Biobased daken voor sociale huurwoningen dankzij MEER-subsidie

Geplaatst: donderdag 16 januari 2025 om 11:15 | Views: 3954

PEKELA - GeWOON Groen, een samenwerkingsverband van vijf woningcorporaties met gezamenlijk ruim 60.000 sociale huurwoningen in Groningen en Drenthe, heeft de Meerjarige Experimenten Effectieve Renovatiestromen (MEER) subsidie toegekend gekregen. Met dit vierjarige subsidieprogramma kunnen de woningcorporaties op grote schaal innovatieve biobased daken realiseren bij bijna 2.100 woningen. Ook wordt de subsidie ingezet voor de integratie van onder andere warmtepompen en flora- en fauna voorzieningen in het dak. Een belangrijke stap in de verduurzaming van sociale huurwoningen in Noord-Nederland.

De subsidie stelt de woningcorporaties Acantus, Wierden en Borgen, Groninger Huis, Lefier en Wold & Waard in staat om samen met acht aannemers een uniforme aanpak te ontwikkelen voor biobased daken waarmee op grote schaal gewerkt kan worden. Waar eerder 32 verschillende aanpakken werden gehanteerd, zijn deze teruggebracht naar slechts vier. Dit zorgt voor een efficiëntere samenwerking, lagere kosten en een snellere uitvoering. Het doel is om biobased daken binnen vier jaar concurrerend te maken met traditionele daken met isolatieplaten. Hierbij bieden biobased daken unieke voordelen, zoals CO2-opslag en een beter binnenklimaat dankzij verbeterde vochtregulatie en warmteopslag.

Van experiment naar standaard
“De woningcorporaties werken aan vernieuwing en verbetering van sociale woningen. In onze regio, waar relatief hoge energiearmoede voorkomt, is dat extra urgent en uitdagend werk. Door samen te werken met ketenpartners uit het bedrijfsleven en gebruik te maken van de MEER-subsidie, kunnen we meer woningen verduurzamen en ambitieuzere innovaties realiseren”, aldus Rolf Koops projectdirecteur GeWOON Groen. Voor huurders van de deelnemende corporaties betekent deze ontwikkeling dat zij sneller kunnen profiteren van duurzame woningen met een lagere energierekening. De biobased daken verbeteren niet alleen de woonkwaliteit, maar dragen ook bij aan een beter klimaat. De eerste projecten starten naar verwachting in april 2025.

Samen meer mogelijk maken
Wat de aanpak van GeWOON Groen onderscheidt, is de unieke samenwerking tussen corporaties en aannemers. Doordat corporaties een gegarandeerde werkvoorraad bieden, zijn aannemers bereid te investeren in innovatieve oplossingen. Rolf Koops: “We bundelen onze krachten om efficiënter te werken en innovatieve verduurzamingsmaatregelen zoals biobased daken op te schalen. Deze gezamenlijke inspanning maakt het mogelijk om oplossingen te realiseren die voorheen te kostbaar waren.”

Eerder verschenen:

Gemeente Pekela investeert fors in plekken voor spelen, bewegen en ontmoeten in de buitenlucht
Bennie gaat met pensioen na indrukwekkende loopbaan in landbouwmechanisatie
Rosko en Elisabeth ‘dansen’ al 65 jaar de liefde
31 januari: GEEN Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Herman Bats nieuwe hoofdtrainer van vv Pekela
31 januari: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
Nieuwjaarsvisite PCOB Pekela verplaatst naar 12 februari
Toneelvereniging Rondom ’t Vloat brengt klucht naar Nieuwe Pekela
De Wieners brengen Hank Williams tot leven in Boven Pekela
Prijswinnaars SKV kerstquiz 2025
VAN HARTE: Eveline de Wit is 40 jaar geworden!
Sportcentrum Zempo verruimt openingstijden dankzij inzet vrijwilligers
Vinted Go pakketmuur geplaatst bij Siefkes Vastgoed in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Charel Roossien is vandaag 16 jaar geworden!
Pekela schrapt deel bushaltes en investeert in nieuwe OV-voorzieningen
VAN HARTE: Melissa is vandaag 14 jaar geworden!
iPhone van 8-jarige jongen vermist in Pekela
GroenLinks–PvdA Pekela in gesprek met inwoners van de Riggel
FNV organiseert informatieve mantelzorgbijeenkomst in Pekela
Muziek Vitamines zorgen voor gezellige middag in het Dokhuis

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

97oohf3pil8lmemeptb6l4gbn5