTVNoord en schrijver Erik Hulsegge in Bibliotheek Oude Pekela
Kindcentrum Hendrik Wester schittert tijdens sfeervolle Lichtjesavond
Sportvereniging Zempo wint Breedtesportprijs Pekela
Kleindiershow in Noordbroek toont indrukwekkende diversiteit aan rassen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

d67sjmmbn47ifutt60t9009mi4