Biobased daken voor sociale huurwoningen dankzij MEER-subsidie

Geplaatst: donderdag 16 januari 2025 om 11:15 | Views: 3795

PEKELA - GeWOON Groen, een samenwerkingsverband van vijf woningcorporaties met gezamenlijk ruim 60.000 sociale huurwoningen in Groningen en Drenthe, heeft de Meerjarige Experimenten Effectieve Renovatiestromen (MEER) subsidie toegekend gekregen. Met dit vierjarige subsidieprogramma kunnen de woningcorporaties op grote schaal innovatieve biobased daken realiseren bij bijna 2.100 woningen. Ook wordt de subsidie ingezet voor de integratie van onder andere warmtepompen en flora- en fauna voorzieningen in het dak. Een belangrijke stap in de verduurzaming van sociale huurwoningen in Noord-Nederland.

De subsidie stelt de woningcorporaties Acantus, Wierden en Borgen, Groninger Huis, Lefier en Wold & Waard in staat om samen met acht aannemers een uniforme aanpak te ontwikkelen voor biobased daken waarmee op grote schaal gewerkt kan worden. Waar eerder 32 verschillende aanpakken werden gehanteerd, zijn deze teruggebracht naar slechts vier. Dit zorgt voor een efficiëntere samenwerking, lagere kosten en een snellere uitvoering. Het doel is om biobased daken binnen vier jaar concurrerend te maken met traditionele daken met isolatieplaten. Hierbij bieden biobased daken unieke voordelen, zoals CO2-opslag en een beter binnenklimaat dankzij verbeterde vochtregulatie en warmteopslag.

Van experiment naar standaard
“De woningcorporaties werken aan vernieuwing en verbetering van sociale woningen. In onze regio, waar relatief hoge energiearmoede voorkomt, is dat extra urgent en uitdagend werk. Door samen te werken met ketenpartners uit het bedrijfsleven en gebruik te maken van de MEER-subsidie, kunnen we meer woningen verduurzamen en ambitieuzere innovaties realiseren”, aldus Rolf Koops projectdirecteur GeWOON Groen. Voor huurders van de deelnemende corporaties betekent deze ontwikkeling dat zij sneller kunnen profiteren van duurzame woningen met een lagere energierekening. De biobased daken verbeteren niet alleen de woonkwaliteit, maar dragen ook bij aan een beter klimaat. De eerste projecten starten naar verwachting in april 2025.

Samen meer mogelijk maken
Wat de aanpak van GeWOON Groen onderscheidt, is de unieke samenwerking tussen corporaties en aannemers. Doordat corporaties een gegarandeerde werkvoorraad bieden, zijn aannemers bereid te investeren in innovatieve oplossingen. Rolf Koops: “We bundelen onze krachten om efficiënter te werken en innovatieve verduurzamingsmaatregelen zoals biobased daken op te schalen. Deze gezamenlijke inspanning maakt het mogelijk om oplossingen te realiseren die voorheen te kostbaar waren.”

Eerder verschenen:

13 december: Kerstmarkt Wedderwegkerk Oude Pekela
VV Noordster organiseert Mega Kerstbingo met grote prijzen op 13 december
Publiek trakteert ‘Nederlandse Neil Young’ op staande ovatie
Het belang van goede communicatie tijdens potje padel
Stichting Pekela Beweegt viert tweejarig bestaan
Leggedoor Onderhoudsgroep zoekt jou!
Voorleesmiddag bij mobiele Bibliotheek in De Kiepe op 12 december
Kerststallententoonstelling in Lutherse kerk uitgebreid met glas-in-lood, schilderkunst en keramiek
Kerstzangdienst ‘Licht in de Nacht’ in Julianakapel Oude Pekela
Nieuwe textielcontainers in Pekela alleen te gebruiken met afvalpas
Aanvraag ontheffing voor carbidschieten in Pekela mogelijk tot 12 december 2025
Damian Franzen gehuldigd voor indrukwekkende prestaties op Special Olympics
Adventszangdienst op 14 december in Hervormde Kerk Nieuwe Pekela
Hoe kleine bedrijven in de provincie Groningen klanten over de grens bereiken
Bijeenkomsten voor inwoners over bushaltes en bushokjes in Pekela
VAN HARTE: Erwin de Haan is 30 jaar geworden
Momentopname 2025: Zakelijke succestrends in de digitale industrie van Pekela
Workshop omgaan met mobiele telefoon in Bibliotheek Oude Pekela
Auditieoproep: Theatergroep Waark zoekt actrices en zangeressen voor nieuwe productie ‘De wichter van Champ Clark’
Gezellige kerstmarkt in Het Tehuis in Nieuwe Pekela op zaterdag 13 december

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ieppbr4e5qp18h7u0nrbu9pk80